British Shorthair Kedi Ömrü Ne kadar olur?

British Shorthair Kedi Ömrü Ne kadar olur?

British Shorthair kedi ömrü kaç yıldır sorusu kedi sahiplenmek isteyenlerin merak ettiği ve cevap aradığı bir sorudur. British Shorthair cinsi kediler özenli ve dikkatli bakım isteyen canlılardır. Özel ihtimam gösterilerek bakılan bu cins kedilerin 20 yıl kadar yaşamaları mümkündür.

Kedi dostunuzla uzun süreli bir birliktelik yaşamak istiyorsanız dostunuzun sağlığına ve biyolojik ihtiyaçlarına özen göstermelisiniz. Kedinizin uzun ve güzel bir ömür geçirmesine yardımcı olabilmek için onun ihtiyaçları ve sağlık problemleri hakkında detaylı bir araştırma yapıp bilgi sahibi olmalısınız. Son derece zeki ve uysal olan British Shorthair cinsi kediler çocuklarla da güzel dostluklar kurabilirler.

Kedilerin Uzun Ömürlü Olmaları İçin Yapılması Gerekenler.

Sokakta yaşayan kediler yaşam şartları ve dışarıdaki tehlikelerden dolayı evde bakılan kedilere göre daha kısa ömürlü olabilmekte. Sokakta bekleyen birçok tehlike, yiyecek ve su bulamama durumu ayrıca çeşitli sağlık sorunları kedilerin kısa ömürlü olmalarına sebep olur. Genel olarak evde bakıldıkları için British Shorthair kedi ömrü diğerlerine göre daha uzun olabilmektedir. Kedilerin daha uzun süre yaşayabilmeleri için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var, bunlara uyulduğu taktirde sevimli dostlarınızla uzun yıllar bir arada yaşayabilirsiniz. Bu hususlara değinecek olursak;

  • Kedilerinizin beslenmesine dikkat etmelisiniz. Dengeli bir şekilde beslenmelerini sağladığınız sürece olası hastalıkların önüne geçmiş olursunuz.
  • Su tüketimi kediler için çok önemli. Her zaman ulaşabilecekleri bir yerde taze ve temiz su bulundurulmalı.
  • Veteriner kontrollerinin düzenli yapılması, aşı uygulamalarının aksatılmaması kedinizin sağlıklı ve güzel bir yaşam sürmesini sağlayacaktır.
  • Yüksek katlı binalarda yaşayan kedi sahiplerinin yaramaz ve sevimli dostlarının, pencere, balkon gibi yerlerden düşebilme ihtimaline karşı gerekli tedbirleri alması gerekmektedir.

Bu gibi konulara dikkat ettiğiniz taktirde dostlarınızla güzel günler geçirebileceğiniz uzun yıllarınız olabilir.

British Shorthair Kedilerin Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

Kedilerin diş ve çene yapısı göz önünde bulundurularak rahatça yiyebilecekleri mamalar tercih edilmelidir. British Shorthair kedi ömrü daha uzun olabilsin diye bu ırklara özel mamalar üretilmektedir. Ya bu mamalardan temin edilerek yedirilmeli ya da yakın özelliklerdeki mamalar tercih edilmelidir.

British Shorthair Kedi Ömrü Ne kadar olur? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts