Broadline Kedi Damlası Nedir? Ne İşe Yarar? 2022 Fiyatı

Broadline Kedi Damlası Nedir? Ne İşe Yarar? 2022 Fiyatı

Broadline kedi damlası kedilerde görülen iç ve dış parazitler için veterinerlerin uyguladığı bir damladır. Hem iç hem de dış parazitler için aynı anda etki edebilen bir ilaçtır. Kediler 8 haftalık olduktan sonra uygulanabilir. Kullanımı gayet pratik bir ilaçtır ancak veteriner hekim gözetiminde ve tavsiyesiyle kullanılması gerekmektedir. Kedilerde görülen pireleri çok çabuk bir şekilde yok edebilir ve bir ay kadar bir süre de pireleri kedinizden uzak tutar. Kulak uyuzuna karşı da etkili olan damla keneleri ise 2 gün gibi kısa bir sürede temizler. Ayrıca kenelere karşı 3 haftalık bir koruma sağlar. İç parazitler için de kullanılabilen Broadline damla oldukça etkili bir ilaçtır.

Kedilerde İç ve Dış Parazitler Nelerdir?

Gerek ev ortamında gerekse sokakta yaşayan kediler her zaman iç ve dış parazit tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirler. Hiç evden çıkmasalar dahi iyi pişmemiş et, düzgün yıkanmamış yiyecek gibi birçok etkenden iç parazit oluşabilir. Aynı şekilde evden çıkarılmayan kedilerde pire gibi dış parazitler de oluşabilir. Kedi sağlığı açısından iç ve dış parazitlerin çabuk fark edilmesi ve tedavi yoluna gidilmesi oldukça hayati önem taşımaktadır. Kedilerde görülen parazit çeşitleri şöyle sıralanabilir;

  • Yuvarlak Solucanlar.

  • Kancalı Kurtlar.

  • Kalp Kurdu.

  • Tenyalar.

Bunlar iç parazit çeşitleri olarak sayılabilir. Kene, pire ve akar gibi dış parazitler de vardır ki evinde kedi köpek besleyen hayvan severler bu parazitlerden oldukça mustarip olabilirler. Evcil hayvanlarınızı iç dış parazit tehlikesinden koruyabilmek için veteriner hekim gözetiminde düzenli bir şekilde Broadline kedi damlası kullanabilirsiniz.

Parazitler Kedilerin Ölümüne Sebep Olur mu?

Dış parazitler daha kolay fark edildiği ve çabuk müdahale edildiği için çok ölümcül olmayabilir. Ancak iç parazit kediler için çok risklidir. Özellikle de yavru kediler için büyük hayati risk oluşturur. Yavru kedilerin bağışıklık sistemleri daha güçlenmediği için çok dikkatli olmak gerekir. Parazit riskinden şüphelendiğiniz kedinizi mutlaka veteriner hekime götürerek teşhis ve tedavi yoluna gitmelisiniz. Makul fiyatlara ulaşabileceğiniz Broadline kedi damlası veterineriniz tarafından evcil hayvanınıza kolaylıkla uygulanacaktır. Düzenli aşılama ve kontrol kedilerinizin uzun süre sağlıklı bir şekilde sizinle yaşamasına olanak sağlayacaktır.

Broadline Kedi Damlası Nedir? Ne İşe Yarar? 2022 Fiyatı makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts