Aspirin Kediyi Öldürür Mü?

Aspirin Kediyi Öldürür Mü?

Aspirin kediyi öldürür mü sorusunun yanıtı kedi sağlığı ve bakımı açısından büyük bir önem taşır. Kedi besleyen kişilerin yaptıkları en büyük hatalardan birisi de kedilerine veterinere danışmadan ilaç vermektir. Kedilerin bakımı kolay gibi görünse de aslında kedi sahiplerinin bu konuda son derece titiz davranması gerekir. Aspirin kediyi öldürür mü sorusu bu bakımdan titizlikle yanıtlanması gereken konular arasında yer alır. Kedilerin hastalıkları durumlarında mutlaka uygun şekilde ilaç kullanmaya dikkat edilmesi gerekir.

Kedilerin çeşitli hastalıkları sırasında birtakım ilaçlar kullanıldığı söylenebilir. Ancak bu ilaçları kullanmadan önce mutlaka profesyonel olarak destek ve bilgi almanız gerekir. Aspirin her ne kadar zararsız bir ilaç gibi görünse de kedilerde farklı etkiler ortaya çıkarabilir.

Kedi Aspirin İçerse Ne Olur?

Aspirin kediyi öldürür mü sorusu kedi sahiplerinin araştırması gereken bir konudur. Bu konu araştırılmadan kedilere aspirin de dahil olmak üzere herhangi bir ilaç verilmemesi gerekir. Kedilere aspirin verildiğinde bu ilaçtan dolayı zehirlenme durumu yaşayabilir. Kedilerde aspirin zehirlenmesi belirtileri şu şekildedir:

  • Kedilerde halsizlik

  • Kusma meydana gelmesi

  • Depresyon görülmesi

  • Dengesizlik

  • Koordinasyon bozukluğu

  • Anormal duruş ve davranış şekilleri

  • Ağızda köpürmeler olması

Gibi durumlar kedilerin aspirin içmesi karşısında yaşanan sorunlardır. Böyle durumlarda kedilerinizi bir veterinere göstermeniz kedinizin sağlığı açısından büyük bir önem taşır. Kedileriniz için gereken sağlık önlemlerini almadığını taktirde bu sevimli canlıları kaybetmeniz de mümkündür. Ancak veterinere danışmak önlem almanız açısından önemlidir.

Kediye İnsan İlacı Verilir Mi?

Kedi sahiplerinin merak ettiği sorulardan birisi de kediye insan ilacı verilir mi sorusudur. Bu soruya kesinlikle olumsuz yanıt verilir. Hiçbir veteriner tarafından da onay verilmeyen bir konudur. İnsanların kullandığı ilaçlar kesinlikle kedilere verilmemelidir. Çünkü bu ilaçlar kedilerde zehirlenmelere ve ölümlere neden olabilir.

Kedilerinizin iyileşebilmesi ve hastalıklarını atlatabilmeleri için mutlaka veteriner tarafından verilen ilaçların kullanılması gerekir. Yalnızca aspirin değil aynı zamanda merhem ve şurup gibi ilaçlar konusunda da kedilerinizin sağlığına dikkat etmeniz gerekir. Kedilere insan ilacı vermek oldukça zararlı olan bir durumdur.

Aspirin Kediyi Öldürür Mü? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts