2022’nin En İyi Kedi Maması Markaları

en-iyi-kedi-mamasi-markalari

2022’nin en iyi kedi maması markaları, kedilerin sağlığına önem veren ve bu alanda arayış içerisinde olan sahiplerin önem verdiği bir konu. Kediler, tıpkı biz insanlar gibi sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için günlük olarak belli oranlarda besin değerlerini alması gerekir. Eksik alındığında sağlık sorunları kaçınılmaz olur. Bu sebeple uzmanların önerdiği değerlerde kuru ve yaş ama tüketilmesi, minik dostlarımızın kaliteli ve sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamalarını sağlayacaktır.

Kedilerin her zaman iyi bir yaşam sürmeleri içi en iyi kedi maması markaları hangileri olduğunu bilmek mühim. İyi mama tüketen evcil hayvanlar zinde ve canlı olurlar. Eğer doğru mama seçmekte zorlanıyorsanız bu yazımızda aradığınız tüm bilgileri bulacaksınız.

en-iyi-kedi-mamasi-markalari
2022’nin En İyi Kedi Maması Markaları

En İyi Kedi Maması Markaları

Minik dostlarımızın beslenme gereksinimleri iyi karşılandığında mutlu oluruz. Fakat çoğu zaman onlara doğru kuru mama verip vermediğimiz hakkında tereddütler yaşarız. Günümüzde çok fazla kedi maması markası oluşu, karışıklık yaşamamızı tetikler. En iyi kedi maması markaları listemiz ile bu sorunsala son veriyoruz. Veterinerinize de danışarak listemizdeki markaları tercih edebilirsiniz. İşte en iyi kedi maması listesi…

Hill’s Kedi Maması

Hill’s kedi maması firması, iyi ve kaliteli bir beslenme ile minik patilerin yaşam kalitesinin iyi yönde değişebileceğini dünyaya gösterdi. Günümüzde en kaliteli kedi mamaları üreterek bireyler tarafından çok tercih edilmeyi başardı. Kuru mamanın yanı sıra yaş kedi maması seçeneği de bulunuyor. Ayrıca her yaşa uygun da mama ürünleri mevcut.

Amerika merkezli olan Hill’s mamaları, en iyi kedi maması markaları listemizde ilk sırada yer alıyor. Yavru, yetişkin ve yaşlı olmak üzere 3 ana gurupta üretim yapıyorlar. Ürünlerindeki patates, tavuk, somon, balık ve sığır eti malzemeleriyle harika bir lezzet sunuyor. Kediler de bu lezzetin farkında. Bu ürünü kullandığınızda kedinizdeki iştah artışını kesin olarak gözlemleyeceksiniz. Ayrıca besin değerleri de diğer markalara oranla oldukça yüksek.

Acana Kedi Maması

Acana firması, sadece ülkemizin değil aynı zamanda dünyanın en önde gelen mama üreticilerinden biri. Onu diğer markalardan ayıran en önemli özelliği taze ve yöresel ürünlerden mama üretiyor olması. Genellikle içeriğinde kümse hayvanları, balık ve sebze ürünleri bulunuyor. Bu da onu en iyi kedi maması markaları arasına sokuyor. En çok tercih edilen ürünüyse tahılsız kuzu etli veya sebzeli kuru mamadır. Ayrıca Acana Wild Prairie ürününü de tavsiye ederiz.

acana-ked-mamasi
Acana Kedi Maması

La Vital Kedi Maması

En iyi kedi maması markaları nelerdir? diye soruyorsanız cevabımız kesinlikle La Vital kedi mamasıdır. Çünkü içeriğinde yüksek oranda protein barındırıyor. Kediler kaliteli protein aldıklarında birçok açıdan sağlık problemleri önlenmiş oluyor. Ayrıca farklı kedi ihtiyaçlarına göre de özel mama üretiyor olmaları iyi bir tercih sebebi. Kısırlaştırılmış kedi maması, tüy sorunu yaşayan kediler için mama, obezite kedi maması bunların arasında.

En İyi Yavru Kedi Maması Markaları

Kediler, özellikle yavruluk dönemlerinde kaliteli beslenmeye hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyar. Özellikle 1 yaşına kadar iyi beslenen kedilerin uzun vadede sağlık sorunu yaşama riski minimum seviyeye iniyor. Peki en iyi yavru kedi maması markaları nelerdir? İşte cevabı…

  • Mera Kedi Maması
  • Royal Canin Kedi Maması
  • Hill’s Kedi Maması
  • Reflex Kedi Maması
  • La Vital Kedi Maması
  • ND Kedi Maması
  • Acana Kedi Maması
  • Orijen Kedi Maması
  • Proplan Kedi Maması

Bu yazımızı beğendiyseniz Proline Kedi Kumu Özellikleri ve Çeşitleri yazımız ilginizi çekecektir. Sosyal medya hesabımızdan paylaştığımız videolar ile de kedinizi daha iyi tanımanız mümkün. Patilerle kalın, mutlu kalın…

Similar Posts