En Güzel Antalya Zipline Parkuru: Adventure Park

antalya-zipline-5

İnsan göğe ne kadar yaklaşırsa o derece kendini huzurlu hissediyor. Çoğu insan için bu tutku küçük yaşta başlıyor. Antalya zipline etkinliği ile de bu tutkuyu en güvenli ve heyecan dolu bir şekilde gerçekleştirmek mümkün. Gökyüzünü deneyimlemek istiyorum ama çok da tehlikeli olmasın diyorsanız bu aktivite tam da size göre bir alternatif oluşturuyor. Antalya bölgesinde çok sayıda zipline alanı var. Nerede yapılır? diye merak edenler için bu yazıda harika bir seçenek sunacağız.

Zipline aktivitesi, özel olarak kurulan bir parkur üzerinde gerçekleştirilir. İki nokta arasındaki yükseklik farkından faydalanılarak çelik halat gerilir ve katılımcılar emniyet kemeri ile bir noktadan diğerine geçiş sağlar. Günümüzde ekstrem spor kategorisinde yer alır. Macera ve adrenalin seviyesi oldukça yüksek olan bu sporun güvenlik riski ise hiç yoktur. Türkiye’de ise en sık parkurların olduğu yer olarak Antalya karşımıza çıkar. Zira turizm açısında yoğun ve doğal yapısı olarak zipline aktivitesine çok müsait bir şehir. Tatilciler rutin süreçlerine biraz renk katmak istedikleri zaman Antalya Adventure Park parkuru eşsiz bir seçenek sunuyor.

antalya-zipline-7
Antalya Zipline

Antalya Zipline Nerede?

Antalya bölgesinde zipline ile adrenalin yaşamak isteyenler için iki farklı seçenek var. Birincisi doğanın içinde kurulan parkurlara katılmak, ikincisi ise turizm bölgelerine kurulan parkurlarda yer almak. Antalya Adventure Park parkuru, Serenis Otel içerisinde yer alan ve 7’den 70’e çok büyük ilgi gören bir özelliğe sahip. Otel misafirleri için tatilin en özel anlarının yaşandığı bir etkinlik. Üstelik dışarıdan da insanlar katılım gerçekleştirebiliyor.

Yaz tatilini bu bölgede geçiren ve macera dolu anlar yaşamak isteyenler için en güzel Antalya zipline parkuru Serenis Otel alanında yer almaktadır. Sadece bu parkuru deneyimlemek için aileler şehrin dört bir yanından tesise geliyor. Uzun yıllardır güvenle ve samimiyetle hizmet veren Adventure Park, 2022 yılında da katılımcılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz iletişim numarasını sizler için aşağıya bırakıyoruz. 7/24 arayarak destek alabilirsiniz.

0 535 522 83 38

Antalya’da Zipline Yapılacak En Güzel Yer

Zipline, günümüzde insanlara uçmaya en yakın duyguları tattırdığı için yoğun talep görüyor. Yamaç paraşütü ya da skydiving türü etkinlikler yüksek risk barındırdığı için bireyler çok sık tercih etmiyor. Aileler de çocuklarına adrenalin yaşatacakları zaman güvelik unsurlarının ön plana çıkmasını istiyor. Elbette bu Antalya zipline ile mümkün. Eğer siz de özel anlar yaşamak istiyorsanız Manavgat bölgesinin en prestijli otellerinden biri olan Serenis Hotel içerisindeki parkurları tercih edin. Hemen şimdi arayarak rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

antalya-zipline-1

Antalya Zipline Fiyat

Zipline aktivitesi temel olarak iple kayma ya da ipe geçirilmiş güvenlik kemeri ile yüksekteki zorlu bir parkurda ilerleme mantığına dayalıdır. Günümüzde en çok çocuklar bu parkurları tamamlamayı sevse de macerayı seven yetişkinler için de özel bir aktivitedir. En başta güvenlik unsurlarını ön planda tutar. Adrenalin dolu olduğu kadar güvenlidir de. Aileler bu sebeple gönül rahatlığıyla çocuklarını parkurlara emanet ediyor. Elbette çok sevilmesinin diğer bir sebebi de maliyet açısında bütçeleri yoracak seviyelerde olmayışını göstermek mümkün. Bugün her bütçeden birey çok rahat tatil planlamasına zipline sporunu ekleyebilir. Peki ama Antalya zipline fiyat 2022 yılında ne kadar oldu? İşte detaylar…

2022’nin Antalya Adventure Park zipline fiyat listesi:

 • Adventure Park parkuru kişi başı giriş ücreti: 15 Euro
 • Zipline parkuru kişi başı giriş ücreti: 15 Euro
 • Her iki parkura da aynı anda katılma ücreti: 25 Euro
 • 5 kişinin katılması durumunda 6. Kişiden ücret alınmıyor

Aktivite süresinin ortalama 30 – 40 dakika sürdüğü düşünüldüğünde bu fiyatların gayet makul olduğunu görürüz. Unutulmamalıdır ki böylesine heyecan ve macera dolu aktiviteler çocukların gelişimine büyük oranda katkı sağlar. Özgüvenli artar ve parkuru tamamlamanın verdiği başarma sevinciyle mutlu olurlar.

antalya-zipline-2

Antalya’da Zipline Yapmak Pahalı mı?

