Kedi İsimli Tasma

kedi isimli tasma 1

Kedi isimli tasma, minik dostlarımıza verebileceğimiz en anlamlı hediyelerden birisidir. Özellikle de daha yavruluk dönemlerinde künyeli kedi tasması alarak hem ona şıklık katabilir hem de kaybolma ihtimaline karşı bir önlem almış olursunuz. Günümüzde kedilerin sıklıkla evden kaçtığı düşünüldüğünde bu aksesuar oldukça hayati öneme sahip.

Tasmaların genellikle köpeklerde kullanılacağı düşünülür. Ancak bu hatalı bir yaklaşım. Çünkü kedilerde tasma kullanımı var. Minik patiler için günümüzde özel olarak üretilmiş birçok tasma ürünü bulunuyor. Kedi isimli tasma da bunlardan biri. Evcil dostunuz dışarı çıktığında kaybolmaması ve sağ salim eve dönmesi için bu aksesuarı mutlaka kullanmalısınız. Bu yazımızda kedi boyun tasması ve türevleri hakkında detaylı bilgi sunduk.

kedi-isimli-tasma
Kedi Künyesi

Kedi İsimli Tasma Kullanmanın Önemi

Tasma kullanmanın önemi genellikle köpeklerde daha iyi biliniyor. Çünkü köpekler toplumumuzda daha fazla sokak hayatında sosyalleşiyor. Kediler ise yaşantılarının büyük kısmını evde geçiriyor. Bunun temelinde muhakkak kedilerin atikliği ve kaçmaya meyilli oldukları vardır. Ancak kedi isimli tasma ile böyle bir riski ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Peki künyeli kedi tasması kullanmanın önemi nelerdir? İşte detaylar…

  • Kedinizin kaybolması durumunda eve dönme süreci kolaylaşır. Üzerinde yazan bilgiler sayesinde bulan biri size ulaşır.
  • Kediler ile dışarda gezmekten, çimenlerde yürümekten ve doğa havası almaktan mutlu olan bireyler için güven duygusu verir. Çünkü kediler her ne kadar sahiplerine bağlı canlılar olsalar da sokakta kaçmaya meyillidirler.
  • Aynı cinsten kaybolan bir kedi var ise karıştırmanın önüne geçilmiş olunur. Sahibinin siz olduğu kedi isimli tasma sayesinde anlaşılır.
  • Dışarıda bulunan köpekler ile tehlikeli yakınlaşmaların önüne geçilmiş olunur.
  • Kedi tasması gezdirme önemli. Çünkü sokaktaki farklı ırktan kediler ile çiftleşme riski var.

Kedi İsimli Tasma Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi isimli tasma seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Boyutu, rengi, neler yazılacağı gibi unsurlar, kedinin kaybolmasından sonra bulma işleminde çok faydalıdır. İlk olarak esnek ve ayarlanabilir boyunluğa sahip bir tasma seçilmeli. Çünkü yavruluk döneminde kediler hızlı gelişir. Eğer boğazlık genişletilmezse bu ürünü fazla kullanamazsınız.

Kediler her ne kadar evcil olsalar da içlerinde hala avcılık güdüleri bulunur. Bu durum size sokakta sorun yaratabilir. Bu sebeple genellikle zilli tasmaların tercih edilmesi önerilir. Ayrıca gece yürüyüşleri için reflektörlü tasmalar iyi bir tercih olacaktır. Çünkü karanlıkta kedinizi bulmak ve onun üzerinde kontrol kurmak zor olabilir. Gece parlayan bu tasmalar sayesinde güvenli bir gezinti yaşayabilirsiniz.

Son olarak alınan kedi isimli tasma ürünün mutlaka kolay koparılabilir olması gerekli. Çünkü gezinti esnasında kediniz bir yere dolanırsa kas gücüyle bunu hemen koparabilmelisiniz. Aksi halde nefessiz kalabilir ya da istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

kedi-isimli-tasma
Künyeli Kedi Tasması

En Güvenilir Kedi İsimli Tasma Markası

Günümüzde kedi boyun tasması üreten onlarca firma mevcut. Bu da haliyle sahipleri satın alma sırasında kararsızlığa sürüklüyor. Hatalı bir ürün almaktan kaçınan kedi sahipleri kedi isimli tasma konusunda en iyi olanı bilmek istiyor. Tasma seçiminde öncelikle tercih görüntü olmamalı. Güvenlik unsurları göz önünde bulundurulmalı. Buna göre Trixie, Kong ve Pavice markalarını güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesabımızdan önerdiğimiz ürünlere de göz gezdirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kediye Dokununca Neden Elektrik Çarpar?

 

Similar Posts