En İyi Kedi Tuvaleti 2022

en-iyi-kedi-tuvaleti

En iyi kedi tuvaleti, kedilerin temel bakım ihtiyaçlarından biri ve hatta en önemlisidir. Eğer kendilerini rahat hissedebilecekleri bir ortama sahip olmazlarsa tuvalet ihtiyaçlarını gidermekte zorlanırlar. Hatta çoğu zaman tuvaletlerini hiç yapamazlar. Bu da haliyle evin istenmeyen bölgelerinde dışkı görülmesiyle sonuçlanır. Sizler için 2022 yılının en çok tercih edilen kedi tuvaletlerini araştırdık. Minik dostlarınıza bu listenin içinden en uygun olanı seçip onu ödüllendirebilirsiniz.

en-iyi-kedi-tuvaleti
En İyi Kedi Tuvaleti

En İyi Kedi Tuvaleti Çeşitleri

Kediler ile tuvalet ilişkisi sadece dışkıdan ibaret değil. Aynı zamanda birçok sağlık sorununun da ortak noktası. Hijyenik olmayan tuvaletleri sağlık problemlerini tetikleyeceği gibi kedinizin sevmediği bir tuvalet kabı kabızlığa da yol açar. Bu nedenle kedinizi analiz etmeli, onun yapısına ve ruhuna uygun en iyi kedi tuvaleti seçimi yapmalısınız.

Kapalı Kedi Tuvaleti

Kediler her ne kadar vahşi yaşamdan gelseler de evde insanların içerisinde tuvalet yaparken rahatsız olurlar. Bu nedenle kapalı kedi tuvaleti, en iyi kedi tuvaleti listesinden sıkça tercih edilir. Çünkü kapalı yapı tuvalet esnasında onlara güven verir. Böylelikle rahatlıkla ihtiyaçlarını giderirler. Bu ürün için Petzanya markasını tavsiye ederiz. Malzemesinin kaliteli ve kapağının kolaylıkla açılır kapanır oluşuyla Petzanya kapalı kedi tuvaleti gayet iyi bir tercih olacaktır.

Kapalı Elekli Kedi Tuvaleti

Kedi tuvaletleri hijyen açısından ve minik patilerin hastalık kapmaması için düzenli olarak temizlenmelidir. Çoğu zaman bireyler için bu zor bir hal alabiliyor. İşte tam da bu noktada kapalı elekli kedi tuvaleti çeşidi öne çıkıyor. Elekli sisteme sahip oluşu, hem kolay temizlik imkanı sunuyor hem de kedi kumundan tasarruf edilmesine yardımcı oluyor. Bu alanda Trixie markası tercihimizdir. Günümüzde milyonlarca kedi sahibi Trixie kapalı elekli kedi tuvaleti ürününü memnuniyetle kullanıyor.

Kürekli Kedi Tuvaleti

Kediler tuvaletlerini yaptıktan sonra gömme işlemi sırasında etrafa çok kum saçar. Bu durum bazen kedi sahiplerini zora sokabilir. Fakat kürekli kedi tuvaleti bu sorunu ortadan kaldırıyor. Derin ve geniş yapıda oluşu temizlik açısından önemli. Ayrıca saçaklı kenarlarıyla kumların dışarı çıkışını önlüyor. Bu özellikleriyle en iyi kedi tuvaleti listesinde yer alıyor. Fiyatı da hayli makul olan bu yavru kedi tuvaleti ürününü güvenle kullanabilirsiniz.

en-iyi-kedi-tuvaleti
En İyi Kedi Tuvaleti

Kedi Tuvaleti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi kedi tuvaleti konusu kadar seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar da önemlidir. Eğer kediniz tuvaletini rahat yapamıyor, yapsa bile bunu tuvalete değil evin farklı yerlerine yapıyor ya da etrafa çok fazla kum fırlatıyorsa, bu onun değil sizin suçunuz. Zira kediniz için en ideal tuvaleti almadığınız ortaya çıkıyor. Kedi kumu seçiminde minik dostunuza uygun olanı tercih ederseniz hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Peki kedi tuvaleti alırken nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar…

  • İlk önce hijyen kurallarını göz önünde bulundurmalısınız. Kedi tuvaletinin kolay temizlenebilir bir maddeden üretilmesi hem sizin hem de kedinizin faydasına olacaktır.
  • Hareket kabiliyetinin yüksek olması için geniş bir kap tercih etmelisiniz. Bu sayede kedi rahatlıkla dışkısını kuma gömebilecektir.
  • Kabın dışına kedi paspası koyarsanız, kediniz tuvaletten çıkarken ayaklarındaki kum taneciklerinin eve yayılmasını önlersiniz.

En iyi kedi tuvaleti genellikle Jumbo boy olanlarıdır. Hem kedi rahat eder hem de kumların dışarı saçılması engellenir. Eğer yazımızı beğendiyseniz Kedilerde Kabızlık Nedenleri Belirtileri ve Tedavisi konusu ilginizi çekebilir. Ayrıca her gün birbirinden ilginç kedi videoları paylaştığımız Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. Patilerle kalın, mutlu kalın…

Similar Posts