Bir Kedi Sürekli Neden Miyavlar?

Bir Kedi Sürekli Neden Miyavlar?

Bir kedi sürekli neden miyavlar sorusu evinde kedi sesini çok fazla duyan kişiler için önemli bir konudur. Eğer evinizde beslediğiniz kedi sürekli olarak miyavlama ihtiyacı duyuyorsa bunun birçok farklı nedeni olabilir. Öncelikle kedinizin cinsi miyavlamaya çok yatkın ise bu durumda yapabileceğiniz çok fazla bir şey olmaz. Ancak fizyolojik ya da psikolojik bir sorundan dolayı da kediler olduğundan daha fazla miyavlayabilir.

Böyle durumlarda kedi miyavlaması ciddi anlamda sizlere sorun yaratabilir. Özellikle apartman dairesinde yaşayan kişiler için bir kedinin sürekli miyavlaması çevreye rahatsızlık verebilmektedir. Böyle durumlarda eğer kedinizin olağan dışı bir şekilde fazla miyavladığını düşünüyorsanız veterinere mutlaka kedinizi kontrol ettirmelisiniz.

Kediler Neden Miyavlar?

Bir kedi sürekli neden miyavlar sorusuna farklı nedenleri göz önünde bulundurarak yanıt vermek mümkündür. Bazı kediler ırklarından dolayı miyavlarken bazıları fizyolojik ya da psikolojik bir durumdan dolayı miyavlama gereği duyabilirler. Böyle durumlarda kedilerinizin miyavlamasına azaltabilmek için belli konulara dikkat etmeniz gerekir. Bir kedi sürekli neden miyavlar sorusuna ise şu şekilde yanıt vermek mümkün olabilir:

  • Kedilerinizin vücudunda herhangi bir fizyolojik sorun olabilir.

  • Acıkmış olabilir.

  • Kediniz susamış olabilir.

  • Kediler depresyona girdiklerinde normalden daha fazla miyavlayabilirler.

  • Cinslerinden kaynaklı olarak çok fazla miyavlama gösterebilirler.

Bu detaylara dikkat edildiğinde kedilerinizin miyavlaması oldukça normal karşılanan durumlardan biridir. Kedi miyavlaması sırasında çevreye rahatsızlık verebileceğinizi düşünüyorsanız veteriner kontrolü yaptırarak bu sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Miyavlaması Nasıl Önlenir?

Bir kedi sürekli neden miyavlar sorusu oldukça merak edilen bir konudur. Bu süreçte eğer kedinin sürekli miyavlıyorsa yem ve su ihtiyacını karşılamanız gerekir. Yem ve su ihtiyacını karşılamanıza rağmen kediniz hala miyavlamaya devam ediyor ise çiş kabındaki kötü ve kirli kumu temizleyebilirsiniz. Bu süreçte kedinizin çok fazla miyavlaması muhtemelen size bir şey anlatmak istiyor olmasından kaynaklanır.

Kızgınlık döneminde de çok fazla miyavlayan kediler genellikle dışarı çıkmak istediklerine sahiplerine bu şekilde belirtirler. Kedinizi dışarıya gönderebilirsiniz veya onun tüm ihtiyaçlarını gidermeye çalışabilirsiniz. Eğer fizyolojik ya da psikolojik olarak bir nedenden kaynaklanıyorsa veterinerin sizlere vereceği önerilere dikkat etmelisiniz.

Bir Kedi Sürekli Neden Miyavlar? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts