En İyi Yaş Kedi Maması 2022

en-iyi-yas-kedi-mamasi-3

En iyi yaş kedi maması, minik patilerin sağlıklı beslenmesi ve kaliteli bir yaşam sürmeyi için sahipler tarafından özen gösterilmesi gereken bir konu. Her ne kadar evcil canlı olsalar da doğadaki yaşamlarıyla beslenme düzenleri mutlaka örtüşmelidir. Her gün belli oranda besin değeri karşılanmalı, yaş ve kuru mamalarda kaliteli ürünler kullanılmalıdır. Aksi halde uzun vadede kedide sağlık problemleri görmek kaçınılmaz olacaktır.

Yaş mama ürünleri, hazırlanışı kolay e besleyici oldukları için günümüzde en çok tercih edilen kedi besinleri arasında yer alıyor. Minik dostlarımızın da bu besinlerin lezzetine bayılıyor olması durumu daha da cezbedici kılıyor. Fakat kullanılan mamalar ne derece sağlıklı? Unutulmamalıdır ki bir kedi önündeki mamayı iştahla yemesi, o mamanın kaliteli olduğu anlamına gelmez. İşte bu sebeple Kedi Sevgisi ailesi olarak en iyi yaş kedi maması listesi düzenledik. Bu ürünleri minik dostlarınıza gönül rahatlığıyla sunabilirsiniz.

en-iyi-yas-kedi-mamasi-2
En iyi Yaş Kedi Maması 2022

En İyi 5 Yaş kedi Maması

Kedinize yaş mama vermeden önce onun belli özelliklerini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Eğer dikkat edilmez ise kedide daha uzun vadede problemlere sebebiyet verilir. Yaş mama seçiminden önce dikkat etmeniz gereken hususlardan bazıları şunlardır:

 • Kedinin böbrek rahatsızlığı olup olmadığı kontrol edilmeli,
 • Kedinin kilosuna dikkat edilmeli,
 • Kedinin diş sağlığına dikkat edilmeli,
 • Kedinin yaşına uygun mama seçimi yapılmalı,
 • Mamanın içeriğine bakılmalı.

Yukarıda belirttiğimiz faktörler göz önünde bulundurulduğunda yaş kedi mamasında en iyi ürüne sahip olmak mümkündür. Genel olarak veterinerlerin tavsiye ettiği en iyi 5 yaş kedi maması listemizin detayları yazının devamında belirttik.

1.      Gourmet Gold Kıyılmış Yaş kedi Maması

Özellikle yetişkin kediler için özel olarak üretilen bu yaş mama, içerik yönünden oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Ton balıklı karışımıyla minik patiler lezzetine bayılıyor. Dengeli bir beslenme için ideal bir ürün olduğunu söylemek mümkün. Fakat bu mamanın yavru veya yaşlı kediler için uygun olmadığını belirtmekte fayda var. Gourmet Gold, en iyi yaş kedi maması listemizin ilk sırasında yer alıyor…

2.      Felix Tavuklu ve Sığır Etli Yaş Kedi Maması

Günümüzde en iyi yaş kedi maması üreticisi olan Felix markasının hemen her ürününe kediler bayılıyor. Lezzetinin harika olmasının yanı sıra besin değeri bakımından da tüm ihtiyaçları karşılıyor. Felix ile kedinize eşsiz bir ziyafet sunabilirsiniz.

 • Nem Oranı – %80
 • Yağ Oranı – %2
 • Protein Oranı – %14

3.      Royal Canin Mother & Babycat Yaş Kedi Maması

Ülkemizde en iyi yaş kedi maması firmaları nedir diye sorulsa mutlaka yanıtında Royal Canin markası bulunur. Çünkü bu marka hemen her kedi ihtiyacına yönelik özel yaş mama üretimi yapıyor. Hamile, yavru, yetişkin, yaşlı ve obez bunlardan bazılarıdır. Fakat özellikle hamile ve emzirme sürecinde olan kedilerin kullanmasını veteriner hekimler öneriyor.

4.      Schesir Ton Balıklı Yaş Kedi Maması

Schesir marka ürünler, hiçbir şekilde yapay madde içermez. Tamamen doğal sebze ve et parçacıklarından oluşmaktadır. Bu da hem lezzetli hem de yüksek besin değerli olmasını sağlıyor. En iyi yaş mama arayanlar için Schesir ton balıklı ürünü kesinlikle tavsiye ediyoruz.

5.      Quick Ciğer & Tavuk Yaş Kedi Maması

Yetişkin kedilerde dengeli ve eksiksiz beslenme çok önemlidir. Quick ciğer ve tavuk yaş kedi maması ile bunu sağlamanız mümkün. İçerisinde vitamin ve mineral bakımdan oldukça zengindir. Ayrıca kedilerin ciğer ve tavşan etine bayıldığını da söylemekte fayda var.

 • Nem Oranı – %80
 • Protein Oranı – %8
 • Yap Oranı – %6
en-iyi-yas-kedi-mamasi-1
En iyi Yaş Kedi Maması 2022

Purina Gourmet Yaş Mama Yorum

Purina Gourmet yaş mama yorum konusu, kedi sahipleri için önemli bir detay. Zira bu markanın makul fiyatlar ile piyasada satılan birçok ürünü bulunuyor. Bireyler de haliyle kullanıcı yorumlarını merak ediyor. Öncelikle fiyatının diğerlerine oranla makul olması sizi şaşırtmasın. Purina Gourmet yaş mama yorum sayısında olumlu görüş çok yüksek. Bunun sebebi hem lezzetli olması hem de ürünün fiyatındaki bütçeyi yormayan oranlardır.

Kedi yaş mama önerisi yaptığımız bu yazımızda belirttiğimiz tüm markaları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Fakat minik dostunuzun mutlaka düzenli veteriner muayenesi olması şart. Zira alerjik ya da başka bir rahatsızlığı olduğunda yaş mama kullanımı zararlı olabilir.

 

İlginizi Çekebilir: Kedilerde Böbrek Yetmezliği

Similar Posts