Fethiye Muhafazakar Tekne Turu

fethiye-muhafazakar-tekne-turu-3

Muhafazakar aileler tatil planlarını hazırlarken, dini kurallara uygun aktivite arayışına girerler. Fethiye muhafazakar tekne turu da bu aktiviteler arasında yer alır ve en keyifli olanıdır. Özel bir tekne ile tamamen helal konsept uygulanır. Tesettürlü kadın bireyler tedirgin olmadan, gönül rahatlığıyla denizin, güneşin ve maviliklerin tadını çıkarır. Gemide erkek çalışan olmaz. Size hizmet yapan görevlilerin tamamı kadın personellerden oluşur. Sadece kaptan erkek olur. Fakat o da koylara demir alındığında tekneden ayrılır. Peki ama tur programında neler var? Süreç nasıl ilerliyor?

Helal konsept tekne turları ile Fethiye tatilinize renk katmanız, unutulmaz anılar eklemeniz ve doyasıya eğlenmeniz mümkün. Bölgedeki otellerin çoğunda muhafazakar bir sahil bulunmuyor ne yazık ki. Tesettürlü kadın tatilciler de denizin tadını doyasıya çıkaramıyor bu sebeple. Gelmişken de Akdeniz’in eşsiz güzelliğini deneyimlemeden dönmemek olmayacağı için en iyi seçenek olarak tekne kiralamak öne çıkıyor. Aynı zamanda aileler için de tüm bu detaylar geçerli.

fethiye-muhafazakar-tekne-turu-1
Fethiye Muhafazakar Tekne Turu

Fethiye muhafazakar tekne turu genelde 10-20 kişi kapasiteli deniz araçlarında gerçekleştirilmektedir. Aşırı kalabalık organizasyonlar yapılmıyor. Çünkü ailelerin rahatı ve konforu göz önünde bulunduruluyor. Ayrıca kesinlikle alkollü içecek servisi de yapılmamaktadır. Sadece sıcak ve soğuk meşrubatlar tüketebiliyorsunuz. Sabahın ilk saatlerinde başlayan yolculuk 3 farklı koya-ada ile devam ediyor. Öğleden sonra tekne geldiği yere yeniden demir alıyor.

Fethiye Muhafazakar Tekne Turu Programı

Daha önce hiç helal tekne turuna katılmadıysanız tur programı hakkında sizin için detaylı bilgi sunacağız. Tur içerisinde rahatınızı ve konforunuzu sağlayacak çok sayıda faktör var. Bunların başında tekne içerisindeki personellerin kadın olması geliyor. Rahatlıkla güneşlenebiliyor ve koylarda denize girebiliyorsunuz. Gidilen adaların su seviyesi çocuklar için de ideal. Minik bireyleri de bu eğlence dahil edebilirsiniz. Başlangıçtan son ana dek her saniyesi keyif ve huzur dolu geçiyor turların. Eğer bu yaz tatilinizde planlarınız arasında Fethiye Ölüdeniz bölgesi var ise muhakkak ki tekne etkinliğine katılmalısınız.

Fethiye Ölüdeniz bölgesinde gerçekleşen muhafazakar tekne tur süreçleri şu şekilde ilerliyor:

 • Sabah saat 09:30’da tekne limandan yolcularıyla kalkıyor.
 • Şövalye Adası’na gidiliyor.
 • Boncuklu Koyu’na gidiliyor.
 • Domuz Adası’na gidiliyor.
 • Öğle yemeği ikramları yapılıyor.
 • Dönüş yolculuğuna başlanıyor.
 • Ortalama saat 15:30’da limana yeniden dönülmüş oluyor.
 • Katılımcılar talep ederlerse otellerine özel araç ile transfer ediliyor.

Fethiye Muhafazakar Tekne Turu Saatleri

Fethiye Ölüdeniz bölgesinde helal konsept tekne turları haftanın her günü düzenlenmektedir. Bölgede çok sayıda bu işi yapan firma var. Tur kalkış ve dönüş saatlerini bir tablo halinde özetledik.

GÜNKALKIŞVARIŞ
Pazartesi09:30 – 10:0015:30 – 16:000
Salı09:30 – 10:0015:30 – 16:000
Çarşamba09:30 – 10:0015:30 – 16:000
Perşembe09:30 – 10:0015:30 – 16:000
Cuma09:30 – 10:0015:30 – 16:000
Cumartesi09:30 – 10:0015:30 – 16:000
Pazar09:30 – 10:0015:30 – 16:000

 

Tekneler bazı günler Fethiye merkez sahilden kalkarken bazen de Ölüdeniz bölgesinden kalkmaktadır. Eğer talep edilirse ekstra hizmet karşılığı otel transfer işlemini de sağlanmaktadır. Rezervasyon yaptırırken zaten size hangi limandan kalkılacağı bilgisi veriliyor. Bölgenin en deneyimli muhafazakar tur firmalarından biri olan SKY Fethiye markasını bu etkinlik için tercih edebilirsiniz. 0536 660 82 32 telefon numarası üzerinden rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz.

Fethiye Muhafazakar Tekne Turunda Nereye Gidiliyor?

Fethiye’de muhafazakar bir tekne turuna katılırsanız 3 eşsiz güzellikteki doğa harikasını görme şansına sahip olursunuz. Bunlardan ilki Şövalye Adası olmaktadır. Tarihi kalıntılarıyla meşhur olan bu ada aynı zamanda deniziyle de çok meşhur. Kumsalı var ve suyu biraz soğuk. Sıcak güneşin altında serinlemek için iyi bir fırsat. Diğer rota ise genelde Bocuklu Koyu oluyor. Burası da Ege ile Akdeniz’in birleştiği bir bölgede. Denizi berrak ve masmavi. Sadece muhafazakar aileler bu koya getiriliyor. Rahatlıkla yüzebiliyorsunuz.

fethiye-muhafazakar-tekne-turu-2
Fethiye Muhafazakar Tekne Turu

Tekne turunda son durak ise Domuz Adası oluyor ki burası da eşsiz bir güzelliğe sahip gerçekten. Kara ile bağlantısı olmayan bir yer olduğu için kumsalı bakir denilebilecek bir seviyede. Ülkemizdeki nadir bakir koylardan birisidir. Suyu sıcak ve derinliği ideal seviyededir. Çocuklu aileler doyasıya birlikte yüzebilirler. Daha teknedeyken bile suyun dibini görebiliyorsunuz. Öylesine temiz ve berrak bir kıyıdan bahsediyoruz. Kısacası bölgenin en güzel 3 noktasını bu etkinlik ile deneyimleyebiliyorsunuz.

Fethiye Muhafazakar Tekne Turu Caiz mi?

Muhafazakar ailelerin ve tesettürlü kadın bireylerin en çok merak ettiği konulardan biri tekne turlarının caiz olup olmadığıdır. Evet, Fethiye muhafazakar tekne turu caizdir. Ama bunu işin usulüne göre yapılması durumunda söyleyebiliriz. Eğer ki bineceğiniz teknede alkol vb. İslami usullere aykırı unsurlar olursa haliyle caiz olmaktan çıkacaktır. Peki hangi durumlarda muhafazakar insanlar bu turlara katılabilir? İşte cevabı…

Fethiye’deki muhafazakar tekne turlarının özellikleri:

 • Kesinlikle alkollü içecekler tekne içerisinde bulundurulmaz.
 • Tüm görevliler kadın bireylerden oluşmaktadır.
 • Kapasitenin üzerinde katılımcıya müsaade edilmez.
 • Tekne demir aldığında namaz kılma imkanınız olur.
 • Gidilen koylar helal değerlere uygundur.
 • Yemeklerde servis edilen et ürünleri helal kesimdir.
 • Gemi kaptanı, tekne demir aldıktan sonra karaya çekilir.

Görüldüğü üzere Fethiye Ölüdeniz bölgesinde katılacağınız mavi turların her unsuru İslami değerlere uygun olarak hazırlanmıştır. Gönül rahatlığıyla mavi tura katılabilirsiniz.

Fethiye Muhafazakar Tekne Turu Fiyatları

Tatil bütçeleri hazırlanırken etkinlik planlaması önemlidir. Doğru planlama yapıldığında bireyler çok sayıda etkinliğe katılabilir. Tekne turları da buna dahil. Ama Fethiye muhafazakar tekne turu fiyatları hakkında çok fazla bilgisi yok bireylerin. Bu nedenle 2022-2023 listelerini sizler ile paylaşacağız. Bütçenizi hiç yormayan bu rakamlar ile çok eğeleneceksiniz.

2022’nin Fethiye helal tekne turu fiyat listesi:

 • Kişi başı Fethiye Ölüdeniz tekne tur fiyatı – 750 TL
 • 2 kişi muhafazakar Fethiye tekne turu – 1,500 TL
 • 3 kişi helal konsept Fethiye tekne tur fiyatı – 2,250 TL
 • 3 yaş altı çocukların tekne giriş ücreti – ÜCRETSİZ
 • 4 yaş ve üzeri çocukların muhafazakar tur fiyatı – 750 TL
 • Tur dahilinde öğle yemeği ücreti – ÜCRETSİZ
 • Sıcak ve soğuk içecekler – ÜCRETLİ

fethiye-muhafazakar-tekne-turu-4

Tatil konseptindeki diğer aktiviteler göz önünde bulundurulunca tekne organizasyonlarının ucuz olduğu çok net bir şekilde görülmektedir. 4 kişilik bir aile ortalama 3,000 TL ödeyerek gün boyu eğlenebiliyor. Zaten bir defa deneyimlediğinizde mutlaka tekrar katılmak istiyorsunuz.

Fethiye Muhafazakar Tekne Turu Ne Kadar?

Helal Fethiye tekne turlarına katılacağınız zaman kişi başı sadece 750 TL gibi bir rakam ödersiniz. Çocuğunuz 3 yaş altıysa herhangi bir bedel alınmaz. Ayrıca toplu katılımlarda da çok sayıda kampanya uygulanıyor. Eğer grup halinde katılım gerçekleştirirseniz güzel bir indirimden yararlanma imkanınız doğacak. Tur ne kadar? sorusunun yanıtı bu şekildedir.

Fethiye Aile Tekne Turunda Çocuklar Paralı mı?

4 yaş ve üzeri çocuklar paralı giriş yapıyor. Onun altındakiler ücretsiz katılım sağlıyor. Çocukların muhafazakar teknelere giriş bedeli ise 2022 yılı için 750 TL olarak belirlenmiştir. Değişkenlik muhakkak dönemsel olarak gösterecektir. Bu nedenle güncel bilgiler için mutlaka firma ile iletişim kurmanızı öneririz.

 

İlginizi çekebilir: Ankara Pet Kuaför Yerleri

Similar Posts