Kediler Öpüldüğünü Anlar mı? 😸

kediler-opuldugunu-anlar-mi

Kediler öpüldüğünü anlar mı sorusu pek çok kedi sahibinin kafasını karıştırır. Kedi sahipleri sık sık bu konuyu araştırmaya devam ederler. Evcil hayvan sahipleri bir şekilde evcil hayvanlarını sevdiklerini göstermek isterler. Çoğu insan kedilerini sık sık öper. Kedilerin öpülme durumuna karşı farklı tutum ve tepkileri vardır. Bazıları çok sever, bazıları hiç sevmez. Yani bu konuda kedinizi en iyi tanıyan kişi  sizsiniz.

Ancak sizi öperken size saldırır ve kaçmaya çalışırsa sizi sevmediğini bilirsiniz. Birçok kedi sahibi evcil hayvanlarını öpmekten hoşlanır, ancak bu onları ve evcil hayvanlarını büyük bir dezavantaja sokar. İnsanlarda bulunan bazı bakteri ve virüsler doğadan dolayı kedilere bulaşabilir. İçerisinde bulunan zararlı mikroplar da bize bulaşabilir. Bu nedenle, bu tür durumlara karşı aşırı sevgi gösterilerinden kaçınmanız önerilir.

Kediler Öpüldüğünde Ne Hisseder?😺

Kediler öpüldüğünü anlar mı sorusu ile birlikte kedilerin öpüldüğünde tam olarak ne hissettiği de kedi sahiplerinin merak ettiği sorular arasında yer alır. Büyütülmüş gözler, başın dik ve kuyruğun kabarık olması kedilerin öpülünce verdiği genel tepkilerdir. Kediniz onu öpmenizi sevmiyorsa, tıslayabilir. Bu gibi durumlarda, kedinizi öpmeye ara vermek en iyisidir. Her zaman doğru zamanda doğru sevgi göstergesi tercih edilmelidir. Kedinizi öpmeye zorlamak, onunla olan ilişkinize zarar verebilir ve size olan güvenini sarsabilir. Bu nedenle, sevginizi ifade etmek için başka yöntemler kullanmanızı öneririz. Kedinizi sevdiğinizi göstermek için kedinizi sürekli öpmek yerine, burnunuzu kedinize sürtmek veya kuyruğunu okşamak iyi bir fikirdir.

Kediler Öpüldüğünde Ne Hisseder?
Kediler Öpüldüğünde Ne Hisseder?

Kediniz öpülmekten hoşlanıyorsa, mırıldanarak ve yalayarak cevap verir. Bu tepkiler kedinizin sizin öpücüğünüzden rahatsız olmadığını hatta onu sevmenizi istediği anlamına gelir. Öpüldüğünde verilen tepkiler kediden kediye göre değişiklik de gösterebilir. Kedilerin çok bölgeci olduklarını ve dudaklardan öpülmeye tahammül edemediklerini hatırlamak önemlidir. Ancak kedinizle bir kez bağ kurduğunuzda onu dudaklarından öpebilirsiniz. Ancak dudak öpücüklerinden kaçınılmalıdır. Çünkü parazitler, saçkıran ve bakteriler de bulaşabilir. Kediler öpücüklere tahammül edebilirler ama onları anlayamazlar. Bu nedenle bu noktaya karşı da dikkatli olmak gerekir.

Kediler Öpülmekten Hoşlanır mı?😽

Kediler öpüldüğünü anlar mı noktasından sonra araştırılan ve sık sık merak edilen konulardan bir diğeri de kedilerin öpülmekten hoşlanıp hoşlanmadıklarıdır. Kedilerin öpülmekten hoşlanıp hoşlanmama durumları ve kediler öpüldüğünde hissedecekleri kedilerin karakter özellikleri ile yakından ilişkilidir. Pek çok kedi sahibi kedilerine sevgi gösterisini öpücükler eşliğinde yapmak ister. Ancak kedileri öpmek noktasında mümkün olduğunca dikkate alınması gereken önemli detaylar vardır. Öncelikle kedinizi sadece rahatlamış ve sakin bir ruh hali içerisinde iken öpmelisiniz. Kediniz sizler öptüğünde sürekli olarak miyavlamaya başladıysa ve kulaklarını düz bir hale getiriyor ise bu onun öpücükten ne yazık ki rahatsız olduğunu gösterir.

Kedi öpüldüğünü fark etmesi noktasında kedinizin fark edip etmeyeceğini ve hoşnut kalıp kalmayacağını tam olarak kestiremiyorsanız kedinizi ve davranışını gözlemleyerek başlayın.  Bir kediyi öpmek cazip gelebilir, ancak çoğu kedi insan sevgisinden hoşlanmaz. Kedileri öpmek çeşitli enfeksiyon problemlerine yol açabileceğinden sevgi göstergesi olarak öpücük yöntemini tercih etmek çok da mantıklı değildir. Kedinizin ağız sağlığını korumanın en iyi yolu ağızdan bir öpücükten ziyade kafasına yapılan okşama ve burun sürtmedir. Bir kediyi öperken uyulması gereken bir diğer ipucu, sonrasında daima ellerinizi yıkamaktır. Ayrıca kedinizi sevdikten sonra da ellerinizi yıkamanız gerekir. Kediler çok fazla tüy dökmekte oldukları için zararlı pek çok virüs ve bakteriyi bulaştırabilirler. Veteriner hekimler kediler ile sürekli temas halinden kaçınmayı ve mesafeyi korumayı önerir.

Kediler Sevildiğini Anlar mı? (ΦωΦ)

Kedilerin sevildiğini anlaması noktasına gelince, kediler öpüldüklerini her ne kadar hissedemiyor olsalar da sevildiklerini anlayabilirler. Bu nedenle öpüşmenin bir sevgi ifadesi olduğunu belirtmekte fayda var. Bundan önce, kedinizin sizden hoşlandığını anlamanız gerekir.

Bir kedinin sevgisini nasıl ifade ettiğini düşünürken, kedinin vücut dilini ve kuyruk dilini dikkate almak gerekli olur. Ayakları ovuşturmak veya sarılmak gibi şefkat göstermenin birçok yolu vardır. Heyecanlandıklarında kuyruklarını kıvrık bir pozisyonda tutarlar ve üstlerinde küçük bir kontur bulunur. Kediler, sevgilerini ifade etmek için koku ve vücut dili gibi yöntemleri de kullanırlar.

Ayrıca kediler sahipleriyle vakit geçirmekten çok hoşnut kalırlar. Sevgilerini sizinle vakit geçirerek, sizinle oynayarak ve size dokunarak belli ederler. Tüm bu tepkiler ise yine kedinin karakter özellikleri ve psikolojik durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tüm bunlar neticesinde siz kedi sahipleri, kedinizi çok sık öpmekten kaçınmalı, kedinize gerekli tüm ilgi ve sevgiyi çeşitli alternatifler ile göstermelisiniz. Kediniz ile mümkün olduğunca çok fazla vakit geçirmeli, kediniz ile çeşitli oyunlar oynamalısınız. Bu sayede kediniz sevildiğini tam olarak hissedecek, aranızdaki etkileşim de bir o kadar güçlenmiş olacaktır.

Kediler Bizi Anlar mı? ❤

kediler-bizi-anlar-mi
Kediler Bizi Anlar mı?

Kedilerin bizi anlaması hepimizin hiç şüphesiz en çok istediği şeylerden biridir. Kediler tüm dilleri algılayamazlar, ancak düşündüğünüzden daha fazla kelimeyi anlayabilirler. Daha spesifik olarak, kelimelerle ilgili deneyimleri hatırlayabilirler. Bilimsel çalışmalar, kedilerin 20-40 kelime anlayabildiğini ve bazı durumlarda 50 kelimeye ulaştığını göstermiştir. Ancak söylenenleri ne kadar anlayabildikleri konusunda net bir bilgi yoktur. Kediler tepki göstermekte oldukları kelimelerin anlamlarını bilmezler, ancak bu kelimeleri çağrıştıran durumlar ve nesneler hakkında fikirleri vardır.

Kedinizle top oynarken oyuncağın adını tekrar etmek, kedinizin kelimeyi olumlu deneyimlerle ilişkilendirmesine ve ‘top’ demenin eğlenceli bir oyuna yol açabileceğini anlamasına yardımcı olabilir. Tabii ki kişilerin ses tonu ve beden dili de bu noktada oldukça önemlidir. Kediler, insan dilini yorumlamak için bilişsel yeteneğe sahip değildir. Ne söylendiğini tam olarak anlamayabilir, ancak kendilerinden bahsedildiğini algılayabilirler.

Daha fazla içerik için;

Kedilerimizin komik videoları için instagram adresimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Similar Posts