1 Aylık Yavru Kedi Kakasını Yapamıyor?

1-Aylik-Yavru-Kedi-Kakasini-Yapamiyor

1 aylık yavru kedi kakasını yapamıyor sorunu kedi sahiplerinin karşılarına çıkan durumlardan biridir. Eğer bir yavru kedi sahiplendiyseniz bu yavruların mutlaka tuvalet ve mama yeme takibini iyi yapmanız gerekiyor. Yavru kediler kendi başlarına tuvalet yapmaya başlayana kadar genelde annelerine gereksinim duyarlar. Anneleri yavruların tuvalet alışkanlığı kazanmalarında oldukça yardımcı olur. Ancak 1 aylık bir yavru kedinin artık kendi kakasını kendi başına yapabilmesi gerekir.

Eğer bu dönemde kedi kakasını kendi başına yapamıyor ise bu dönemde kedileriniz için birtakım sorunlar var demektir. Kediniz eğer yavru dönemde normal bir şekilde dışkılamıyor ise böyle durumlarda bir veterinere danışmanız çok daha uygundur.

1 Aylık Kedilerde Kabızlık Problemi

Kedilerin yaşadığı en büyük sorunlardan birisi de kabızlık problemidir. Eğer bir aylık olmasına rağmen kediniz kaka yapamıyor ise muhtemelen kabız olduğu için bu sorunu yaşıyor olabilir. 1 aylık yavru kedi kakasını yapamıyor sorunu yaşıyorsanız bu kabızlık durumunun nedenleri şunlar olabilir:

  • Mamasını yanlış seçmek

  • Bayat mama ile beslenmesi

  • Yeterli hijyen olmaması

  • Yuttukları tüyleri çıkaramamaları

Bu durumlar kedilerinizin kabızlık problemi yaşamalarına neden olabilir. Böyle durumlarda mutlaka kedileriniz için uygun bir tedavi yöntemi belirlemeniz gerekir. En doğru seçim her zaman için kedi için veteriner çözümüdür. Veterinerler böyle durumlarda birtakım ilaçlarla kedilerinizin kabızlık problemini kolayca çözebilecektir.

1 Aylık Yavru Kedilerin Kabızlık Belirtileri

Birçok kedi sahibi kedilerinin kabızlık problemi yaşadığını fark etmeyebilir. Ancak bu durum kedilerin sağlığı açısından kontrol altına alınması gereken bir durumdur. Eğer kediniz kabızlık problemi yaşıyorsa birtakım belirtiler ortaya çıkarır. Bu belirtileri gördüğünüzde veterinerin kontrolüne götürebilirsiniz. Yavru kedilerde kabızlık belirtileri şunlardır:

  • Dışkılama sıklığının azalması
  • Yere çok eğilerek dışkılamak istemesi
  • Anüs bölgesinde şişlik olması
  • Seyrek de olsa kusmaları
  • Yemede iştahsızlık

Yavru kedilerin kabızlık belirtileri arasında yer alır. 1 aylık yavru kedi kakasını yapamıyor sorununu evde basit yöntemlerle de çözebilirsiniz. Kendini temizledikten sonra yuttuğu tüyler nedeniyle bu sorunu yaşıyor olabilir. Böyle durumlarda kedi çimi alabilir ve tüyleri çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Kedinizin poposuna ıslak bez ya da peçete sürerek dışkılamasını sağlayabilirsiniz.

1 Aylık Yavru Kedi Kakasını Yapamıyor? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts