Cins Kedi Nasıl Anlaşılır?

Cins Kedi Nasıl Anlaşılır?

Cins kedi nasıl anlaşılır sorusu kedi beslemek ve sahiplenmek isteyen kişilerin merak ettiği konular arasında yer alır. Kediler son derece sevimli canlılardır. Fakat her birinin farklı bir türü ve ırkı vardır. Bu bakımdan cins kedileri anlayabilmek için belli özelliklerine bakmak gerekir. Genelde birçok ırk olduğundan kedilerin ırkı hakkında detaylı bilgi edinmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Sokaktan bir kedi dahi sahiplenseniz bunun hangi türde bir kedi olduğunu bilmeniz gerekir. Bilinen 70’den fazla kedi ırkı olduğu söylenebilir.

Bu nedenle her cinsi bilmek mümkün olmaz. Ancak kedilerin belirli özelliklerini bildiğinizde en azından en popüler kedi ırklarını yakından tanıma şansı bulabilirsiniz. Kedilerin ırklarını tahmin etmek ise sanıldığından daha da zor değildir.

Kedi Irklarını Anlamak İçin Ne Yapılır?

Her kedi ırkının birtakım kendine has özellikleri vardır. Bazıları kısa kulakları ile bilinir. Bazı kediler yüzünün yuvarlaklığı ile dikkati çeker. Bazı kediler de kısa bacaklıdır. Bunların yanında bazı kedilerde de farklı göz renkleri öne çıkar. Bu nedenle kedilerin her özelliği farklı olduğundan ırklar hakkında detaylı bilgiye sahip olmak gerekir. Cins kedi nasıl anlaşılır sorusunun yanıtını merak ediyorsanız kedilerin bu ayırt edici özelliklerine bakmanız gerekir.

Örneğin Van kedileri genelde gözleri iki farklı renkte olan kedilerdir. Bu kedilerin gözleri kehribar renkte de olabilir. Tüyleri de oldukça beyazdır. Bombay kedileri ise düz ve simsiyah kedilerdir. Bu kediler ise pürüzsüz ve kusursuz siyah kürkleri ile dikkati çeker. Bunların yanında American Curl kedileri de kıvrık kulaklara sahip kedilerdir. Kedilerin cinsini anlamak için bu ayırt edici özelliklerine bakmak önem taşır.

Yavru Kedi Cinsi Nasıl Anlaşılır?

Yavru kedilerin cinsini anlamak daha zordur. Çünkü bu kedilerin henüz fiziksel olarak gelişimleri tam tamamlanmamıştır. Bu nedenle de cinslerini yetiştiren kişilere sormak büyük bir önem taşır. Van kedisi gibi karakteristik özellikleri çok belli olan kedileri ayrıt edebilseniz de bazı kedi türlerini yavruyken ayırt etmek kolay olmayabilir. Tüy deseni, kulak şekli, kulak yapısı, bacak uzunluğu gibi konular sizlere cinsi hakkında ön bilgi verebilir. Cins kedi nasıl anlaşılır sorusuna bu bakımdan her zaman net yanıt vermek mümkün olmaz.

Cins Kedi Nasıl Anlaşılır? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts