Bebek Kedi Kaka Yapamıyor Nasıl Tedavi Edilir?

Bebek Kedi Kaka Yapamıyor Nasıl Tedavi Edilir?

Bebek kedi kaka yapamıyor problemi günümüzde birçok kedi sahibinin karşılaştığı sorunlardan biridir. Kediler yavruluk dönemlerinden itibaren oldukça iyi bir şekilde bakılması gereken canlılardır. Sokakta yetişen kediler kendilerini korumayı öğrenseler de ev ortamında büyüyen kedilerin kendini koruma konusunda sahiplerine oldukça önemli ihtiyaçları vardır.

Aynı zamanda yetişme evresinde eğer yavru kedinin annesi yanında yoksa böyle durumlarda mutlaka yavru kedi bakımı konusunda kedi sahiplerinin daha detaylı bakım yapması gerekir. Bebek kedi kaka yapamıyor problemi de bu süreçte önem arz eden konulardan biridir. Eğer yavru kedinizin böyle bir problemi varsa ilk olarak veterinere göstermeniz oldukça büyük önem taşır. Ancak veterinere gitme durumunuz yoksa evde pratik yöntemlerle yavru kedinizin bu problemini çözebilirsiniz.

Bebek Kedinin Kaka Problemi Nasıl Çözülür?

Bebek kedi kaka yapamıyor problemi ile karşı karşıyaysanız bu durumda ilk olarak kedinin sorunlarının nedenlerini bilmeniz gerekir. Yavru bir kedinin neden kaka yapamadığını bilmediğiniz de uygun bir tedavi yapabilmeniz de mümkün olmaz. Yavru kediler genel olarak anneleri tarafından bu konuda teşvik edilir. Genel olarak anneleri ilgilense de her yavru kedinin yanında annesi olmayabilir. Böyle durumlarda kedinin bu alışkanlığını sizin gidermeniz gerekir. Yavru kedilerin kaka problemini şu şekilde aşmanız mümkün olabilir:

  • Yavru kedilerinizin daha kolay kaka yapabilmesi için mutlaka uygun mama kullanmanız gerekir.

  • Kedilere uygun olan ilaçlar tercih ederek bu problemi çözmelerini sağlayabilirsiniz.

  • Belli saatlerinde tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri için onları teşvik etmeniz gerekir. Böylelikle kaka problemleri daha az görülür.

  • Kedinizin poposunun nemli bir bezle masaj yaparak daha rahat bir şekilde tuvalet ihtiyacını gidermesini sağlayabilirsiniz.

Bu detaylara dikkat ettiğiniz takdirde kolaylıkla yavru kedinizin bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Ancak birkaç gün boyunca bu işlemi yapmadığında veterinere göstermeniz oldukça gereklidir.

Yavru Kedi Neden Kaka Yapamaz?

Yavru kedilerin tuvalet ihtiyacını giderememesinin birçok önemli nedeni olabilir. Sürekli olarak katı gıda tüketmeleri bu problemin en önemli nedenlerinden biridir. Belirli periyotlarda yaş mama vererek kedilerinizin daha kolay dışkılamasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda yeteri kadar su tüketmemeleri de bu probleme neden olabilir.

Bununla birlikte yavru kedinizin tuvalet konusunda anne eğitimi almamış olması da önemli konulardan biridir. Böyle durumlarda eğer yavru kedinizin sorunları olduğunu düşünüyorsanız bu dönemlerinde onlara sizin yardımcı olmanız gerekir.

Bebek Kedi Kaka Yapamıyor Nasıl Tedavi Edilir? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts