Kedi Eş Bulma

Kedi Eş Bulma

Kedi eş bulma, kedi sahiplerinin tıpkı beslenme, sağlık ve barınma gibi sorumluluklarından birisidir. Minik patiler her ne kadar evcil hayata alıştırılmış olsalar da çiftleşmek iç güdülerinde vardır. Üstelik kediler kızgınlık dönemlerinde çiftleşme arzusunu çok yoğun yaşarlar. Bu dönemler sahiplerin en çok gündeme getirdiği konuların başında ‘kedime eş arıyorum’ oluyor.

Kediniz kızana girdiğinde bunu vücut hareketleriyle size belli ediyor. Huysuzluk, agresiflik, yerlerde yuvarlanma, miyavlama koku bırakma bunlardan bazıları. Eğer kızgınlık evresine giren kedinize eş bulmak isterseniz, bu konuda yalnız değilsiniz. Çünkü ülke genelinde binlerce kedisine eş arayanlar var. Peki kedi eş bulma nasıl olur? Bu yazımızda detaylıca anlattık.

Kedi Eş Bulma
Kedi Eş Bulma

Ücretsiz Kedi Eş Bulma

Kediniz kıza girdi. Peki ona doğru eşi nasıl ve nereden bulacağız? Aslında bu sorunun yanıtı basit. Günümüzde internetin gelişmesiyle birlikte damat kedi ya da gelin kedi bulmak hayli kolaylaştı. Ücretsiz kedi eş bulma isteyenler için internet sitesi üzerinde kedi eş ilanları sergileyen birçok site mevcut. Buralara üye olarak aradığınız özelliklerde kedinize eş bulabilirsiniz.

Çiftleştirmek için kedi bulma sadece internet üzerinden değil, aynı zamanda barınaklar üzerinden de gerçekleştiriliyor. Kedinizin cinsine uygun barınak kedisi bulduğunuz taktirde gönül rahatlığıyla minik patilerin çiftleşmesini sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak kedi eş bulma için sokak kedilerini de tercih edebilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var ki cins ırk kediler için sokak hayvanlarıyla çiftleştirmek, veterinerlerce tavsiye edilmez.

kedi es bulma2
Kedi Eş Bulma

Kediye Eş Bulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi eş bulma konusu, sahiplerin önemsemesi ve dikkat etmesi gereken bir detaydır. Zira kedi çiftleştirmek basit görünse de birçok detayı da içinde barındırır. Kediler çiftleşmek için cins ayrımı yapmazlar. Kızgınlık dönemlerinde denk gelecekleri her kediyle çiftleşme eğilimi içerisinde olurlar. Bu olay özellikle dişi kediler için handikap oluşturur.

Kedi ırklarının doğru ve sağlıklı devam edebilmesi için kedi sahiplerine düşen bazı sorumluluklar var. Kediye eş bulurken dikkat edilmesi gerekenleri birkaç maddede özetledik.

  • Kedi eş bulma işleminden önce mutlaka bir veteriner hekimi tarafından kedinizin çiftleşmeye uygun olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Yaşından önce çiftleşen kedilerde sağlık problemi doğma riski var.
  • Kediniz çiftleşmeye uygun ise onun cins ve ırk özelliklerini iyi bilmelisiniz. Bu sayede çiftleşeceği kediyi seçerken hata yapma riskiniz ortadan kalkar.
  • Çiftleşmek için seçtiğiniz kedinin SCR’sini kontrol edin. Kedilerde kökenini bilmek, doğacak yavrular hakkında büyük oranda fikir verir.
  • Çiftleşecek kedinin sağlık kontrollerinin olduğundan emin olun. Kedinize parazit ya da bakteri bulaşmasını istemezsiniz.
  • Son olarak çiftleşmek için her iki kediye de uygun ortamı hazırlayın. Yalnız kalacakları bir alan, sağlıklı çiftleşmelerini sağlayacaktır.

Kedi eş arama sırasında nelere dikkat edileceğine değindik. İyi bir eş bulmak için arama motorlarına kedi eş bulma İzmir ya da İstanbul gibi kelimeler girebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz Siyam Kedisi Irkı ve Özellikleri konusu ilginizi çekebilir. Ayrıca Instagram sayfamıza da davetlisiniz.

 

Similar Posts