Evde Kedi Beslemek Mi Köpek Beslemek Mi Daha Kolay?

Evde Kedi Beslemek Mi Kötü Köpek Beslemek Mi Daha Kolay?

Kedi beslemek mi köpek beslemek mi daha kolay sorusuna farklı açılardan yanıt verilebilir. Her iki cinsin kendilerine göre kolaylıkları ve zorlukları olduğu söylenebilir. Bazı kişiler kedileri daha kolay bir şekilde besleyebildiğini düşünse de bazı kişiler köpek besleme konusunda daha açık fikirlidir. Böyle durumlarda kedi ve köpeklerin karakteristik özelliklerini yakından incelemeniz gerekir. Beslenme ihtiyaçlarından tuvalet ihtiyaçlarına kadar her detayı göz önünde bulundurduğunuzda hangisinin daha kolay bir şekilde beslenebildiğini görebilirsiniz. Genel olarak köpek besleme günümüzde oldukça popülerdir.

Birçok farklı köpek ırkının bulunması da bu süreçte oldukça önemli bir avantajdır. Köpek beslemek istiyorsanız mutlaka köpeklerinizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya çalışmalısınız. Bahçeli bir evde kulübe inşa ederek köpeklerinizin en iyi şekilde bakılmasını sağlayabilirsiniz. Hem sevimlilikleri ile hem de enerjileri ile hayatınıza neşe getirecek olan bu canlılar bahçeli evlerde daha mutlu olurlar. Kediler ise tam birer ev hayvanıdır. Çok dışarı çıkma gereksinimleri olmaz. Bu nedenle eğer kedi beslemek istiyorsanız ev ortamı onlar için son derece ideal bir ortamdır.

Kedi Ve Köpek Beslemenin Zorlukları Nelerdir?

Evde kedi beslemek mi köpek beslemek mi kolay sorusuna yanıt vermek için her iki türünde kendi içinde özelliklerini bilmek gerekir. İhtiyaçlarının neler olduğu ve nasıl bir yaşam alanında olmaları gerektiği gibi konuları detaylı bir şekilde bilmeniz gerekir. Eğer her iki türü de çok seviyorsanız bunları yavruyken alabilir ve ikisini bir arada besleyebilirsiniz. Ancak evinizde yeterli alan yoksa en makul olan türü alıp beslemeniz gerekir. Evde kedi beslemek mi köpek beslemek mi kolay sorusuna ise şu şekilde yanıt vermek mümkün olabilir:

 • Kedilerinizi beslemek için mutlaka çiş kumu kullanmanız gerekir. Bu da evde çeşitli kötü kokulara neden olabilir.

 • Kedilerin tuvalet ihtiyacını onlara öğretebilmek için belirli bir zamana ihtiyacınız vardır. Bu zaman geçene kadar evinize tuvaletini yapabilir.

 • Köpek besleme konusunda ise eğer yeterli vaktinizi yok ise köpek beslemek sizin için zor olabilir. Çünkü ilgi besleyen varlıklardır.

 • Köpeklerle sürekli oyun oynamanız gerekir ve onları sık sık egzersiz amaçlı olarak dışarıya çıkarmanız gerekir.

 • Kedi ve köpek besleme konusunda yeterli alana sahip olmalısınız.

 • Köpeklerin tuvalet ihtiyacı için mutlaka gün içerisinde en az iki defa dışarıya çıkarılmaları gerekir.

Bu detaylara dikkat ederek hangisinin daha kolay bir şekilde beslendiğini görebilirsiniz. Aynı zamanda köpeklerin mama tüketimi daha fazla olabilir. Hem veteriner ihtiyaçlarına dikkat etmeli hem de gerekli bakım periyoduna önem verilmelidir. Böylece kedilerinizi ve köpeklerinizi daha kolay bir şekilde besleme imkanı bulabilirsiniz.

Kedi ve Köpek Beslemenin Püf Noktaları

Kedi ve köpek beslemek evlerde oldukça zorlu bir süreçtir. Böyle durumlarda hangisini besliyor olursanız olun mutlaka yeterli bir yaşam alanına sahip olmaları gerekir. Kedi ve köpek besleme konusunda şu detaylara dikkat etmelisiniz:

 • Onlara özel bir uyku alanının olması büyük bir önem taşır.

 • Aynı zamanda uyudukları alanın hava akımına maruz kalmayacakları bir yer olması dikkat edilen bir konudur.

 • Huzurlu bir ortamda yaşamaları onların sevimliliklerini kaybetmemesi açısından önem taşır.

 • Kedilerinizi ve köpeklerinizi beslemek için en iyi mamaları tercih etmelisiniz.

 • Düzenli olarak veterinere götürmekte bu süreçte önemli konulardan biridir.

Kedi ve köpek beslemede alan son derece önemli bir konu. Eğer bahçeniz var ise ikisi de son derece mutlu olacaktır. Özellikle köpekler için bahçeli evler çok daha idealdir. Bahçede köpek besleyecekseniz kulübesinin onun için yeterli olduğundan emin olmanız gerekir. Bu şekilde hem daha rahat uyuyabilir hem de bahçede olmak konusunda sıkıntı yaşamazlar.

Kedi mi Köpek mi Masraflıdır?

Evde kedi beslemek mi köpek beslemek mi kolay sorusu kadar hangisinin daha masraflı olduğu merak edilenler arasında yer alır. Masraf bakımından ikisinin de önemli gereksinimleri vardır. Veteriner masrafları en önemli masrafları arasında yer alır. Aynı zamanda beslenme ihtiyaçları önemli bir konudur. Ancak köpekler kedilere göre biraz daha ilgi bekleyebilir. Çünkü köpeklerin gün içerisinde mutlaka düzenli olarak dışarıya çıkarılmaları gerekir. Hem egzersiz ihtiyaçları hem de tuvalet gereksinimleri açısından bu son derece önemlidir.

Similar Posts