Kedi Almak İstiyorum Ama Korkuyorum Alışmanın Yolları Nelerdir?

Kedi Almak İstiyorum Ama Korkuyorum Alışmanın Yolları Nelerdir?

Kedi almak istiyorum ama korkuyorum problemini yaşayan kişiler kedi besleme konusunda son derece kararsızdır. Zararsız hayvanlar olan kediler zaman zaman savunma mekanizmaları nedeniyle insanlara saldırabilirler. Isırabilir veya tırnakları ile vücutta çizik bırakarak zarar verme eğilimleri vardır. Ancak bu süreçte evinizde besleyeceğiniz kedinin yavruluktan itibaren sizinle birlikte olması size zarar vermesini engelleyebilecek bir konudur.

Bu nedenle eğer kedi beslemekten korkuyorsanız yavruluk döneminden itibaren bir kedi alabilirsiniz. Kedi almak istiyorum ama korkuyorum problemini yaşıyorsanız mutlaka bu konuda kedi sahipleri ile görüşmelisiniz. Çünkü kedileri yakından tanımadığınız sürece onlardan her zaman korkmaya devam edebilirsiniz. Tanımadığınız ve karakterini bilmediğiniz kedilerle zaman zaman yıldızınız da barışmayabilir.

Kedilere Alışmanın Yolları Nelerdir?

Kedi almak istiyorum ama korkuyorum problemiyle karşı karşıyaysanız böyle bir durumda mutlaka belirli konularda bilgi edinmeniz gerekir. kedilerin de öncelikle bir can sahibi olduğu unutulmamalıdır. Eğer satın aldığınız kedi ile ilgilenemeyecek ve sonrasında sokağa bırakacaksınız mutlaka bu hayvanları evinize almadan önce çok iyi bir şekilde düşünmeniz gerekir. Eğer kedilerden korkuyorsanız buna rağmen yine de evinizde kedi beslemek istiyorsanız şu alternatifleri göz önünde bulundurabilirsiniz:

  • Kedi besleme konusunda öncelikle kendinizi bu konuya alıştırmalısınız.

  • Kedinizi annesinin sütünden kesildikten sonra sahiplenmeniz alışmanız açısından çok daha kolaydır.

  • Yavru kedilerin ısırması ya da sizlere tırnak batırması çok fazla acı vermeyeceği için yavruluktan kedi beslemeye başlamak alışmanın en kolay yollarından biridir.

  • Yetişkin kediler sizlere kısa sürede alışmayabilir. Eğer yetişkin kedi alıyorsanız bu konuda çok sabırlı olmalısınız.

  • Onların sevecekleri mamaları her gün sizin mama kabına koymanız alışmanız açısından önem taşır.

  • Yavaş ve yumuşak hareketlerle başını ve çene altına okşamak sizi sevmelerini sağlar.

bu detaylara dikkat ettiğinizde kedilerle rahatlıkla anlaşabilirsiniz. Kedilerin tek istediği mama kaplarının dolu olması gün içerisinde onlara taze su verilmesi bol bol sevilmek ve çiş kaplarının sürekli olarak temizlenmesidir. Bu gereksinimlerini karşıladığınızda kedilerle ev ortamında çok iyi bir şekilde anlaşabilirsiniz.

Evde Kedi Beslemeye Alışılır Mı?

Bazı kişiler kedi besleme konusunda son derece kararsızdır. Bu sevimli canlıları kişiler seviyor olsalar da dokunamayabilir ya da ev ortamında rahatsızlık duyabilirler. Ancak her şeye alışılabildiği gibi ev ortamında bir kedi olması düşüncesine de kolaylıkla alışmanız mümkün olabilir. Eğer evinizde bir kedi beslemek istiyorsanız mutlaka bu konuda titiz davranmanız gerekir. Her türlü ihtiyacını gidermeli ve ona şefkat göstermelisiniz. Böylelikle hem siz ona hem de o size kolaylıkla alışabilir.

Kedi Almak İstiyorum Ama Korkuyorum makalemizin sonuna geldik. Bu makale için sizinde eklemek istedikleriniz varsa veya kediniz hakkında sormak istediklerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Ayrıca tarafımıza en çok sorulan Kedilerin Bıyıkları Neden Uzundur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Similar Posts