Erkek Kediler Ergenliğe Nasıl Girer?

Erkek Kediler Ergenliğe Nasıl Girer?

Erkek kediler ergenliğe nasıl girer sorusuna yanıt vermek gerekirse bu sevimli kedilerin oldukça güç bir ergenlik dönemi olduğunu söylemek mümkündür. Erkek kedilerin ergenliğe girmesi belirli bir süreç gerektirir. Böyle durumlarda ergenliğe girerken belirli özellikleri ile ortaya çıkarabilirler. Ergenliğe giren bir kedi kendisine dişi arayışına da girebilir.

Erkek kedilerin en zor zamanlarından birisi de ergenliğe giriş dönemleridir. Böyle zamanlarda karakterlerinde ve huylarında çeşitli değişimler görülebilir. Bu nedenle böyle zamanlarda kedi sahiplerinin gerekli önlemleri de alması gerekir. Her şeyden önemlisi onların ergenlik dönemi hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları bu dönemi rahat geçirmeleri açısından önem taşır.

Erkek Kedilerin Ergenliğe Girmesinin Belirtileri Nelerdir?

Erkek kediler ergenliğe nasıl girer sorusu hakkında detaylı bilgi edindiğinizde kedilerinizin bu döneminde onlara yardımcı olabilirsiniz. Çünkü kedilerin de tıpkı insanlar gibi zor zamanlar geçirdiğini söylemek mümkündür. Belirli dönemlerde huylarının değişmesi kedi sahiplerinin oldukça şaşırdığı konulardan biridir. Eğer onların karakteristik özelliklerini yakından takip ederseniz ve bilirseniz böyle değişimler karşısında da şaşkınlık yaşamazsınız. Erkek kediler ergenliğe nasıl girer sorusuna ise şu şekilde yanıt vermek mümkün olabilir:

  • Erkek kedilerin ergenliğe girme dönemleri ortalama 6 aydan itibarendir.

  • Bu aydan itibaren kediler biraz sinirlilik gösterebilir.

  • Erkek kediler ergenliğe girerken etrafa çiş bırakabilirler.

  • Erkek kedilerin ergenlik dönemlerinde kendilerine ait bir alan olduğunu belirtebilmek için koku yayma özellikleri vardır.

Bu detaylara dikkat ettiğinizde erkek kedilerin son derece farklı bir ergenlik dönemine giriş süreci olduğunu söylemek mümkündür. Bu dönemde erkek kedilerin dişilerden daha farklı belirtiler gösterdiği göz önündedir. Erkek kedi besleyen kedi sahiplerinin mutlaka bu detayları göz önünde bulundurmaları gerekir.

Erkek Kediler Ergenliğe Girerken Ne Yapılmalı?

Erkek kediler ergenliğe nasıl girer sorusu kadar bu dönemde kedi sahiplerinin ne yapmaları gerektiğini önemlidir. Böyle zamanlarda genellikle sinirli ve saldırgan olabilen erkek kediler dışarıya çıkma eğilimi gösterebilirler. Erkek kedilerin dişilerden en önemli özelliği daha fazla özgürlük alanı yaratmak istemeleridir.

Dişi kediler böyle zamanlarda çok fazla dışarı isteği göstermese de erkek kediler yoğun olarak dışarıya çıkmak isteyebilirler. Eğer uygun bir yaşam alanları varsa bahçeye çıkarmanızda bir sakınca yoktur. Aynı zamanda mamalarını değiştirmek ve günlük su ihtiyaçlarını karşılamak oldukça önemlidir. Etrafa koku bırakmamaları için de gerekli önlemleri alabilirsiniz.

Erkek Kediler Ergenliğe Nasıl Girer? makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts