Arabadan Kedi Kovucu Sprey İşe Yarıyor mu?

Arabadan Kedi Kovucu Sprey İşe Yarıyor mu?

Arabadan kedi kovucu sprey ile kedileri arabanızdan uzak tutabilirsiniz. Özellikle de soğuk kış günlerinde arabalar kedilerin sığınağı oluyor. Ya tekerlek bölgesine ya da motor kısmına girerek yatıp ısınmaya çalışan kediler ne yazık ki çok zaman fark edilmeyerek ölüyor. Özellikle de yavru kediler arabaların altına ya da tekerlerin üstüne çıkarak yatarlar. Kedilerin güvenliği açısından arabadan uzak tutmak için kedi kovucu sprey kullanılabilir. Kedi kovucu spreylerin içerisinde kedilerin hoşlanmadığı kokular vardır. Bu spreylerin kokusunu insanlar alamaz. Spreyin etki süresi ve tesir edeceği alanın genişliği ürününe göre değişebilir. Kedilerin can güvenliğini sağlamak açısından kedi kovucu spreyler oldukça pratik ürünlerdir.

Kedi Kovucuların Kullanımı

Kedi kovucu ürünler sprey ya da jel şeklinde olabilmektedir. Kullanım şekline ve alanına göre jel veya sprey kedi kovucular tercih edilir. Arabadan kedi kovucu ürünlerin kullanım alanları şöyle özetlenebilir;

  • Dış mekanlarda genel olarak jel olarak üretilmiş kedi kovucular tercih edilir.

  • Sprey şeklinde üretilen kedi kovucu ürünler ise halı, mobilya gibi ya da araba döşemesi gibi alanlarda kullanılır.

  • Gerek jel şeklinde gerekse sprey şeklinde olsun bu ürünlerin etkisinin uzun süreli olması için düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

  • Özellikle dış mekanda kullanılan kedi uzaklaştırıcı jel ya da spreyler yağmur ve kar gibi hava olaylarına karşı dayanıklıdır.

Kedi Kovucu Spreyler İşe Yarıyor mu?

Kedi beslenen evlerde bazen kedilerin girmesinin istenmediği odalar olabiliyor. Hastaların yattığı odalar veya çocuk odaları, mutfak gibi evin bazı bölümlerinden kedileri uzak tutmak isteyenler kedi kovucu ürünleri kullanabilirler. Odalar için kullanılabildiği gibi korunmak istenen eşyalar için de kullanılabilir. Örtüler, koltuk, çiçek gibi eşyalardan kedileri uzak tutmak istendiğinde bu ürünler can kurtarıcı olabiliyor. Pencere kenarları, balkon kenarları gibi kedilerin aşağı düşme tehlikesi olan yerlerde de kedi kovucu ürünler kullanılarak kedilerin can güvenliği sağlanmış olur. Üstü açık araba kullanılıyorsa ve park halindeyken kedilerin araba koltuğuna yatması istenmiyorsa da bu arabadan kedi kovucu spreylerin kullanımı gayet kolaylık sağlayacaktır.

Arabadan Kedi Kovucu Sprey İşe Yarıyor mu? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts