Kediler Nasıl Sevilir? 3 Harika İpucu

kediler-nasil-sevilir

Kediler nasıl sevilir? konusu, evimizin neşesi ve her haliyle bizleri mutlu eden minik patilere sevgimizi gösterme biçimimiz ile alakalıdır. Nasıl ki kedilerin bize gösterdiği sevgi karmaşık yöntemlere dayalıysa, bizim de onlara göstereceğimiz sevgi farklı şekilde olur. Yani bir kediyi okşamak ya da onunla oyun oynamak, sevgimizi doğru gösterdiğimiz anlamına gelmez. Peki kediler nasıl sevilir? Bu yazımızda konuyu 5 adımda özetleyeceğiz.

Kediler, diğer evcil canlılara oranla sevgilerini göstermekte biraz daha çekingen ve soğuk olarak görülür. Fakat gösterilen sevgiye rağmen karşılık bulunmaması bireyleri üzmemeli. Bir kedi sevgi göstermiyor diye sizi sevmediği anlamına gelmez. Yine de bazı yöntemleri uygulayarak minik patinin daha fazla görmesini sağlayabilirsiniz. Peki kediler nasıl sevilir? Bu yazımızda tüm detaylara kavuşacaksınız.

kediler-nasil-sevilir
Kediler Nasıl Sevilir?

Yetişkin Kediler Nasıl Sevilir?

Kediler nasıl sevilir? sorusunun yanıtı, onları doğru gözlemlememizle orantılıdır. Çünkü bir kedinin ne zaman sevilmek istediğini ancak onları iyi gözlemleyerek anlarız. Kedilerin en hassas olduğu hususlardan biri, fiziksel temastır. İlk hamlenin kişiden gelmesi çoğu zaman sevgi sürecinin kısa sürmesiyle sonuçlanır. Fakat onlardan gelen bir işaret ile birlikte sevmeye başlamak, daha da uzun sürecektir.

Fiziksel Hareketlerini Gözlemleyin

Daha önce de bahsettiğimiz gibi kediler nasıl sevilir? sorunun ilk yanıtı, doğru gözlemlemedir. Sevgi öncesi mutlaka kedinizden bir davet işareti bekleyin. Kabaran gövde, dikelmiş ve sallanan kuyruk, tatlı ve derinden bir miyav, ayaklara sürtünme bu fiziksel belirtilerde en sık görülenlerdir. Aslında ‘kedimi kendime nasıl bağlarım?’ sorusunun bir yanıtı da budur. Doğru anda doğru sevgi tekniği uygulamak, hem kediyi mutlu eder hem de sahibine daha sıkı bağlar.

Vücutlarının Hassas Olduğunu Unutmayın

Kedilerin vücudu hassas olan canlılardır. Vücutlarında belli bölgelere dokunulması hoşlarına gitmez. Bu sebepler kediler nasıl sevilir? konusunda temas edilecek bölgelerin de iyi bilinmesi gerekir. Peki kediler neresinden sevilmekten hoşlanır? İşte cevabı…

 • Sırt bölgesi
 • Çenenin alt kısmı
 • Kulakların çevresi
 • Başının üst kısmı

Bunlar kedilerin sevilmesinden hoşlandıkları bölgelerdir. Elbette bir de dokunulmasından hoşlanmadıkları ve vahşi iç güdülerini ortaya çıkaran sevme biçimleri de vardır. Bunları da şu şekilde listelemek mümkün:

 • Patilerin alt kısmı
 • Kuyruk bölgesinin tamamı
 • Karın bölgesi
 • Bıyıklar

Sevgide Aşırıya Kaçmayın

Çoğu zaman kedileri sevme konusunda aşırıya kaçıyoruz. Onları hırçın bir şekilde seviyor hatta çoğu zaman her yerini ısırmak istiyoruz. Bu bizler adına güzel bir duygu ancak kediler için oldukça can sıkıcıdır. Kediler nasıl sevilir? sorusunun en önemli unsurlarından birisi de aşırıya kaçılmaması gerektiğidir. Çünkü sevgide aşırıya kaçılması kedileri sıkar ve hatta istemsizce sizi ısırmasına sebep olabilir.

kediler-nasil-sevilir
Kediler Nasıl Sevilir?

Yavru Kedi Nasıl Sevilir?

Yavru kedi sevmek, hem minik patiyi mutlu eden hem de bireylere terapi gibi gelen bir eylemdir. Fakat hatalı yöntemler çoğu zaman kedileri mutsuz eder. Bu da onları ilerleyen yaşlarında agresif ve mutsuz bir kedi haline getirebilir. Peki yavru kedi nasıl sevilir? Sizler için 5 adımda özetledik.

 • Yavru kedinin karşısına oturarak sevin. Bu sayede size daha fazla güven duyacaktır.
 • Kedinizin sizi koklamasına müsaade edin. Bu da bir tür güven duyma işlemidir.
 • Yavru kediler en çok çene altının ve yanak kısımlarının okşanmasından hoşlanır.
 • Tüm bunlara ek olarak sırtını hafif ve yavaş bir şekilde okşar gibi sevebilirsiniz.

Kediler nasıl sevilir? ve kediler nelerden hoşlanmaz konularını böylelikle özetlemiş olduk. Yazımız hoşunuza gittiyse En Güzel Kedi Cinsleri 2022 konusu mutlaka ilginizi çekecektir. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek kediler hakkında ilginç bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Similar Posts