En Az Tüy Döken Kedi Maması Hangisi? 2022 Ödüllü Mama Listesi

En Az Tüy Döken Kedi Maması Hangisi?

En az tüy döken kedi maması konusu evinde kedi besleyip de tüyden muzdarip olanların sıkça araştırdığı bir konudur. Kedilerin tüy dökme sorununu ortadan kaldırmak için birçok yol denense de tüylerden tamamen kurtulmak pek mümkün değildir. Kedilerin tüy dökmesinden tamamen kurtulamasanız da neden fazla tüy döktüğünü araştırıp azaltma yolunu bulmaya çalışmalısınız. Kedilerdeki tüy dökümü bazı dönemlerde daha da çoğalabilir. Bu durumun farklı sebepleri olabilir. Genellikle beslenmeden kaynaklı tüy dökümleri yaşanır. Kediniz dengesiz beslenme, gerekli vitaminleri alamamak, susuz kalmak gibi birçok sebepten tüy dökebilir. Bilmediğiniz farklı bir hastalığı da olabilir.

Kedi Maması İçeriği Tüy ve Cilt Sağlığı İçin Önemlidir

Kediler yılın belli dönemlerinde tüylerini yeniler. Dökülen tüylerin yerine sağlıklı tüylerin çıkabilmesi için kedilerin de dengeli ve sağlıklı beslenmesi çok önemlidir. Kedinizin hem dış görünüşünün güzel ve sağlıklı olması hem de etrafa fazla tüy dökülmemesi için mama seçimi son derece önemlidir. Kaliteli ve kolay sindirilebilir mama seçmek gerekir. Evcil hayvanınız için mama seçerken içeriğini araştırarak birçok yönden besleyici mama tercihinde bulunmalısınız. Mama seçerken içerik olarak şunlara dikkat etmelisiniz.

  • Kedi mamalarında protein son derece önemlidir. Hayvansal protein yönünden zengin olan mamalar tercih edilmelidir.

  • Kedinin tüy ve cilt sağlığı açısından omega yağ asitleri de büyük rol oynar.

  • Mama içeriğinde karbonhidrat miktarına dikkat edilmelidir. Mamanın içeriğinde İyi sindirilebilir karbonhidrat olması da gerekli.

  • Kedilerin genel sağlığı ve parlak sağlıklı tüy yapısı için düzenli taze su içmeleri büyük önem arz eder.

En az tüy döken kedi maması araştıranlar bilirler ki piyasada içerik açısından kaliteli ve sağlıklı mamalar mevcut. En kaliteli mamalardan almak bütçe açısından zorlayıcı oluyorsa en azından alınan mamaların içeriğinde neler olduğu araştırılıp ona göre tercih edilmelidir.

Tavuk Eti İçerikli Mamalar Tüy Döker Mi?

Tavuklu mamanın tüy döktüğüne dair inanç kedi besleyenler arasında çok konuşulan ve yaygın olan bir konudur. Aslında tavuk eti kedilerde tüy dökmez, tavuk eti içerikli alınan çoğu mamada gerçekten tavuk eti yoktur. Mama satın alırken içerik açısından güvenilir ve kaliteli mama tercih edilirse tüy sorunu azalmış olur. En az tüy döken kedi maması olarak çoğunlukla tercih edilen mamalar ise N&D ve Acana markaları öne çıkmaktadır.

En Az Tüy Döken Kedi Maması Hangisi? 2022 Ödüllü Mama Listesi? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts