En İyi Kedi Mamaları 2022

en-iyi-kedi-mamalari

En iyi kedi mamaları 2022 listesi, gerek kedi sahipleri gerekse minik patiler adına önemli bir husus. Kedilerin uzun vadede sağlığı ve kaliteli yaşamı için tükettikleri mamanın kalitesi, içeriğindeki besinler hayli önemli. Bireyler için de yavrusunun iyi bir şekilde beslendiğini bilmek huzur verici. Ayrıca iyi mama tüketiminin önleyici tedavi gibi bir rolü olduğu düşünüldüğünde bu konuya özen gösterilmesi her kedi sahibinin görevidir. Peki

en-iyi-kedi-mamalari
En İyi Kedi Mamaları

En İyi Kedi Mamaları Nelerdir?

Bir mamanın kaliteli olup olmadığını belirleyen birçok farklı unsur vardır. Markanın güvenilirliği, içeriğindeki besin değerlerinin yeterliliği, tüy dökme gibi yan etkisinin olup olmadığı ve tabi ki de lezzeti. En iyi kedi mamaları listesi hazırlarken tüm bunları göz önünde bulundurduk. Yaptığımız araştırmalar neticesinde 2022 yılında kedi sahiplerinin en çok tercih ettiği ve memnun kaldığı mamalara ulaştık.

Hill’s Kedi Maması

Evcil hayvan gıda alanında dünya genelinde büyük saygınlığa sahip bir firmadır Hill’s Pet Nutrition. Sadece kedi mamalarında değil köpeklerin beslenmesinde de büyük oranda tercih edilir. İçeriğindeki yüksek besin değerleri ve lezzetiyle minik dostunuz için harika bir kuru mama seçeneği. Bu yüzden Hill’s en iyi kedi mamaları listesinde ilk sırada yer alıyor.

Hill’s Pet Nutrition firmasının her türden kedi için ürünleri bulunuyor. Kısır kedi maması, yavru kedi maması, yetişkin kedi maması ve diyet kedi maması bu markanın en sık tercih edilen ürünleri arasında. Hill’s kedi maması fiyatı diğerlerine oranla biraz yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. En pahalı kedi maması dersek yanılmış olmayız. Ancak kedinize sağlayacağı fayda göz önünde bulundurulunca Hill’s kesinlikle bunu hak ediyor.

N&D Kedi Maması

İtalya’nın meşhur mama üreticisi olan N&D %100 doğal ve katkısız ürünleriyle dünya genelinde çok seviliyor. Sağlıklı oluşunun yanında doyurucu özelliğiyle 2022 yılında da en iyi kedi mamaları listemizde yerini alıyor. Ayrıca üretim tesisi ve koşullarının tamamen Avrupa Birliği standartlarına göre yapılıyor oluşu, kedi sahiplerinin güvenini kazanmasına yetiyor.

N&D kedi mamasına hiçbir kedinin hayır diyemeyeceğinin garantisini veriyoruz. Zaten bu sebeple dünyanın en çok satan kedi mamaları arasında gösteriliyor. Zayıf kediniz için yetişkin mama guruplarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca kedinizde obezite sorunu yaşıyorsanız N&D markanın fit maması iyi bir tercih olacaktır.

en-iyi-kedi-mamalari
En İyi Kedi Mamaları

Royal Canin Kedi Maması

Ülkemizdeki hemen her kedi sahibinin mutlaka duyduğu bir markadır Royal Canin. Bunda 100’den fazla çeşide sahip olması, lezzetinin eşsiz ve doyuruculuğunun yüksek oranda olması büyük faktör. Ayrıca zengin besin içeriğine de sahip. Kısacası bir kedi mamasında olması gereken her faktör Royal Canin de mevcut. Bu sebeple en iyi kedi mamaları 2022 listesinin üçüncü sırasında yer alıyor.

Royal Canin kuru mama çeşitleri arasında ırka özel seçeneklerin olması diğer markalardan onu ayıran en belirgin özelliği. Örneğin Siyam kedisine sahipseniz, Siyam kedi ırkına özel olarak üretilmiş çeşitten satın alabiliyorsunuz. Buna ek olarak kısırlaştırılmış kedi maması ürününü de kesinlikle tavsiye ederiz. Yazımızı beğendiyseniz Kedi Beslenmesi kategorimiz ilginizi çekecektir. Ayrıca Instagram hesabımıza da davetlisiniz.

Similar Posts