Eğer zipline etkinliği Antalya Adventure Park parkurlarında yapılıyorsa pahalı değil. 2022 yaz sezonu için kişi başı fiyat 15 Euro olarak belirlendi. Bu da makul olduğunun bir göstergesi. İkinci parkura da katılmak istediğinizde indirim oluyor ve ödemeniz 25 Euro’ya düşüyor. Ailece katılmanızın da size avantaj sağlayacağını belirtelim. 6 kişilik bir gruptan 5 kişilik bir ödeme alınıyor. Her yönüyle fırsat dolu seçenekler mevcut burada.

Antalya Zipline Kuralları

Her ekstrem aktivitede olduğu gibi Antalya zipline etkinliğinde de birtakım kurallar ve uygulama zorunlulukları var. Aslında bu kurallar tamamen katılımcı güvenliğini sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyor. Yapılması gerekenler eksiksiz olarak uygulandığında süreç hem eğlenceli hem de kusursuz olarak ilerliyor. Kurallardan önemli olanları birkaç maddede sizler için listeledik. Bunları okuyarak rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 1. Parkur sürecinde tüm risk unsurlarını katılımcı başta kabul eder.
 2. Parkurdaki yetkililerin yönlendirmelerine eksiksiz uyulması gerekir.
 3. Zipline parkuru için minimum yaş sınır 5 olarak belirlendi.
 4. Küçük çocuklarda aile bireyleri yardım etmek isterse bu ekstra ücrete tabi tutulur.
 5. Maksimum katılımcı ağırlığı 80 kilo olabilir.
 6. Ücret ödendikten sonra aktivite süreci başlar.
 7. Parkuru yarıda bırakma durumunda ücret iadesi yapılmaz.
 8. Güvenlik ekipmanlarını devre dışı bırakmak kesinlikle yasaktır.
 9. Topuksuz ayakkabı giyilmeli ve uzun saçlar bağlanmalıdır.

antalya-zipline-6

Yukarıdaki Antalya zipline kuralları eksiksiz uygulandığında güvenlik riski minimum seviyeye iner. Böylece hem siz hem de sevdikleriniz güvenli bir şekilde macera dolu bir süreç yaşar. Şimdiden kurallara uyduğunuz için teşekkür ederiz.

0 535 522 83 38

Antalya Zipline Yaş Sınırı Nedir?

Çocuklar da zipline aktivitesini çok seviyor. Hatta katılımcıların büyük oranda çocuk birey olduğunu söyleyebiliriz. Bu da yaş sınırı konusunu gündeme getiriyor. Antalya zipline yaş sınırı minimum 5 yaş olarak belirlendi. Bunun altındaki bireyler ne yazık ki katılım sağlayamıyor. Ailesi yardımcı olmak istese dahi bu mümkün olmuyor. Fakat yetişkinler dilerse 5 yaş üzeri çocuklarıyla birlikte parkuru tamamlayabilir.

antalya-zipline-4

Antalya Zipline Kilo Sınırı Kaç?

Güvenlik kuralları sayesinde günümüzün en güvenli ve eğlenceli aktiviteleri arasındadır zipline. Bu kurallardan birisi de kilo sınırıdır. Her ne kadar kullanılan sistem çok yüksek kilolara kadar dayanıklı yapıda olsa da bilimsel değerler kullanarak uygun bir sınır belirlenmiştir. Antalya’da zipline kullanacak kişiler maksimum 80 kilo olmak zorunda. Bunun üzerindekilerin katılım talepleri kabul edilmiyor. Unutmayın, bu kurallar sizin güvenliğinizi önemsiyor.

antalya-zipline-8

Antalya Adventure Park & Zipline

Manavgat bölgesi yaz turizmiyle ünlü bir yerdir. Yaz sezonunda yüz binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Bu insan popülasyonu haliyle özel aktivitelere olan talebi de arttırıyor. Antalya Adventure Park & Zipline firması eşsiz güzellikteki parkurlarıyla bölgedeki en iyi macera etkinliği alternatifi sunuyor. Parkurlara Serenis Hotel içerisinde ulaşabilirsiniz. Telefonla rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi aynı zamanda yerinde de bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Şimdiden eğlence dolu bir süreç diliyoruz.

Antalya Zipline saatleri:

Pazartesi10:00 – 22:30
Salı10:00 – 22:30
Çarşamba10:00 – 22:30
Perşembe10:00 – 22:30
Cuma10:00 – 22:30
Cumartesi10:00 – 22:30
Pazar10:00 – 22:30

Telefon: 0 535 522 83 38

Adres: Ilıca Mah. 11. Sokak No:1A/1. Manavgat / Antalya

 

İlginizi çekebilir: Kedi Babalık Hakkı

Similar Posts