Fethiye Aktivite Turları | 10 Harika Günübirlik Etkinlik

fethiye-aktivite-3

Akdeniz bölgesinin incisi olan Fethiye aktivite konusunda da dünyanın göz bebeğidir. Bölgenin coğrafi yapısı, hava koşulları, denizi gibi unsurlar çok sayıda adrenalin sporunun yapılabilmesine olanak tanımaktadır. Tatil biraz da eğlence değil mi? İnsan farklı bir şehre geldiğinde oranın her türlü eğlencesinden faydalanmak ister. Fethiye Ölüdeniz’e gelenler bu konuda çok şanslı. Yamaç paraşütünden tekne turlarına, zipline’dan rafting macerasına kadar 10’dan fazla seçenek var. neler mi? İşte detaylar…

fethiye-aktivite-2
Fethiye Aktivite

Fethiye Aktivite Turları

Kimi aktivitelerin bireysel katılımlar gerçekleştiği herkesçe malum. Ancak bazılarına tur kapsamında katılmak en akıllıca karardır. Maliyet yönünden insanların bütçesine katkıda bulunacağı gibi eğlencenin de dozajı artmaktadır. Fethiye aktivitelerine 18 yaşından küçükler de katılabilir. Ayrıca bazı eğlence etkinliklerinde 4 yaşa kadar düşmektedir sınırlar.

Fethiye aktivite turları için rezervasyon ile yer ayırtabiliyorsunuz. Herhangi bir bilet veya katılım belgesi yok. Tura katılacağınız firmanın internet sitesinden yahut telefon numaraları üzerinden rezervasyonunuzu yaptırabiliyorsunuz. Yaz sezonunda hemen her gün düzenleniyor. Bazen günde iki sorti dahi yapılabiliyor. Şimdi bu turların detaylarına bakacağız.

fethiye-aktivite-4
Fethiye Aktivite

Fethiye Yamaç Paraşütü Aktivitesi

Bugün bir yamaç paraşütü tutkununa dünyanın neresinde olursa olsun en güzel pist sorulsa alacağı yanıt muhtemelen Fethiye olacaktır. Babadağ pisti harika coğrafi yapısı, manzarası ve hava şartlarındaki müsaitliği sayesinde her sene on binlerce gökyüzü tutkununu bir araya getiriyor. Eğitim almanıza gerek yok. Tandem pilotu sizin adınıza yönetiyor paraşütü. Siz evde koltuğunuzda oturur gibi manzarayı izliyor ve kuşların yanınızdan geçişine hayran bir şekilde tanıklık ediyorsunuz. Yükseklik korkusu olanlar bu etkinlik ile tüm korkularına son veriyor da diyebiliriz öte yandan. Yaş sınırı +4 olarak belirlendi. 2022-2023 fiyatları ise kişi başı 150 dolar seviyelerinde.

FİYAT: 150 – 160 Dolar

AKTİVİTE PUANI: 10/9

YAŞ SINIRI: +4

YORUM: 7’den 70’e her bireyin severek yapabileceği güvenli ama heyecan dolu bir aktivite.

Fethiye Tüplü Dalış

Fethiye’nin her yeri denizlerle çevrilidir. Suyun üstünde çok sayıda aktiviteye tanıklık eder, katılır ve keyif yaparsınız. Ancak bir de sualtı dünyasının esrarengiz yönünü keşfetme şansınız var. Suyun altındaki yaşam gerçekten keşfeden herkesi kendine hayran bırakıyor. Binlerce farklı deniz canlısı ile karşılaştığınız bu yolcukta aynı zamanda tüplü dalma deneyimini de yaşıyorsunuz. Fethiye aktivite turları listemizde ikinci sırada yer alan bu eğlenceye katılmak için hiçbir eğitiminizin olmasına gerek yok. Yüzme bilmeseniz dahi katılabiliyorsunuz. Gruplar halinde gerçekleştiriliyor.

FİYAT: 400 – 500 TL

AKTİVİTE PUANI: 10/9

YAŞ SINIRI: +14

YORUM: Fethiye denizinde su altı dünyasında çok çeşitli canlı yaşamı var. Kesinlikle deneyin.

Fethiye Rüzgar Sörfü Aktivitesi

Çalış Plajı her sene binleri aşkın rüzgar sörfü tutkununa ev sahipliği yapıyor. Bu plajın en büyük özelliği rüzgar seviyesinin Kitesurf için çok ideal olmasıdır. İsterseniz buradaki eğitmenler aracılığıyla sörf yapmayı öğrenebilirsiniz. Profesyonel öğretmenler güzel bir kurs süreci yaşatıyorlar. Uçurtma sörfü de mevcut burada. Oldukça eğlencelidir. Bunu yapmanın en güzel zamanı ise Mart-Nisan-Mayıs aylarıdır. Ayrıca burası Eylül ve Ekim aylarında da çok güzel oluyor.

FİYAT: 500 – 600 TL (Saati)

AKTİVİTE PUANI: 10/8

YAŞ SINIRI: +7

YORUM: Rüzgar sörfü her yaştan bireye heyecan dolu anlar yaşatıyor. Tavsiyemizdir.

Fethiye Rafting Aktivitesi

Denize tutkun olan bireyler ellerinde kürekler ile hırçın dalgalara karşı amansız bir mücadele verdiği aktivitedir rafting. Ülkemizde de en güzel yapılacak yerlerden birisi olarak Fethiye bölgesi gösterilmektedir. Ortalama 8-10 kişi bir şişme bot üzerinde akan suyun üzerinde düşmeme mücadelesi verilmektedir. Fethiye aktivite konusunda yüksek seviyede eğlence arıyorsanız kesinlikle denemelisiniz.

FİYAT: 350 – 400 TL

AKTİVİTE PUANI: 10/8

YAŞ SINIRI: +14

YORUM: Fethiye’nin buz gibi sularında hem serinliyorsunuz hem de adrenalin yaşıyorsunuz.

Fethiye Jeep Safari Aktivitesi

Maceraperestler için harika bir Fethiye aktivite turu daha var. Jeep Safarisi farklı bir konsepte sahip etkinliktir. Arazi araçları ile doğanın kalbine dalarsınız ve rotanızın üzerindeki birçok engebeli yer ile mücadele edersiniz. Aynı zamanda doğa yaşamını da yakından inceleme fırsatınız olmaktadır. Ailece katılabiliyorsunuz buna. Fiyatlar makul ve risk seviyesi çok az.

FİYAT: 250 – 350 TL

AKTİVİTE PUANI: 10/7

YAŞ SINIRI: +7

YORUM: Kelebekler Vadisi içerisinde safari yapma fikri her zaman güzeldir.

Fethiye Mavi Yolculuk Aktivitesi

Son olarak mavi yolculuk aktivitesine değineceğiz. Bilindiği gibi Fethiye, Akdeniz ile Ege’nin birleştiği bir konumda. Bu da onun denizi özel kılıyor. Ayrıca bölgede çok sayıda bakir, huzur dolu koylar var. Tekne turlarına katılınca bu koylara gitme imkanınız oluyor. Hem berrak sularda yüzüyor hem de bakir kumsallarda güneşleniyorsunuz. Mavi yolculukta yaş sınırı yok. Çocuklu aileler de katılabiliyor. Diğer yandan muhafazakâr tekne turu konseptinin de yapıldığını belirtelim.

FİYAT: 250 – 350 TL

AKTİVİTE PUANI: 10/8

YAŞ SINIRI: Yok.

YORUM: Hem mavi bir yolculuk yapıyorsunuz hem de güzel koylarda yüzme imkanı buluyorsunuz.

Günübirlik Fethiye Aktiviteleri

Tatilciler için günübirlik Fethiye aktiviteleri bulmak önemli. Çünkü tatil süreleri genelde kısa olmaktadır insanların. Gün içerisinde birçok aktiviteyi gerçekleştirmek istiyorlar. Ayrıca konaklama yapmadan günübirlik gelen tatilciler de gelmişken farklı bir macera yaşamak istiyor. Merak etmeyin, bu konuda çok seçenek sunuyor size Fethiye Ölüdeniz. Neler yapılabilir? İşte detaylar…

fethiye-aktivite-1
Fethiye Aktivite

Fethiye’de günübirlik yapılacak 10 aktivite turu listesi:

 1. Yamaç Paraşütü Fethiye
 2. Fethiye sualtı dalış aktivitesi
 3. Fethiye tekne turu
 4. Fethiye rüzgar sörfü
 5. Kürek sporu
 6. Fethiye kano günübirlik aktivite
 7. Jeep safari
 8. ATV Turu
 9. Kaya Sanat Kampı Günübirlik
 10. Fethiye ata binme

Fethiye Aktivite Fiyatları

Güzel bir tatil, hesaplı geçtiğinde keyifli olmaktadır. Katılınacak aktiviteler arasında en makul ve bütçeye uygun olanlarını tercih ederek siz de renkli bir tatil yaşayabilirsiniz. Her eğlencenin hizmet fiyatı farklı. Çünkü ekipman, süreç ve zorlu gibi faktörler var. Bugün yamaç paraşütü için ortalama 2800 TL ödenirken tekne turuna 400 TL civarında bir rakam belirlenmiştir. Diğer yandan eğer ATV turuna katılacaksanız kişi başı 300 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmanız gerekecek. Her etkinlikten çocuklar için de ödeme alınmaktadır. Eğer ki grup halinde katılım yaparsanız da özel fırsat fiyatlar belirlenmektedir. En güncel oranları aşağıya yazdık.

Fethiye aktivite fiyatlarının güncel listesi:

 • Fethiye yamaç paraşütü fiyatı – 150 dolar
 • Fethiye ATV turu fiyatı – 400 TL
 • Fethiye Jeep safari fiyatı – 300 TL
 • Fethiye rafting turu fiyatı – 350 TL
 • Fethiye mavi yolculuk fiyatı – 250 TL
 • Fethiye su altı dalış fiyatı – 400 TL

Bu oranların dönemsel olarak değişeceğini ve sadece bilgi amaçlı verildiğini unutmayın. Firmaların telefon numaralarını kullanarak anlık ücret tariflerini öğrenmeniz mümkündür. Son olarak erken rezervasyon yaptırmanızı da önermekteyiz. Yaz ayını beklemeyin. Yer bulmak çok zorlaşıyor. Kış ve bahar aylarından yerinizi ayırtabilirsiniz. Kedi Sevgisi olarak harika bir tatil ve eğlence dönemi diliyoruz. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: Exotic Shorthair Kedisi

Similar Posts