2 Kedi Nasıl Anlaşır?

2-Kedi-Nasil-Anlasır

2 kedi nasıl anlaşır konusu tek kediyle yetinemeyip evinde birkaç kediye bakmak isteyenlerin sıkça araştırdığı bir konudur. Hayvan severler için evinde birden fazla kediyle yaşamak ilk zamanlarda biraz sıkıntılı bir süreçtir. Kediler yalnız olmayı seven canlılardır, bulundukları ortamda başka bir kediye tahammül edemezler. Sahiplendikleri ve alıştıkları ortamı paylaşmayı sevmezler ve değişikliklerden hoşlanmazlar. Kediler çok çabuk strese giren hayvanlardır, strese girdikleri zaman kaprisli olurlar ve yeni gelen kediye karşı saldırgan olabilirler. Kendi yavrularına bile süt vermeyi kestikten sonra aynı evde tahammül edemezler. Kediler birbirlerine alışıp, kabullenene kadar ev sahibi hayvan severler bir süre sıkıntılı bir süreç yaşayabilirler.

2 Kedi Birbirine Nasıl Alıştırılır?

Kedi sevenler evinde bir kedisi olsa bile bazen sokakta gördüğü zor durumdaki bir kediyi evine getirir. Evdeki kedi bu durumdan hiç hoşlanmaz ve bir takım sıkıntılı durumlar yaşanır. Böyle durumlarda hayvan sever ev sahibi 2 kedi nasıl anlaşır diye kara kara düşünmeye başlar. Kedileri birbirine alıştırmak için bazı önlemler alarak ilk karşılaşmayı daha hasarsız bir hale getirebilirsiniz.

  • Eve yeni bir kedi getirmek için evin kalabalık olmadığı sakin bir zaman seçmeniz gerekir. Böylece kedilere zaman ayırabilir ve dikkatli bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

  • Yeni kediyi getirdiğinizde ilk etapta başka bir odada tutmalısınız ya da taşıma çantasından hemen çıkarmadan bir süre bekleyebilirsiniz.

  • Kediler için koku çok önemlidir. Bulundukları ortamda her şeyi koklayarak benimsemeye çalışırlar. Bu yüzden iki kediyi de ellerinizi yıkamadan okşayarak birbirlerinin kokusuna alıştırabilirsiniz.

  • Kedilerin mama ve su kaplarını ayırarak her birinin suyunu ve mamasını ayrı yerde verebilirsiniz. Böylece mama için kavga etmelerinin önüne geçebilirsiniz.

  • Kediler tuvaletlerini yaparken savunmasız oldukları için tuvalet konusunda hassastırlar, birden fazla kedi olan evlerde kedi tuvalet kabının sayısı da ona göre olmalıdır.

Bu önerilere ilave olarak kedilere rahatsız edilmeden uyumaları için güvende hissedecekleri uyku alanları sağlamalısınız.

Gözünüz Korkmasın, Vazgeçmeyin

Kedileri seviyor ve birlikte yaşamak istiyorsanız 2 kedi nasıl anlaşır konusu gözünüzü korkutmasın, ilk etapta biraz kapris yapıp kavga etseler de sonra birbirlerine alışırlar ve aynı ortamda gayet rahat yaşayabilirler. Onlara bakabilecek uygun ortamınız varsa en azından birkaç tanesinin huzurlu ve güvenli bir yerde yaşamasına olanak sağlayabilirsiniz.

2 Kedi Nasıl Anlaşır? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts