Kedi Kumu Torbası Nedir? En İyi 5 Kedi Kumu Markası

kedi-kumu-torbasi-1

Kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını hijyenik ve pratik bir yöntem ile karşılanmasını, kedi kumu torbası ürünleri sağlar. Bilindiği gibi tuvaletlerde normal kum ya da toprak kullanılmaz. Bu hem sizi uğraştıracak bir faktör olacağı gibi hem de kedinizin hijyenini riske atar. Bu sebeple kedilerin tuvalet ihtiyaçları için özel olarak üretilmiş kumlar var. Minik dostunuz için kum alırken bu ürünler sıklıkla karşınıza çıkıyor. Bu sebeple kedi kumu torbası nedir, ne işe yarar ve fiyatları gibi konuları detaylı bir şekilde yazdık. Keyifli okumalar dileriz…

kedi-kumu-torbasi-3
Kedi Kumu Torbası Nedir? En İyi 5 Kedi Kumu Markası

Kedi Kumu Torbası Nedir?

Kedi kumu torbası nedir? sorusunun en temel yanıtı, kedi kumlarını daha rahat kullanmak ve tuvaletin hijyenini daha rahat sağlamak için üretilen özel ürünlerdir. Kedilerde tuvalet hijyeni çok önemli. Özel üretilen kumlar her ne kadar hijyen sağlayıcı ve koku giderici olsa da belli periyotlarda değiştirilmediği taktirde işlevini yitiriyor. Yaşam alanınızın kokacağı gibi kedinizin de sağlığı riske atılır. Ayrıca kötü kokan bir tuvaleti kediler kullanmayı pek sevmez. Bu da evin istenmeyen bölgelerine dışkı bırakabilecekleri anlamına geliyor.

Kediler tuvaletini yapınca kum üzerinde topaklaşmalar meydana gelir. Bu topaklaşmalar kürek eşliğinde alınabiliyor. Fakat bir süre sonra kürek ile temizlik yetersiz kalıyor ve kumu komple değiştirmek gerekiyor. İşte tam da bu noktada kedi kumu poşeti adlı özel ürünün önemi ortaya çıkıyor. Kabın içerisine yerleştirilen torbanın özelliği sayesinde tek bir hareket ile tüm kumu alabiliyorsunuz. Ev hanımları için oldukça pratik bir uygulama…

Kedi Kumu Torbası Nasıl Kullanılır?

Kedi kumu torbası her ne kadar harika bir kolaylık sağlasa da doğru kullanım şeklinin kedi sahipleri tarafından bilinmesi gerekiyor. Çünkü günümüzde bu ürünü alıp da ‘kedi torbası nasıl kullanılır?’ diye soran birey sayısı hayli fazla. Peki bu nasıl mümkün olur? Yazının devamında cevabını detaylandırdık…

Öncelikle iyi ve kaliteli marka bir kedi kumu torbası temin etmenizi öneririz. Zira naylonu dayanıklı olması gerekiyor. Bu alanda kaliteli ürün satan birçok marka mevcut. Sera Kedi Kumu Torbası bunlardan birisidir. Torbayı aldıktan sonra tuvaletine güzel bir biçimde yerleştirin. Boşluk yapmamasına öze gösterin. Daha sonra üzerine kumu boşaltabilirsiniz. Temel mantık olarak torba, kum ile tuvalet arasındaki bir yüzey görevi görür.

Kedi Kumu Poşeti Nasıl Takılır?

Bu ürün halk arasında kedi kumu poşeti olarak da bilinir. Kullanımı hayli basittir. Kumu dökmeden önce tuvaletin içine güzel yerleştirirsiniz. Sonrasında da kumu üzerine dökersiniz. Kum değişimi zamanı gelince de poşeti çıkardığınızda kum, torbanın içerisine hapsolur. Böylelikle koku veya dökülme gibi bir risk oluşmaz.

Kedi Kumu Torbası Markaları

Kedi kumu torbası markaları, bu alanda merak edilen konuların arasında. Günümüzde bu ihtiyacı karşılamak için üretim yapan birçok firma mevcut. Kalitesine göre de fiyat farklılıkları görmek mümkün. Piyasadaki en iyi kedi kumu torbası marklarını şu şekilde listeleyebiliriz:

  1. Eldora Kedi Kumu Torbaları
  2. Sera Kedi Kumu Torbaları
  3. Şok Kedi Kumu Torbaları
  4. Migros Kedi Kumu Torbaları
  5. Kloroplast Kedi Kumu Torbaları
kedi-kumu-torbasi-2
Kedi Kumu Poşeti Fiyatları

Kedi Kumu Torbası Fiyatları

Kedi kumu torbası fiyatları ebat, model ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat genel olarak her bütçeye uygun fiyat aralıklarında satılıyor. Kalitesine göre 20 TL’den başlayan ürünler 100 TL’ye kadar ulaşabiliyor. Yine de kullanım sıklığı az olduğu için bu maliyetler çok fazla göze batmıyor dersek yanılmış olmayız.

Ekonomik kedi kumu torbası fiyatları ile minik dostunuzun tuvalet hijyenini daha kolay sağlayabilirsiniz. Onlar için tuvalette hijyen çok önemli. Kumların belli periyotlarda değiştirilmesiyle bu hijyen sağlanabiliyor. Kimi zaman kumu poşete dökmek zor olacağı için aksatabiliyoruz. Ama kedi kumu torbalarıyla böyle bir sorun ortada kalmıyor. Tek bir hamlede tüm kumu kaldırabilmek mümkün oluyor.

Bir diğer önemli konu da kediler çişlerini yapınca bazı zamanlarda kum bunu ememeyebiliyor. Sıvı da zemine inerek tuvalete değiyor. Hijyen için bu çok riskli. Zira bakteriler en çok bu alanlarda üremeyi sever. Fakat arada kum torbası olursa sıvı zemine geçmez. Böylelikle sağlıklı bir tuvalet alanına sahip oluruz. Yazımızı beğendiyseniz sizleri Kedi Sevgisi sosyal medya hesabına davet ediyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Kedi Çimi Nedir? Ne İşe Yarar?

Similar Posts