Kedi Ölünce Ne Yapılır?

Kedi Ölünce Ne Yapılır?

Kedi ölünce ne yapılır? sorusunun sorulacağı günün gelmesi, her kedi sahibinin korkulu rüyasıdır. Çünkü kedilerle zaman içerisinde kurulan bağ öylesine kuvvetlidir ki, onların yokluğunu düşünmek insana acı verir. Öncelikle bu yazıya başlamadan önce kedinize uzun ve mutlu ömürler diliyor. Ancak ‘Kedim öldü’ diyeceğiniz günün kaçınılmaz olduğu bilinciyle sizlere ölüm sonrası hakkında bilgiler sunacağız.

Evcil hayvanınız hayatını kaybettikten sonra başta büyük bir şok yaşarsınız. Bu çok doğal. Zira minik patiler hayatımızın en önemli yerine yerleşiyorlar ve yoklukları bizde büyük kedere sebep oluyor. Ancak hayatın olağan akışına uymak için bir süre sonra aklınıza ‘Kedim öldü ne yapmalıyım?’ sorusu gelir. Daha önce böyle bir şey yaşamadığınız için ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Peki kedi ölünce ye yapılır? İşte detaylar…

Kedi Ölünce Ne Yapılır?
Kedi Ölünce Ne Yapılır?

Kedim Öldü Ne Yapmalıyım?

Bir kediyi sahiplendiğinizde, onun tüm sorumluluğunu üstlenmiş oluyorsanız. Bakım, beslenme, sağlık işlemlerinde olduğu gibi kedilerde ölüm sonrası süreç te sizin sorumluluğunuzda. ‘Kedim öldü’ diyenlerin yapabileceklerini birkaç maddede belirtmek mümkün.

  • Kediler ölünce çöpe atılır gibi bir düşünce olsa da bunu kesinlikle doğru bulmuyoruz. Birlikte ömür geçirdiğimiz minik dostumuza böyle bir sonu layık görmek, öncelikle kendimize karşı yaptığımız bir haksızlıktır. Kısaca ölen kedi çöpe atılmaz!
  • Günümüzde ücretli olarak yer sunan kedi mezarları mevcut. Ölen kedinizi kedi mezarlarına gömebilirsiniz.
  • Kedi mezarları dışında kedinizi uygun gördüğünüz özel bir alana da gömebilirsiniz. Dağlık bölgeler, ormanlar ya da evinizin bahçesi bunun için iyi bir tercih olabilir.

Günümüzde kedi mezarlığı hizmeti veren birçok firma var. Bu işletmeler kediniz öldüğünde eve geliyor ve defin işlemlerini başlatıyor. Kedi ölünce ne yapılır? diyorsanız kedi defin hizmetlerini tavsiye ederiz. Hem siz zahmete girmemiş olur hem de minik dostunuz hak ettiği şekilde defnedilir.

kedi olunce ne yapilir2
Kedi Ölünce Ne Yapılır

Kedi Nasıl Gömülür?

Kedinizin doğru bir şekilde gömülmesi, kesinlikle acınızı bir nebze olsun dindirecektir. Bu nedenle kedi ölünce ne yapılır sorusu kadar nasıl gömülür konusunu da bilmenizde fayda var. Kedi gömme işlemini üç ana başlık altında açıklamak mümkün. Bunlardan ilki kedinin gömüleceği yeri belirlemek. Burada dikkat etmeniz gereken husus çok ayak altında bir yer olmamasıdır. Örneğin kedinizi bahçeye gömecekseniz basmayacağınız bir yer tercih etmenizde fayda var.

Kedi nasıl gömülür? yanıtının ikinci aşaması, minik patiyi nasıl gömeceğinize karar vermektir. Kediyi gömmek için bir tabut ya da özel kap seçmeniz doğru bir karar olacaktır. Günümüzde internette kedi tabutu satılıyor. Buralardan sipariş verebilirsiniz. Ayrıca kedi tabuta konmadan önce bir havluyla sarınız.

Ölen kedinin gömülmesi sırasında mezar taşı önemlidir. Kedinizin yerini belirlemek için simgesel bir nesne kullanabilirsiniz. Bu kedinizin çok sevdiği bir oyunca da olabilir. Kedinizin mezarını işaretlemeniz, onun üzerine basılmasının önüne geçecektir. Son olarak gömülecek toprağın derin kazılması gerekiyor. Çünkü doğadaki diğer hayvanlar mezarı eşeleyerek açamamalı. Kedi Ölümleri kategorimizden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram hesabımız üzerinden yaptığımız kedi paylaşımlarınız ilginizi çekebilir.

 

Similar Posts