Depresyona Giren Kedi Nasıl Normal Döndürülür?

Depresyona Giren Kedi Nasıl Normal Döndürülür?

Depresyona giren kedi için titiz bir şekilde bakım ve ilgi gerekir. Bu kedilerin neden depresyona girdiğini önceden bilmek ilerleyen süreçte bu sorundan korunmalarını sağlar. Günümüzde birçok kedi sahibi depresyona giren kedi konusunda detaylı olarak araştırma yapmaktadır. Kediler hem ülkemizde hem de dünya genelinde en çok beslenen canlılardır. Birçok ırkı bulunan kedilerin sevimli halleri hemen herkesi büyüler. Ancak bu canlılarında fizyolojik ve psikolojik birçok sorunu olabilir. Böyle durumlarda kedileriniz için gereken önemleri almak gerekir.

Kedilerin en önemli problemlerinden birisi de depresyondur. Bazı kediler depresyona girerek tüm hayat enerjilerini unutabilmektedir. Böyle durumlarda kedilerinizin neden depresyona girdiğini araştırmak ve bu konuda ne yapmanız gerektiğine karar vermeniz gerekir. Kedi bakımı hakkında yeterli bilginiz yok ise veterinerden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Kediler Neden Depresyona Girer?

Depresyona giren kedi konusunda ilk olarak bu sorunun nedenlerini araştırmanız gerekir. Kedilerin depresyona girme nedenlerini bildiğinizde bu sorunu da kısa sürede çözme imkanı bulabilirsiniz. Kedilerin depresyona girme nedenleri arasında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

  • Sık sık taşınıyorsanız kedileriniz depresyona girebilir.

  • Evinizde sürekli çocuk ya da yabancı birileri bulunuyor ise depresyon sorunu yaşayabilir.

  • Evde uzun saatler yalnız kalıyor ise depresyona girebilir.

  • Eve başka bir hayvan gelir ise kediniz depresyon problemi yaşayabilir.

  • Sahibinin vefat etmesi de yine bu soruna neden olan durumlardandır.

  • Başkasına vermek ya da evdeyken sokağa bırakmak kedinin depresyon yaşamasına neden olabilir.

Kedilerinizin depresyon problemini çözebilmek için mutlaka uzmanlardan yardım alınması gerekir. Özellikle tamamen sizden kopuk olan kedileriniz için iyi bir tedavi süreci başlatmalısınız.

Depresyona Giren Kedi Nasıl Normale Döndürülür?

Depresyona giren kedileri normale döndürebilmek için ilk olarak veteriner bir hekime danışmanız gerekir. Tanı ve tedavi konusunda veteriner sizlere en detaylı bilgileri verebilir. Bu süreçte kedinize sevgi ve ilgi göstermeniz gerekir. Onun rahatsızlık duyabileceği ortamları değiştirmeniz gerekir. Sevdiği bir mamayı verebilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarını daha iyi bir düzene sokabilirsiniz. Sizinle zaman geçirmesine izin verebilirsiniz Depresyona giren kedi kısa sürede düzelebilecekleri gibi uzun sürede de düzelebilirler.

Depresyona Giren Kedi Nasıl Normal Döndürülür? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts