Kedi Aşıları Fiyatları 2022 | Karma Aşı Kaç TL Oldu?

kedi-asilari-fiyatlari-2022-1

Kedi aşıları fiyatları 2022 yılında da pati dostlarının ve sahiplerinin en güncel merakları arasında yer alıyor. Kedi sevmek özel bir duygu. Ancak kediyle yaşamak çok daha başka bir durum. Tüylü dostlarımızı sahiplenirken sadece onların bize vereceği neşe, huzur ve mutluluğu da almayız, aynı zamanda beraberinde çok büyük sorumlulukları da yüklenmiş oluruz. Bunlardan en önemli iki unsur vardır. İlk sağlıklı ve yeterli beslenmedir. Diğeri ise sağlıklı bir yaşamdır.

Kedilerin sağlıklı bir yaşam sürmeleri, sahiplerinin onlara olan ilgisiyle orantılıdır. Rutin veteriner bakımları aksatılmayan kedilerin ömrü, diğerlerine oranla çok daha fazla olduğu görülmektedir. Diğer bir önemli faktör de düzenli aşılamadır. Kuduzdan karmaya, lösemiden iç dış parazite birçok farklı aşı türü var. Böylesine önemli bir konuyu detaylandırmak istedik. Yazının devamında kedi aşıları fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Keyifli okumalar diliyoruz.

kedi-asilari-fiyatlari-2022-3
Kedi Aşıları Fiyatları 2022

2022 Yılı Kedi Aşı Fiyatları

Kediler yeni doğduklarında oldukça hassas bir bünyede olurlar. İnsanlar onlara dışarıdan baktığında güçlü canlılar olarak görseler de durum bu yönde değil. Özellikle ilk ayları ve yılı çok önemlidir. Aşıların yoğunluğu da zaten bu dönemde gerçekleştirilmektedir. Fiyat politikaları sebebiyle kesinlikle aksatmamanızı öneriyoruz. Kedi aşıları ücretsiz olan yerler var. Örneğin belediyelerde sokak kedileri ücretsiz olarak aşılanmaktadır. Diğer yandan kedi aşıları fiyatları 2022 yılında ideal oranlarda belirlendi. İşte o liste:

  • Kedi karma aşı fiyatı 2022: 200 TL
  • Kedi kuduz aşı fiyatı 2022: 200 TL
  • Kedi lösemi aşı fiyatı 2022: 200 TL
  • Kedi FİV aşı fiyatı 2022: 200 TL
  • Kedi iç parazit aşı fiyatı (tablet) 2022: 150 TL
  • Kedi dış parazit aşı fiyatı 2022: 150 TL

a)      Kedi Karma Aşı Fiyatı 2022

Karma aşı, uzmanların yaptığı açıklamalara göre tüylü dostlarımızı birçok ölümcül hastalıktan korumaktadır. Yani anlaşılacağı üzere onlar için hayati öneme sahiptir. Karma aşı sayesinde nezle ve solunum yolu hastalıkların yanı sıra kanlı ishal hastalığının da önüne geçilmiş olunur. Peki kedi aşıları fiyatları 2022 listesinde karmanın ücreti ne kadar oldu? İşte detaylar…

kedi-asilari-fiyatlari-2022-2
Kedi Karma Aşı Fiyatı 2022

Karma aşı fiyatı 2022 yılında veterinerlere göre farklılık gösteriyor. Yani bu işlemde bir taban fiyat tarifesi yok. Veterinerler kendi fiyatlarını belirlemekte özgür. Ancak piyasa koşullarına bakıldığında ortalama bir sonuca varmak mümkün. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere ülke genelinde aşının ücreti 150 ila 250 TL aralığındadır. Detaylı bilgi için bölgenizdeki veteriner ile iletişime geçebilirsiniz.

b)      İç Dış Parazit Aşısı Fiyat 2022

Günümüzde toplumda evde yaşayan kedilerin parazit aşılarına ihtiyacı olmadığı gibi bir görüş hakim. Bu hatalı bir yaklaşım. Zira kediler ister sokağa çıksın isterse evde yaşasın parazit ve mikroplara karşı risk altındadır. Bu sebeple düzenli olarak parazitlerinin tamamlanması gerekmektedir. Kedi aşıları fiyatları 2022 konusunda önemli bir detay olan parazitler genel olarak 150 ila 250 TL aralığında yapılmaktadır. Elbette bu oranlar zamana ve veterinere göre farklılık gösterebilir.

c)      Belediye Kedi Aşı Fiyatları 2022

Günümüz belediyeciliği ülkemizde hayvanlara karşı güzel bir politikaya sahip. Sokak hayvanları için her mahallede artık bir kedi kulübesi ve mama kapları görmek mümkün. Ayrıca sadece minik patiler için kurulmuş belediye veterinerleri mevcut. Burada bakıma muhtaç olan hayvanların sağlık kontrolleri ve aşıları yapılıyor. Fiyat konusu ise burada ücretsiz. Anca cins kedilerin bakımlarını yaptırmak mümkün değil. Mutlaka sokak hayvanlarını sahiplenmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için bulunduğunuz belediye iletişime geçebilirsiniz.

d)      Yavru Kedi Aşıları Fiyatları 2022

Tüylü patiler doğumdan sonraki süreçte hassas bir vücuda sahip olurlar. İlk bir sene onların aşılama ve düzenli veteriner kontrolü için çok önemlidir. Bu senenin içerisinde sık aşılama gerçekleştirilir. Böylelikle yetişkinlik ve yaşlılık hayatlarında sağlıklı bir yaşamın temelleri atılmış olunur. Bunun için sıklıkla kedi aşıları fiyatları 2022 listesini merak ederiz. Bu yıl geçtiğimiz dönemlere oranla fiyatlarda bir artış görülmektedir. Örneğin geçtiğimiz sene karma aşı 75 TL iken bu sezon ne yazık ki 200 TL civarlarına kadar çıkmış durumda. Yine de onların huzurlu ve sağlıklı yaşam sürmeleri için bu ödemelerin hiçbir önemi yoktur.

 

İlginizi çekebilir: Koku Yapmayan Kedi Kumu

Similar Posts