Kediler İçin Göz Damlası

kediler-icin-goz-damlasi

Kediler için göz damlası, tıpkı insanlarda olduğu kadar önemli bir uygulamadır. Özellikle de yavru kedilerde göz damlası kullanımına çok sık gidilir. Gözde oluşabilecek sağlık problemleri damla ile giderilir. Eğer kullanımı aksatılırsa gözde kalıcı hasarlar bırakabilir. Oysa minik patilerin göz sağlığını korumak oldukça basit. Veteriner kontrolünde göz damlası kullanmak…

Kediler ilk doğdukları dönemde gözleri kapalı olur. Belli bir sürenin ardından gözler yavaş yavaş açılmaya başlar. Fakat bu güzel olay, aynı zamanda birtakım riskleri de beraberinde getirir. Göz iltihabı bunlardan en sık yaşananıdır. Böyle anlara özel olarak üretilen kediler için göz damlası, önleyici olduğu kadar tedavi edici özelliğe de sahiptir. Bu yazımızda kedi sahiplerinin mutlaka bilmesi gereken göz damlası konusunu detaylıca ele aldık.

kediler-icin-goz-damlasi
Kediler İçin Göz Damlası

Kediler İçin Göz Damlası Kullanımı

Tıpkı bebeklerde görüldüğü gibi yeni doğa kedilerde de göz sorunları yaşanır. Bu olağan bir durumdur. Çünkü yavru kedilerin henüz mikroplara karşı yeteri kadar bağışıklıkları gelişmemiştir. Yetişkin kedilerde de özellikle mevsim geçişleri sırasında göz problemleri görülür. Böyle anlarda uzman bir veteriner hekim ile görüşerek yavru kedi göz iltihabı damla ilacı reçete ettirebilirsiniz. Kediler için göz damlası oldukça etkilidir ve kısa sürede iyileştirici özelliğe sahiptir.

Kediler İçin Göz Damlası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kediler için göz damlası kullanmak çoğu zaman zorlu bir süreci de taşıyabilir. Çünkü genellikle minik patiler aşırı temastan hoşlanmazlar. Kedi göz iltihabı gibi bir sorun yaşadığınızda veterineriniz önerdiği göz damlasını kullanırken bazı hususlara dikkat etmenizde fayda var. İşte detaylar…

  • Kendisine temas ettirmeyen kediler için öncesinde hazırlık süreci uygulanmalı. Oyun ve ödül maması gibi uygulamalar ile temas etmek güvenli hale getirilmeli.
  • Veterinerin yazdığı ilaç dışında bir madde kullanılmamalı. Kedilere özel olarak üretilmeyen göz damlaları körlük riski taşır.
  • Seçebileceğiniz en iyi kalitede göz damlası seçmelisiniz. Unutmayın ki göz bölgesi çok hassastır.
  • Islak mendil yerine özel olarak üretilmiş kedi göz temizleme bezi tercih edilmelidir.
kediler-icin-goz-damlasi
Kediler İçin Göz Damlası

Kedi Göz Damlası Fiyatı

Kedi göz damlası fiyatı eczane gitmeden önce çoğu zaman merak edilir.  Günümüzde bu ürünlerin birçok emsali bulunur. Fiyatları ise markanın ve ürünün kalitesine göre farklılık gösterir. 50 TL’den başlayan fiyatlar 300 TL’yi de aşabilmektedir. Fakat sevimli dostlarımızın sağlığının hiçbir fiyata bedel olmadığının bilincindeyiz. Bu yüzden göz iltihabı gibi sorunsalların yaşanması durumunda mutlaka kaliteli ürün kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

İnsan Göz Damlası Kedilerde Kullanılır mı?

İnsanlarda kullanılan göz damlalarının içeriğinde yan etki yaratacak bir madde bulunmadığı için, çoğu zaman kedilere de uygulanacağı düşünülebilir. Ancak bu hatalı bir yaklaşım. Zira insan göz damlası kedide kullanılmaz! Kedilerin gözleri bizlere oranla çok daha hassastır. Kediler için göz damlası dışında hiçbir ilacın kullanılmamasını tüm veterinerler öneriyor. Yazımızı bilgilendirici bulduysanız sizlere Kediler İçin Doğal Ağrı Kesici konusu da ilginizi çekecektir. Buna ek olarak sosyal medya hesabımıza bekleniyorsunuz. Patilerle kalın, mutlu kalın…

Similar Posts