1 Haftalık Kedi Kaka Yapar mı?

1-Haftalik-Kedi-Kaka-Yapar-mi

1 haftalık kedi kaka yapar mı yavru kedi beslemeyi düşünen kişilerin merak ettiği bir konudur. Çünkü kedilerin çiş kaplarına çok küçük dönemlerinden itibaren alıştırılmaya başlanmaları gerekir. Kediler normal büyüme periyotlarında birçok davranışı annelerinden öğrenirler. Bu alışkanlıklarına çiş de dahil edilebilir. Yeni doğan ve daha bir haftalık olan kedilerin kendi başlarına hem çiş hem de kaka yapması son derece zordur. Bu dönemde yavrular yalnızca annelerinin yardımı ile dışkı yapabilirler.

Bu dönemde anne kediler yavrularının genital bölgelerini yalayarak onların kaka ve çiş yapmasına yardımcı olurlar. Bu dönemdeki bir kediyi annesinden uzak bir şekilde beslemeyi düşünen kişilerin de mutlaka bu konuda önemli bir yardım alması gerekir.

1 Haftalık Kediye Kaka Nasıl Yaptırılır?

1 haftalık kedi kaka yapar mı sorusuna tek başlarına bu işlemi yapamayacakları şeklinde yanıt vermek mümkün olabilir. Bu nedenle eğer bir haftalık ve daha küçük dönemde bir kediniz var ise bu süreçte mutlaka yavru kedinize gereken desteği vermeniz gerekiyor. Kedinizin bu dönemde kaka yapabilmesi için mutlaka şu noktalara dikkat etmeniz gerekir:

  • Yavru kedilerinizin mutlaka her beslenme sonrasında dışkılamasını teşvik etmelisiniz.
  • Bu teşvikler kapsamında yumuşak, emici ve nemli bezler kullanmalısınız.
  • Sürekli olarak yavru kedinizi gözlemlemeniz gerekiyor.
  • Sağlıklı bir dışkılama programı hazırlamalısınız.
  • Yavru kedinizin sık sık temizliğini yapın.

Bu noktalara dikkat ettiğiniz taktirde zamanla yavru kedi kendi başına dışkılama işlemini öğrenecektir. Bununla birlikte diğer eğitimleri de bu dönemden itibaren vermeye başlayabilirsiniz. Bir haftalık kedilerin tuvalet alışkanlığını kazanabilmesi için biraz daha büyümeleri gerekir. Ancak bu dönemde mutlaka her mama sonrasında bu işlem gerçekleştirilmelidir.

Bir Haftalık Kedilerin Kaka Yapma Sıklığı

Kediniz eğer henüz 1 haftalık kadar küçük ise tuvalet periyodunu sıkı bir şekilde takip etmeniz gerekiyor. Yavru kediler normal olarak günde en az 1 ya da 2 defa kaka yapmalıdır. İdrarını ise beslenmeden hemen sonra mutlaka atması gerekir. Kedinizi besleme sonrasında idrarını yapabilmesi için yumuşak ve emici bir bez ile ovalamanız kolay bir şekilde çiş yapabilmesi için yardımcı olur. 1 haftalık kedi kaka yapar mı sorusuna bu bakımdan evet yanıtı verilebilir.

1 haftalık kedi kaka yapar mı? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts