Dişi Kedi Nasıl Anlaşılır?

Dişi Kedi Nasıl Anlaşılır?

Dişi kedi nasıl anlaşılır sorusunun yanıtı kedi besleme sürecinde en çok dikkat edilen konulardan biridir. Çünkü kedinin cinsiyetini bilmek sağlıklı bakım açısından büyük bir önem taşır. Kediler erkek ya da dişi fark etmeksizin mutlaka titiz bir bakım gerektirirler. Ancak kedilerin cinsiyetini bilmek sağlık açısından belirli konularda önem taşır. Örneğin kedinizin dişi olup olmadığını bilmek kısırlaştırma açısından önemlidir.

Erkek kedilerde kısırlaştırma çok önemli olmasa da dişi kedilerde çoğalma olmaması açısından kısırlaştırma önem taşır. Bu nedenle beslenen kedinin cinsiyetini bilmek birçok açıdan önem taşıyan bir konudur. Dişi kedi nasıl anlaşılır sorusunun yanıtı da bu bakımdan önem arz eden bir konudur.

Kedinin Dişi Olduğunu Anlamanın Yolları

Kedilerin dişi olup olmadığını anlamak için birtakım faktörlere dikkat etmek gerekir. Bu bakımdan dişi kedi nasıl anlaşılır sorusuna da bu faktörlerden bahsederek yanıt vermek mümkün olur. Kedilerinizin bakımı konusunda mutlaka cinsiyeti hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Kedilerin cinsiyeti belirlenirken şu adımlara dikkat etmek önem taşır:

  • Kedinizin kuyruk kısmını kaldırın.

  • Bunu yaparken kediye güven vermeniz gerekir.

  • Bu kısımda üreme organlarının özelliklerine bakmanız gerekir.

  • Dişi kedilerde üreme organlarında idrar yolu açıklığı ve vulva kısmı bulunur.

  • Vulva kısmı dikey yarık şeklinde olur. Bu kedinin üreme organıdır.

Bu şekilde kedinin dişi olup olmadığını anlamak mümkün olabilir.

Kediler Dişi Olduğunu Nasıl Belli Eder?

Kediler dişi olduklarını çeşitli şekillerde belli ederler. Renginden de kedilerin dişi özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kedilerin tüyleri eğer üç farklı renkte ise bu kediler genelde dişidir. Aynı zamanda turuncu ve kızıl renklerdeki kedilerin erkek olma ihtimali çok daha yüksektir. Ancak bu durum her zaman kesin sonuç vermeyebilir.

Kısırlaştırılmayan kedilerde kedi cinsiyeti hakkında bilgi edinmek daha kolaydır. Erkek kedilerin kafa yapıları dişi kedilere göre daha büyük ve kafa derileri de çok daha kalın bir yapıdadır. Aynı zamanda dişi kedilere göre erkek kediler gezmeyi daha çok severler. Dişi kediler erkek kediler gibi etrafa idrar yaparak koku bırakmazlar. Dişilerin koku bırakma ihtimali düşüktür.

Dişi Kedi Nasıl Anlaşılır? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts