2 Aylık Kediye Ne Yedirilir?

2 Aylık Kediye Ne Yedirilir?

2 aylık kediye ne yedirilir konusunda araştırma yapanlar genellikle kedisi yavrulamış ya da yeni kedi sahiplenmiş kişilerdir. Yavru bir kediyi sağlıklı ve doğru bir şekilde büyütmek çok önemlidir. Zira bir bebek gibi hassas olan yavru kediler çabuk hastalanabilirler. Yavru kediler 2 aylık oldukları dönemde hem çok meraklı ve yaramaz hem de çok tatlı olurlar.

2 aylık olana kadar yavru kedilerin beslenme, korunma, tuvalet ihtiyaçlarını anneleri en iyi şekilde idare edebilir. 2 aydan sonra bebek kediler anne sütüne ilave olarak başka yiyecekler de yemeye başlarlar. Doğdukları zaman bir aylık olana kadar sadece annelerini emmek ve uyumakla yetinen yavrular 1. aydan sonra yavaş yavaş yürümeye ve etrafı keşfetmeye başlarlar.

2 Aylık Kedi Beslenmesi

Kediler doğduktan sonra ilk 2 ay anne sütüyle beslenirler. Bu dönendeki kediler için şu beslenme bilgileri verilebilir:

  • Annesini kaybetmiş yavrulara özel olarak üretilmiş yavru kedi süt tozu verilir.

  • Kedi biberonuyla rahatlıkla içirilen süt tozu sulandırılarak hazırlanır.

  • İnek sütü verilmesi sakıncalıdır, verilecekse de mutlaka suyla karıştırılıp verilmelidir.

  • Aksi taktirde ishal olurlar. İshal yavrularda tehlikelidir.

2 aylık kediye ne yedirilir konusuna gelecek olursak; 2 aylık olan kedilerde süt dişleri gelişmiş olur ve artık yavru kedi mamalarından yiyebilirler. Yavru kediler için üretilmiş olan kuru mamaların yanında konserve mamalar da verilebilir. Yavruların gelişmeleri bakımından çeşitli mineral, vitamin ve protein açısından zengin olan yavru kedi mamaları günde 3 öğün olarak verilebilir.

Yavru Kedilere Günde Ne Kadar Mama Yedirilmeli?

Kedilerin bütün gelişme evrelerinde beslenme dozları farklılık gösterebilir. Kedilerinizi beslerken gün boyu takip edebilme imkanınız varsa öğün olarak belli saatlere bölerek besleyebilirsiniz. Takip etme imkanına sahip değilseniz günlük yiyebileceği mamayı kabına koyarak acıktıkça yemesini sağlayabilirsiniz.

Ambalajlı mama kullanıyorsanız kedinizin yaşına göre yemesi gereken dozaja mama paketlerinin üzerinden ulaşabilirsiniz. 2 aylık kediye ne yedirilir konusunu veteriner hekime danışarak kedinizin kilosuna sağlık durumuna göre en iyi beslenme tablosunu oluşturabilirsiniz. Kedilerinize yaşı ne olursa olsun sağlık açısından pişmemiş et, tavuk yedirmemelisiniz. Kedilerinizi beslerken suyunu kesinlikle ihmal etmemeniz çok önemli.

2 Aylık Kediye Ne Yedirilir? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts