Citikitty Kedi Tuvalet Eğitim Seti İşe Yarıyor Mu?

Citikitty Kedi Tuvalet Eğitim Seti İşe Yarıyor Mu?

Citikitty kedi tuvalet eğitim seti kedilerin klozete tuvalet yapmalarını sağlamak için kullanılır. Kediler akıllı ve temiz hayvanlardır, tuvalet eğitim süreci biraz uğraştırıcı olsa da sonuçta tuvalet eğitimi aldıktan sonra evin çeşitli yerlerine yapmaktan vazgeçeceklerdir. Bazı kediler çok çabuk kendi tuvalet kabına alışırken bazıları için bu süreç biraz zaman alıyor.

Evde kedi bakmanın insanları en fazla düşündüren ve tereddüt ettiren tarafı kedinin tuvalet sorunudur. Ya kum kabına alışmaz ise, ya eve pislerse, kedinin kum kabı evde kötü kokarsa gibi bir çok soru kafa karıştırıcı olabiliyor.

Kediler Klozete Alıştırılabilir Mi?

Kedilerinizi kum kabına alıştırdıktan sonra bir daha evin başka yerlerine tuvalet yapmazlar. Kum kabı kurtarıcı olabilir fakat kedilerin patilerinde kalan kumlar evin içine dağılabiliyor. Hem eve dağılan kumlar, hem sürekli olarak kuma verilen para hem de sık sık kedi tuvaleti temizliği can sıkıcı olabilir. Tüm bu sorunlardan kurtaracak bir çözüm yolu var. Kedileri klozete alıştırmak! Bu da Citikitty kedi tuvalet eğitim seti ile mümkün. Kedinize tuvaletini klozete yapmayı alıştırırsanız birtakım kazanımlarınız olur. Şöyle ki;

  • Kum masrafından kurtulacaksınız.

  • Kedinin patisinden eve dağılan kumlar sağlığınızı tehdit etmeyecek.

  • Kediniz kakasını kapatmak için eşelenirken etrafa dökülen kumların pisliğinden kurtulacaksınız.

  • Sürekli kedi kumu temizlemek ve yenilemek gibi bir işten kurtulacaksınız.

  • Kum kabından eve yayılan kötü koku derdi olmayacak.

3 aylık olduktan sonra kedilerinizi klozete alıştırabilirsiniz. Astımı olan kedilerin sağlığı açısından kum tozundan kurtulmak iyi olacaktır.

Citikitty Kedi Tuvalet Eğitim Seti Nasıl Kullanılır?

Citikitty kedi tuvalet eğitim seti kullanmaya başlamadan bir süre önce kum kabını klozete yakın bir yere yerleştirin ki kediniz klozetin bulunduğu ortamda tuvalet yapmaya alışsın. Daha sonra kum kabını tamamen kaldırarak Citikitty kedi tuvalet eğitim seti tablasını klozete yerleştirin ve tablanın içine bir miktar suda çözünebilen kedi kumu koyun. Birkaç gün kedinin bu şekilde tuvalet yapmasına izin verin. Tuvaletini eğitim setine yaptığı zaman ödül maması vererek teşvik edici olabilirsiniz.

Daha sonra setin ilk halkasını çıkararak küçük bir delik açılmasını sağlayın. Bir süre de bu şekilde kullanmasını sağlayın. Bu şekilde aşama aşama eğitim setinin halkalarını çıkararak kedinizi tamamen klozete tuvalet yapmaya alıştırabilirsiniz. Veteriner hekiminize danışarak da klozet kullanımı hakkında fikir edinebilirsiniz.

Citikitty Kedi Tuvalet Eğitim Seti İşe Yarıyor Mu? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts