Fanta Fest 2022 | Festival Sanatçıları ve Biletleri

fanta-fest-2022-3

Gençlik festivalleri arasında bir Türkiye efsanesi olan Fanta Fest 2022 yılında harika bur organizasyon serisine hazırlanıyor. Ülkenin en köklü organizasyonu olarak gösterilen bu etkinlik uzun süredir pandemi sebebiyle gerçekleştirilmiyordu. Hayranları da ne zaman düzenleneceğini merak ediyordu. Yapılan açıklamaya göre 18 Ağustos ve 10 Eylül tarihleri arasında toplam 10 farklı şehirde gerçekleştirilecek. Sanatçı listesinde ise ülkenin en önemli 2 sanatçısı olan Edis ve Gazapizm var. Rap ve pop müziğin devleri ile unutulmaz performanslara tanık edeceğimiz kesin.

fanta-fest-2022-2
Fanta Fest 2022

Fanta festivali Coca-Cola sponsorluğunda düzenleniyor. Geçtiğimiz yıllarda kamp konseptli düzenleniyordu ancak bu yıl sadece konser etkinliği yapılacak. Yani 2022 yılında çadır kuramıyorsunuz. Günübirlik bir eğlenceye katılma şansınız var.

Kimler var?

 • Gazapizm
 • Edis

Ne Zaman?

 • 18 Ağustos – 10 Eylül 2022

Hangi Şehirlerde?

 • Fanta Festivali Ankara – 18 Ağustos 2022
 • Fanta Festivali Samsun – 21 Ağustos 2022
 • Fanta Festivali Kayseri – 23 Ağustos 2022
 • Fanta Festivali Malatya – 25 Ağustos 2022
 • Fanta Festivali Şanlıurfa – 27 Ağustos 2022
 • Fanta Festivali Adana – 29 Ağustos 2022
 • Fanta Festivali Antalya – 2 Eylül 2022
 • Fanta Festivali İzmir – 5 Eylül 2022
 • Fanta Festivali Bursa – 7 Eylül 2022
 • Fanta Festivali İstanbul – 10 Eylül 2022

Fanta Fest 2022 Etkinlik Takvimi

Fanta festivalinin etkinlik programı belli olmaya başladıkça müzik severlerin heyecanı daha da artmış durumda. Coca-Cola firmasının yaptığı açıklamaya göre bu yıl sahnede Edis ve repin yıldızı Gazapizm olacak. Bu iki 10 farklı il sahnesinde canlı performanslarını sergileyecek. Şarkıcıları yakında tanıyalım.

Fanta Fest Edis Konseri:

Son yıllarda çıkardığı single şarkılar ile tüm müzik listelerini alt üst eden Edis, düzenlediği tüm konserlerde on binlerce kişiyi çekmeyi başarıyor. Bu sene de Fanta festivali sahnelerinde boy gösterecek. Geniş bir hayran kitlesine sahip olan sanatçının performansı şimdiden merak konusu.

Fanta Fest Gazapizm Konseri:

Türkiye’de rap müzik dendiğinde artık Gazapizm gerçeği diye bir şey var. Bu alana çok büyük yenilikler kazandırdı. Zaten dijital platformlardaki başarısı da bunu gözler önüne seriyor. 2022 senesinde Fanta festivalinde bu ünlü sanatçıyı canlı izleyebilirsiniz.

Fanta Fest 2022 Ankara

Ankara şehrine fanta festivali geliyor! Organizasyonun açılış ili olarak burası seçildi ve etkinlik 18 Ağustos tarihinde gerçekleşecek. Katılımcı sayısı olarak 50.000 kişi olarak belirlendi. Tükenmeden yerinizi alın.

Fanta Fest 2022 Samsun

Fanta markasının eşsiz güzellikteki festivali 2022 yılında Samsun ilindeki müzik severleri coşturacak. 21 Ağustos gecesi Edis ile Gazapizm sahnede olacak ve sınırsız bir eğlence yaşanacak. Katılımcı sınırı 50.000 kişidir.

Fanta Fest 2022 Kayseri

23 Ağustos gecesi Kayseri şehrinde yer yerinden oynayacak. Fanta fest bu şehre ilk defa geliyor ve eğlence tutkunları şimdiden çok heyecanlı. 50 bin kişilik dev organizasyonda yerinizi almak için katılım koşullarını şimdiden gerçekleştirin.

Fanta Fest 2022 Malatya

Malatya şehri insanı Edis ve Gazapizm sanatçılarını çok seviyor. Fanta festivalleri sayesinde bu ikiliyi ilk defa canlı izleme fırsatlarına sahip olacaklar. 25 Ağustos gecesi kimseye söz vermeyin.

Fanta Fest 2022 Şanlıurfa

Medeniyetler diyarı Şanlıurfa, eğlence yönünden de çok çeşitli bir yapıya sahip. Yakın örneği olarak buna Fanta fest etkinliğini gösterebiliriz. Elli bin kişinin katılacağı bu harika gece 27 Ağustos’ta gerçekleşecek. İlginin yoğun olduğunu ve katılımcı haklarının tükenmek üzere olduğunu belirtelim.

Fanta Fest 2022 Adana

29 Ağustos tarihinde Adana ilinde yer yerinden oynayacak dersek abartmış olmayız. Edis ile Gazapizm şehrinize geliyor. Etkinlikte bilet satışı yok ama çekiliş ile katılabilirsiniz. Katılımın 50.000 kişi ile sınırlandırıldığını da belirtelim.

Fanta Fest 2022 Antalya

Turizmin merkez noktası Antalya, yaz sezonu boyunca birbirinden özel konserlere tanıklık ediyor. Bu defa Fanta fest konserleri ile unutulmaz anlara tanıklık edecekler. 2 Eylül gecesi düzenlenmesi planlanan etkinliğe önce Edis sonrasında da Gazapimz katılacak. Tek gecelik bir konser. Kamp konsepti yok.

Fanta Fest 2022 İzmir

İzmir demek limitsiz eğlence demek. Şehre Fanta konserleri de gelince ortaya harikulade bir gece çıkıyor. Sanatçıların her biri birbirinden değerli. 5 Eylül’de mutlaka bu etkinliğe katılmanızı öneriyoruz.

Fanta Fest 2022 Bursa

Son yıllarda Bursa şehri harika konserleriyle göz kamaştırıcı etkinliklere imza atıyor. Eylül ayında da bunlara bir yenisi daha eklenecek. Edis ve rap yıldızı Gazapizm’in katılacağı Fanta festival 7 Eylül tarihinde gerçekleşecek.

Fanta Fest 2022 İstanbul

Festivalin kapanış şehri olarak İstanbul seçildi. Etkinliğin 10. durağı olan şehirde 50 bin kişiden fazla katılımcının olması bekleniyor. Sadece konserler değil ayrıca özel sahne ve ışık şovları düzenlenecek. Ayrıca DJ performansları ile de dans dolu bir gece yaşanacak.

Fanta Fest 2022 Bilet

Bu festivalin konsepti, diğer organizasyonlara göre oldukça farklı. Herhangi bir yerden bilet satın almanız mümkün değil. Yani Fanta bilet satmıyor. Katılmak isteyenler bazı kuralları yerine getirmesi gerekli. Öncelikle Fanta şişelerinden çıkan puanları Daha Daha uygulamasına tanımlamalısınız. 1000 Fanta puanı 1 bilet demek. Bu miktarda puanı olanlar Daha Daha uygulaması üzerinden biletini ücretsiz olarak alabiliyor.

fanta-fest-2022-1

Fanta Fest bilet almak için biriktirilecek puanların listesi:

 • Kutu ve cam şişe Fanta ürünleri – 200 puan
 • Pet Fanta ürünleri – 150 puan
 • Fanta WTF ürünleri – 500 puan
 • 1000 Fanta puanı – 1 Festival bileti

Fanta Fest Bileti Satılıyor mu?

Fanta konserleri için bilet satılmıyor. Kapakların altındaki kodları DAHA DAHA uygulamasına okutmalısınız. Biriken puanlar bilete dönüşüyor. İlerleyen tarihlerde bilet satışı açılabilir. Bu durumda ücretin 120 TL olması bekleniyor. Sizlere tavsiyemiz şimdiden kapak biriktirmeniz ve puan toplamanız. Böylece ücretsiz bir şekilde eğlenceli bir gece yaşayabilirsiniz.

Fanta Fest Bileti Kaç TL?

Şu an için kapak puanları ile bilet veriliyor. Satışa açılması durumunda ise bilet fiyatlarının 120 TL olacağı öngörülüyor. Katılımcı sayısı 50.000 kişi olarak tanımlandı ve Daha Daha uygulaması üzerinden biletler tükenmek üzere. Geç kalmadan yerinizi alın.

Fanta Biletlerini Nereden Alabilirim?

Biletix üzerinden festival bileti satın alamazsınız. İlk adım olarak Daha Daha uygulamasını indirmelisiniz. Sonra da içtiğiniz Fanta kapaklarından çıkan kodları buraya girmelisiniz. Her kapakta bilet puanı çıkmaya biliyor. Bedava internet gibi sürpriz hediyeler de var. Şansınızı tekrar tekrar deneyiniz.

Fanta Fest 2022 Yaş Sınırı

Gençlik festivallerinde en büyük sorunsallardan birisi yaş sınırı uygulamaları oluyor. Günümüzde çoğu konsere girerken 18 yaş sınırı koyuluyor. Peki Fanta festivalinde yaş sınır var mı? Coca-Cola’nın yapığı açıklamaya göre konser alanına 16 yaşından küçükler giremeyecek. +16 yaş üstü tüm bireyler kendi başlarına eğlenmeye gelebilir. Ayrıca bu sınırın altında kalanlar ebeveynlerinin gözetiminde etkinliğe katılabiliyor. Anne, baba ya da kardeş bu kategoriye giriyor.

Festival hakkında çok kapsamlı bir yazı derledik ve sonuna geldik. Eğer sizin de şehrinize Fanta konserleri geliyorsa mutlaka planlarınıza bunu da ekleyin. Çünkü on binlerce kişiyle birlikte eğlenme fırsatını yakalayacaksınız. Şimdiden keyifli ve bol eğlenceli bir gece diliyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Balıkesir Etkinlik Takvimi 2022

Similar Posts