Anne Kedi Yavrularını Ne Zaman Unutur?

Anne Kedi Yavrularını Ne Zaman Unutur?

Anne kedi yavrularını ne zaman unutur sorusu kedilerin dünyasını yakından anlayabilmek adına önemli bir konudur. Hangi canlı olursa olsun annelik bağı her zaman için çok güçlüdür. Bu bağ kedilerde de oldukça güçlü bir bağdır. Anne kediler yavrularını belirli bir döneme gelene kadar koruyup kollarlar. Onların her ihtiyaçları ile yakından ilgilenen anne kediler bir süre sonra yavrularını hayat şartları karşısında bırakmak durumunda kalırlar.

Bir süre onlarla yaşayan anne kedi yavrularına tüm hayat şartlarını öğrettikten sonra yanlarından ayrılır. Özellikle anne kediler yavrularının üzerindeki kendi kokuları tamamen ortadan kalktığında yavrularını unutmaya başlarlar. Bu nedenle kişilerin çevrelerinde gördükleri yavru kedilere elleri ile dokunmaları yavrular için çok sakıncalıdır. Eğer yavru üzerinde anne kedi başka koku alırsa ya da kendi kokusunu alamazsa bu durum yavrusu ile ilgilenmemesine neden olabilir.

Anne Kediler Kendi Yavrularını Neden Unutur?

Anne kediler yavrularını ne zaman unutur sorusu kadar neden unuttukları da önemli bir konudur. Anne kedi eğer yavrusunu unutmuş ise bunun belli nedenleri olabilir. Ancak bu dönem hakkında bilinmesi gereken en önemli noktalar şunlardır:

  • Anne kediler yavrularını kendi kokularını alamadıklarında unutmaya başlarlar.

  • Anne kedilerin yavrularını unutma süresi iki ya da üç gün sürebilir.

  • İki üç haftalık süreçte yavruların üzerindeki kokular tamamen ortadan kalktığında anne kedi yavrusunu tanımayabilir.

  • Yavru kedilere bu bakımdan dokunmak son derece sakıncalıdır. Annenin kokusu giderse yavrusu ile ilgilenmek istemeyebilir.

  • Emziren kedilerin yavrularını unutması diğer kedilere göre daha uzun sürer.

  • Anne kedi kokuyu alamadığında yavrusu yanında olsa da yavrusunu terk edebilir.

Bu noktaları mutlaka kedi besleme sürecinde bilmek büyük bir önem taşır.

Anne Kedi Yavrusunu Hatırlar mı?

Anne kediler yavrularını ne zaman unutur sorusuna net yanıt vermek mümkün olmadığı gibi hatırlama sürelerine de net olarak cevap vermek mümkün olmaz. Anne kedilerin yavrularını bir süre hatırladığı söylenebilir. Ancak bu durum tamamen anne kedinin yavrusu ile birlikte geçirdiği süre ile doğru orantılıdır. Yani anne kedi birkaç hafta sonrada yavrusunu unutulabilir.

Anne Kedi Yavrularını Ne Zaman Unutur? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts