Fethiye Piknik Alanları | En Güzel 15 Piknik Yeri

fethiye-piknik-alanlari-2

Fethiye piknik alanları, bahar ve yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Kimi yerde yakılan mangalların dumanı göğe yükselirken kimisinde de çaylar, börekler ve sohbetler görülüyor. Bilindiği üzere piknik geleneksel bir Türk aktivitesidir. Havalar biraz ısınınca yeşil alanlar, sahil kenarları, parklar ve bahçeler 7’den 70’e insanla dolar. Huzurlu bir gün geçirmek, ağaç gölgesinde yazın sıcaklığından korunmak ancak bu aktivite ile mümkün. Peki ama Fethiye’de nerelerde piknik alanları var? En güzel piknik yeri kesinlikle Küçük Kargı Tabiat Parkı. Buradaki ağaçların gölgesi ferahlatıyor herkesi. Doğanın temiz havasıyla da sağlık buluyor ciğerler.

Fethiye’deki en güzel 15 piknik yeri listesi:

 • Fethiye Akmaz piknik yeri
 • Kuleli piknik alanı
 • Fethiye Kordon
 • Fethiye Muhsin Yazıcıoğlu parkı
 • Küçük Kargı Tabiat Parkı
 • Yeşil Vadi piknik alanı
 • Lebi Derya kamp alanı
 • Kavaklı Köşk piknik alanı
 • Fethiye Kayık Seki piknik yeri
 • Ömer Eşen Tabiat Parkı
 • Fethiye Belediyesi Sevgi Bahçesi
 • Katrancı Koyu Tabiat Parkı
 • Boncuklu Beach Park
 • Ilıca Piknik alanı
 • Fethiye Likya Yolu
fethiye-piknik-alanlari-1
Fethiye Piknik Alanları

Fethiye’de Piknik Yapılacak Yerler

Daha önce Fethiye bölgesini ziyaret etmemiş kişiler için doğayı bulmak hiç de zor değil. Çünkü bölgenin her yerinde yemyeşil ağaçların olduğu alanlar var. Ancak hepsi piknik yapmaya müsait değil. Özellikle çoğunda ateş yakmak veya girmek yasak. Özellikle yaz sezonu yoğun sıcaklarda birçoğu halk girişine kapatılıyor. Bu sebeple tatile gelmişken piknik keyfini de yaşamanız için güzel Fethiye’de piknik yapılacak yerler listesi oluşturduk. Sevdikleriniz ile buraya gelip güzel vakitler geçirebilirsiniz.

fethiye-piknik-alanlari-3
Fethiye Piknik Alanları

Fethiye Kuleli Piknik Alanı

Fethiye yarım adası bölgesinde bulunan Kuleli piknik alanı aynı zamanda koy özelliğine de sahip. Doğal ve bakir koylar arasında gösterilmektedir. Havası temiz, suyu sıcak ve denizi ideal derinliktedir. Buraya gelip de hem piknik yapabilir hem de denizin tadını çıkarabilirsiniz. Çocuklu aileler için en ideal nokta demek mümkün. Sırtınızı ağaçlara yüzünüzü ise denize dönüyorsunuz. Kesinlikle Fethiye piknik alanları listesinin ilk sırasında yer almayı hak ediyor. Kişi başı giriş ücreti alınıyor ve sadece 50 TL ödüyorsunuz. İçeride WC, duş, mutfak ve kafe gibi hizmetler de var.

Fethiye Kordon Piknik Alanı

Merkezde yer alan kordonda gün batımından gecenin ilerleyen saatlerine kadar piknik yapmanız mümkün. Yeşil çimenlerde kendi malzemenizi getirerek güzel vakitler geçiriyorsunuz. Denize sıfır olduğu için akşamları serin bir esintisi de oluyor. Sıcak yaz günlerinden korunmak için ideal seçenektir. Kordon’da ateş yakmak yasak. Ama sandalyeniz ve masanızı getirerek yemek yiyebilirsiniz. Balıkçılar için de güzel bir bölge. Piknik yaparken denize oltanızı da bırakabilirsiniz. Giriş ücretsiz. WC, duş, mutfak gibi seçenekler yok. Ama kafe ve market hizmetleri yönünden çok alternatif var.

Fethiye Muhsin Yazıcıoğlu Piknik Alanı

Şehrin merkezinde serin ve gölgelik bir alanda nefes alınabilecek nadir yerlerden birisidir Muhsin Yazıcıoğlu Piknik Alanı. Ağaçlar ve çimenlikler huzur veriyor insana. Ayrıca alan içerisinde basket, tenis ve çocuk oyun sahaları da var. Kalabalık aileler burayı tercih edebilir. Mangal yakmak yasak olsa da verdiği huzur yetiyor insana. WC imkanı var. Ayrıca kafe ve marketler de mevcut. Girişi ücretsiz olan bu yeri 7/24 ziyaret edebilirsiniz.

Fethiye Küçük Kargı Tabiat Parkı

Fethiye piknik alanları listemizin en değerlilerinden birisi de Küçük Kargı Tabiat Parkı’dır. Doğa ile iç içe olduğu kadar denize de sıfır bir konumda yer alıyor. Piknik yapılabilecek ücretsiz alanlar biraz iç kısımda kalıyor. Eğer ki sahile doğru ilerlerseniz ücretli hizmetlere tabi tutulacağınızı unutmayın. Bölgede masa ya da sandalye yok. Kendi imkanlarınız ile bir piknik konsepti kurabilirsiniz. Bahar dönemlerinde mangal yakılsa da yazın sıcak havalarda buna müsaade edilmiyor. Nisan, Mayıs, Eylül, Ekim gidilecek en güzel aylar.

Kayıkseki Piknik Alanı

Çok kişinin bilmedi bir yerdir Kayıkseki piknik alanı. Karaçulha dağının eteklerinde yer alır. En önemli özelliği de eşsiz güzellikte bir panoramik manzaraya sahip oluşudur. Manzarası gece ayrı güzeldir gündüz bambaşka güzeldir. Ateş yakabiliyorsunuz. Ama ormanlık bir arazi olduğu için dikkatli olmanızı öneriyoruz. Közde çayınızı pişirebilir ya da mangalda etinizi kızartabilirsiniz. WC ya da market olanakları yok. Gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı gidermelisiniz.

Ömer Eşen Tabiat Parkı

Fethiye piknik alanları içerisinde konumu ve hizmetleri bol en güzel olanlarından birisidir Ömer Eşen Tabiat Parkı. 4,426 hektarlık bir alana sahip. Bu da Fethiye’nin en büyük piknik yerlerinden biri yapıyor onu. İçerisinde WC, duş, elektrik, buzdolabı, konaklama gibi seçenekler var. Ayrıca bungalov kiralayabiliyor ya da çadır da kurabiliyorsunuz. Ama günübirlik piknik için gelenlerin sayısı da hayli fazla. Girişler ücretli. Ödemeler ya kişi başı ya da araç segmentine göre alınıyor. 2022 yılında 1 kişinin giriş ücreti ise 50 TL belirlendi.

fethiye-piknik-alanlari-4
Fethiye Piknik Alanları

Fethiye Katrancı Koyu Tabiat Parkı

Fethiye bölgesi tabiat parklarıyla meşhurdur. Çok sayıda doğa harikası bulunuyor. Bu da Fethiye piknik alanları listesini genişletiyor haliyle. Katrancı Koyu da bunlardan birisi ve kesinlikle listelerde olması gerekiyor. Yemyeşil doğanın içerisinde ve masmavi bir koya komşu. Orman Müdürlüğü işletiyor burayı ve giriş ücretleri makul. 2022 yılında kişi başı sadece 13 TL ücret ödüyorsunuz. Araçla girerseniz de otomobil için 39 TL ücret ödemeniz gerekecek. Alanda WC, duş, mutfak, elektrik ve konaklama hizmetleri mümkün. Gelmişken bir çadır kamp etkinliği de yapmanızı öneriyoruz. Çünkü buranın gündüzü kadar gecesi de çok güzel.

Fethiye Yeşil Vadi Piknik Yeri

Fethiye piknik alanları listemizde harika bir alan ile daha karşınızdayız. Tam anlamıyla doğal bir ortama kavuşuyorsunuz. Adından da anlaşılacağı üzere yemyeşil bir vadi üzerine kurulmuş piknik yeridir. Bölgede çok sayıda piknik ve kamp işletmecisi var ama buralara katılma zorunluluğunuz yok. Zaten alan çok büyük. Kendi imkanlarınız ile bir piknik organizasyonu kurabilirsiniz. Kamp sevenler de gelirken yanlarında mutlaka çadır bulundursun. Bunun için ideal bir ortam Yeşil Vadi. Eğer elektrik, dolap gibi hizmetlerden yararlanmak isterseniz ekstra bir ücret ödemeniz gerekiyor. Onun dışında ulaşımı gayet basit. Kendi arabanızla da gelebilirsiniz. Parka alanları var burada.

Fethiye Lebi Derya Piknik Alanı

Burası Aksazlar kamp yeri diye de biliyor. hem kamp hem de günübirlik piknikçilerin sezonda akın ettiği bir bölge. Fakat yaz aylarında çok kalabalık olduğu için ihtiyacınız olan huzuru bulmakta biraz güçlük çekebilirsiniz. Bunun yerine ilkbahar ya da sonbahar aylarında gelmeniz en doğru karar. Hem serin oluyor hem de sakin oluyor. Girişler ücretlidir. İçeride her türlü ihtiyacınızı giderebileceğiniz yerler var. Fethiye piknik alanları arıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Fethiye piknik alanları yazımızın sonuna geldik. Yukarıda belirttiğimiz yerlere ek olarak tavsiyelerinizi yorum kısmına iletebilirsiniz. Ayrıca gidip de gerçekleştirdiğiniz deneyimlerinizi de bizimle paylaşmayı sakın unutmayın. Kedi Sevgisi platformu olarak şimdiden sizlere güzel bir piknik süreci diliyor, sevdiklerinizle güzel vakitler geçirmenizi temenni ediyoruz. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: Ankara Pet Kuaför Yerleri

Similar Posts