Kedi Tüyü Temizleme: 3 Mucize Yöntem

kedi-tuyu-temizleme

Kedi tüyü temizleme, yaşamınızın önemli bir parçası haline gelen minik dostunuzun mevsim geçişlerinde yaşadığı tüy sorununa bir çözümdür. Kediler özellikle yaz aylarında aşırı derecede tüy dökerler. Sağlıksız beslenmeleri, yaşları ve cins özellikleri de bunu tetikleyen unsurlardır. Tüy döküm dönemlerinde halıların üstü, kıyafetler, koltuklar kısaca evin her bölgesinde kıllarını görmeniz mümkün. Eğer bu durumu yaşıyorsanız ve size sorun teşkil edecek bir hal aldıysa, yazının devamında önleyici bilgilere ulaşacaksınız…

kedi-tuyu-temizleme
Kedi Tüyü Temizleme

Kedi Tüyü Temizleme Yöntemleri

Evinde kedilerle birlikte yaşayan bireyler için, çoğu zaman dökülen tüylerle mücadele etmek zorlaşıyor. Özellikle de ev hanımlar yüzeylerde biriken tüylerden şikayetçi oluyor. Elbette bunlar minik patilere olan sevgimizi sarsmıyor. Fakat ortak yaşamda bazı durumların oluşturulması şart. Burada da elbette sorumluluk kedi sahiplerine düşüyor. Günümüzde oldukça basit birçok kedi tüyü temizleme yöntemi var. Bu yöntemler sayesinde halıdan koltuğa, arabadan yatağa her alanda kedilerin tüyünü minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Giysilerden Kedi Tüyü Nasıl Temizlenir?

Kedi ile aynı evde yaşayan bireylerin en sık karşılaştığı sorunsallardan biri, tüylerin giysilere bulaşmasıdır. Hatta çoğu zaman sosyal yaşantımızda bir kişinin evinde kedi olup olmadığını, elbisesinde gördüğümüz bir tüyden anlarız. Aslında bu bizler için bir onur rozetidir. Fakat eğer bu tüyler sizi rahatsız ediyorsa kedi tüyü temizleme rulosu alabilirsiniz. Kıyafetinizin tüylü bölgelerin bu ruloyu gezdirdiğiniz, kıllar üzerindeki yapışkan yapıya yapışır.

Elbiseden kedi tüyü temizleme için en etkili yoldur tüy toplama rulosu. Üstelik oldukça da makul fiyatlara bu ürünü temin etmek mümkün. Yıkanabilir özellikle olan rulolar bu sayede giysilerinize leke de bırakmaz.

kedi-tuyu-temizleme
Tüy Toplama Gırgırı

Mobilyalardan Kedi Tüyü Nasıl Temizlenir?

Kedi tüylerinin yaz aylarında bizleri en çok zorladığı alanlardan biri de mobilyalardır. Çünkü gün içerisinde sürekli olarak bu eşyalara temas ederiz. Eğer temizleme işlemini uygulamazsak akşam yemeği sırasında masanın üstündeki tüyler ile temas oranımız artar. Burada yine tüy toplayıcı tavsiye ederiz. Ancak yetersiz kaldığı durumlar olabilir. Bunun için özel üretilmiş kedi süpürgeleri mevcut. Bu cihazları tercih ederek iyi bir kedi tüyü temizleme uygulaması gerçekleştirmeniz mümkün.

Halıdan Kedi Tüyü Nasıl Temizlenir?

Eğer kedi sahiplerine en çok nerede kedi tüyü görüyorsunuz diye sorulsa, yanıt kesinlikle halılar olurdu. Çünkü minik dostlarımızın en çok haşır neşir olmayı sevdiği alanlar burasıdır. Tüylü oluşları onları cezbeder. Bu sebeple bol bol sürtünürler. Haliyle de buralarda tüy yumakları bulmak kaçınılmaz olur. Peki halıdan kedi tüyü temizleme mümkün mü? İşte cevabı…

Halı üzerinde biriken tüyleri, tüy toplama gırgırı ile kolaylıkla giderebilirsiniz. Elektrik süpürgeleri etkili olsa da çoğu zaman halının arasındaki kılları almakta güçlük çeker. Gırgır ürünü ise bu işlem için etkili bir yöntemdir. Yazımız hoşunuza gittiyse sizleri Dünyanın En Yaşlı Kedileri konusuna davet ediyoruz. Ayrıca sosyal medya hesabımız da ilginizi çekebilir.

Similar Posts