Emziren Anne Kedi Nasıl Beslenir?

Emziren Anne Kedi Nasıl Beslenir?

Emziren anne kedi nasıl beslenir sorusu evinde kedisi doğum yapan kişilerin araştırdığı bir konudur. Kediler doğum sürecinde ve hamilelik sırasında oldukça hassas bir dönemdedir. Böyle durumlarda mutlaka kedinizin iyi bir şekilde bakılması gerekir. Kedilerinizin iyi bir şekilde bakılması demek hem yavrularının daha sağlıklı olmasını sağlar hem de doğum yapan anne kedinin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Eğer yavru kedilerinizin sağlıklı bir şekilde anneden süt emmesini istiyorsanız mutlaka yeterli besinleri anne kedinin almasına özen göstermelisiniz. Bu dönemde seçtiğiniz mamanın türü oldukça önem taşır. Süt yapan mamalar kullanmanız ve anne kedinin su ihtiyacını taze bir şekilde belirli periyotlarda karşılamanız oldukça önemli bir konudur.

Anne Kedi Nasıl Beslenmeli?

Yavrularını emziren anne kedilerin beslenmesinde oldukça önemli noktalar bulunur. Bu süreçte anne kedilerin birden fazla yavruyu emzirdiği göz önünde bulundurmalıdır. Eğer yavru kedinizin iyi bir şekilde büyümesini istiyorsanız annesinden alması gereken vitamin ve minerallerin anne kedi mamasında olmasına dikkat etmelisiniz. Emziren anne kedi nasıl beslenir şu şekilde yanıt verilebilir:

  • Gün içerisinde anne kediye daha fazla sıklıkta mama vermelisiniz.

  • Mamanın mutlaka gereken vitamin ve mineralleri içinde bulundurması gerekir.

  • Tavuklu ya da balıklı olmak üzere farklı yaş mama türlerinden yararlanılabilir.

  • Kedilerinizin daha iyi bir şekilde beslenebilmesi için taze mama yedirmeniz oldukça önemli bir konudur.

  • Öğünlerde yediği ama miktarının biraz daha artırabilirsiniz.

Bu detaylara dikkat ettiğiniz takdirde anne kedi oldukça iyi bir şekilde beslenerek yavrularını da düzenli şekilde besleyebilir. Anne kedilerin beslenmesi sürecinde özellikle vitaminli mamaların kullanılması oldukça önemli bir konudur. Böyle durumlarda dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da veterinerin sizlere yapacağı önerilerdir.

Anne Kedi Beslenmesinde Nelere Dikkat Edilir?

Emziren anne kedi nasıl beslenir sorusu oldukça önemli bir konudur. Bu süreçte kedilerinizin beslenme periyodunda dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. Öncelikle emziren kedi nasıl beslenir sorusuna yanıt vermek gerekirse mutlaka aynı saatlerde beslemeye özen göstermelisiniz. Sabah öğle ve akşam öğünlerinin yanında ara öğünlerde de farklı besinler vererek daha iyi bir şekilde güç toplamasını sağlayabilirsiniz.

Düzenli olarak suyunu değiştirmeli yiyen ve su kaplarını sürekli hijyenik tutmalısınız. Bununla birlikte anne kediyi beslerken sevebileceği yemekleri önüne koymalısınız. Sevmediği bir mamayı anne kediye dayatmak kedinizin aç kalmasına dolayısıyla yavruların da karnını doyuramamasına neden olur.

Emziren Anne Kedi Nasıl Beslenir? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts