En Güzel Kedi Cinsleri 2022

en guzel kedi cinsleri4

En güzel kedi cinsleri, minik patileri sahiplenmek isteyen bireylerin sıkça gündeme getirdiği bir konu. Bu hususta ne bir cevap vermek zor. Zira tüm kedilerin kendisini özel kılan birçok farklı özelliği vardır. Kiminin dış görünümü çok tatlıyken kimi de sevecen ve dost canlısıdır. Dünya üzerinde bulunan 100’den fazla kedi türü var. Günümüzde kedi türleri arasında en güzel olanları sizler için listeledik. Kendinizle en çok özdeşleştirdiğinizi seçerek uzun bir hayat arkadaşlığına başlayabilirsiniz.

en-guzel-kedi-cinsleri
En Güzel Kedi Cinsleri

En Güzel Kedi Cinsleri Nelerdir?

Kediler, evcil hayvanlar arasında en cana yakın ve dost canlısı olanıdır. Her biri farklı ırk, cins, davranış ve fiziki özelliğe sahip. Bu yüzden bir kedi sahiplenmeden önce yapılacak en doğru şey, kendiniz ile özdeşleşmesidir. Fakat yüzlerce kedi cinsi olduğu düşünülünce bu ayrımı yapmak zor olabilir. Kedi Sevgisi platformu olarak sizlere en güzel kedi cinsleri listesi derledik. Keyifli okumalar…

Scottish Fold Kedi Cinsi

En güzel kedi cinsleri arasında yatık kısa kulakları ve şirin mi şirin bakışlarıyla Scottish Fold kedi cinsi bulunuyor. Bu kedi türü için genellikle deneysel bir çalışma sonucu ortaya çıktığı ve acı çektiğine dair batıl inançlar var. Ancak dediğimiz gibi bunlar batıl inançtır. Scottish Fold kediler tamamen doğal mutasyonlar ile üremiştir. Ayrıca uysal karakteriyle sakin kedi cinsleri kategorisindeki nadir kedi türlerinden biridir. Bu kediler hakkında detaylı bilgi almak için Scottish Fold Kedi Irkı ve Özellikleri yazımız ilginizi çekecektir.

Siyam Kedisi

Aramızda uysal ve bir o kadar da sevimli kedi sevmeyen yoktur. Bu tarzda kedi sahiplenmek isteyenler için Siyam kedisi harika bir seçenek. Bu minik patiler evcil hayvanlar dünyasında sahibine en çok tapan canlı. Ayrıca Siyam kedisi oldukça zeki ve eğitim alabilen kedilerdir. Tüm bunlara ek olarak tek bir hususa dikkat çekmekte fayda var. Siyam kedisi beslenme konusunda oldukça seçicidir. Yine de en güzel kedi cinsleri listemizin özel yerinde bulunan Siyam kedisini kesinlikle sahiplenmenizi tavsiye ederiz.

Nebelung Kedi Cinsi

Mavi ve gümüş tüyleri göz kamaştıran, heybetli fiziğiyle kendine hayran bırakan Nebelung kedi cinsi, son yıllarda ülkemizde de yavaş yavaş görülmeye başlandı. Aslen bir Rus kedisidir. Narin ve bir o kadar da sevecen karaktere sahiptirler. Yetişkin bir Nebelung kedisi 15 kiloya kadar ulaşabilir. Bu da onun heybetinin bir göstergesidir. Eğer farklı ve özgün bir karaktere sahip kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız, en güzel kedi cinsleri arasında olan Nebelung kesinlikle tavsiye ediyoruz. Detaylı bilgi için Nebulang Kedi Irkı ve Özellikleri yazımızı okuyabilirsiniz.

en-guzel-kedi-cinsleri
En Güzel Kedi Cinsleri

Sfenks Kedi Cinsi

Sfenks kedisi ilk bakışta görünümüyle bireyleri tedirgin edebiliyor. Fiziki yapısının oldukça sıra dışı olduğunu ve adındaki gibi Mısır sfenkslerini anımsattığını kabul ediyoruz. Ancak bu minik patilerin dünyanın en sevecen ve dost canlısı kedileridir. Sadece sahiplerine değil aynı zamanda eve gelen herkese karşı sevgi içerisindedir. Ayrıca oyuncu bir kişiliğe sahip olmaları da günümüzde sık sahiplenmelerini sağlıyor.

En Çok Tercih Edilen Kedi Cinsleri

Kedilere tutkulu olan bireyler arasında en çok tercih edilen kedi cinsleri her zaman merak konusu olmuştur. Zira günümüzde dünya genelinde birbirinden güzel ve özel kediler mevcut. Scottish Fold, Sfenks, Nebelung, Ankara Kedisi, Van Kedisi genellikle herkesin bildiği türler. Ancak ilginç görünüm ve yapılarıyla Korat, Java, Peterbald ve Ragdoll gibi kediler de mevcut. Kedi sahiplenmeden önce bu kediler arasında size en çok hitap edeni tercih edebilirsiniz. Daha doğrusu, minik pati sizi tercih eder. Kediler hakkında detaylı bilgi için Instagram hesabımıza davetlisiniz.

en-guzel-kedi-cinsleri
En Güzel Kedi Cinsleri

 

Similar Posts