Kedileri Sakinleştiren Müzikler | 2022 Kedi Şarkıları

kedileri-sakinlestiren-muzikler-4

Günümüzün en çok merak edilen konularından birisi de kedileri sakinleştiren müzikler olarak öne çıkıyor. Artık neredeyse hemen her dairede tüylü dostlarımız var. İnsanlar ile evcil hayvanlar ortak bir yaşam paydasında buluşmuş haldeler. Bu artık sadece bir yaşam alanıyla sınırlı değil. Duygular, tarzlar hatta müzikler bile paylaşılıyor. Geçmişte sadece klasik müzikten hoşlandıklarını düşünürdük. Bilimsel çalışmalar da hep bu yöndeydi. Ancak bugün artık onların bir rap ya da elektronik müzik türlerinden de keyif alabileceği, dahası yüksek oranda rahatlayabileceğini çok iyi biliyoruz.

Kızgın kediler için en güzel terapi seçeneği müziktir. Klasik müzik ile minik dostlarınızın rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Kedi sahipleri pati dostlarını çoğu zaman rahatlatmanın yollarını arasa da doğru yöntemi bulmakta zorluk çekebiliyor. Bir kedi stresli olduğunda ya da gerginlik seviyesi arttığında aslında onu gevşetmenin yolu çok basittir. Tam da bu noktada müziğin ruha olan gıda etkisinden faydalanmalıyız. Sadece insanlara etkisi olduğunu düşünmek hatalı bir yaklaşım. Zira Amerikalı bilim insanlarına göre kedileri sakinleştiren müzikler bir şehir efsanesi değil, gerçekten de etkili bir uygulama türü.

Kedileri sakinleştiren müzikler sadece klasik müzik ile sınırlı olmaktan çıkmış durumda. Günümüzde tüylü dostlarımız arasında arabeskten rap müziğe, rock kültüründen caz soundlarına kadar türde müzikten keyif almaktadır. Her birinin karakteri farklı. Bu da müzik zevklerinin de farklı olduğu anlamına gelmektedir. Onlar için en doğru müziği bulmalıyız. Bunun için de bir süre deneme yanılma yöntemini uygulamamız gerekiyor. 2022 yılının en çok sevilen ve dinlenen kedi müzikleri listesini sizler için paylaşıyoruz. Onu rahatlatacak, terapi etkisi yaratacak parça belki de bu listenin içerisinde yer alıyor olabilir.

Kedilere terapi gibi gelen müzikler:

 • 528Hz Healing Music Calm Your Cat
 • Music for Cats – David Teie
 • Scooter Bere’s Aria – Music for Cats
 • Katey Moss Catwalk – David Teie
 • Simon Says – Music for Cats
 • Lolo’s Air – David Teie
 • Fostog’s Touch – David Teie

Kedilerin de terapiye ihtiyaçları olduğu unutulmamalı. Hatta çoğu zaman biz insanlardan daha çok rahatlamaya gevşemeye ihtiyaç duyarlar. Bunun sebebi de çok kırılgan bir ruh yapılarının olmasıdır. Oyun oynamak, ödül maması vermek, ona ilgi göstermek güzeldir ancak yetersiz kalabilir. Bunun için kedileri sakinleştiren müziklerin gücünden faydalanın. Onlar da bu şarkıları emin olun çok sevecekler.

Kedi Rahatlatıcı Müzikler

Kediler ömürleri boyunca mutlu ve neşeli olabilen canlılar değildir. Her evcil hayvanın olduğu gibi onların da ruhları çok hassastır. Bazen hiç tahmin etmeyeceğimiz bir konuda hüzünlenebilirler. Örneğin sabah iş için evden çıktığımızda pati dostlarımız ardımızda mutsuz bir süreç geçirebilir. Böyle zamanlarda bazı davranış değişiklikleri yaşarlar. İştahsızlık, uyku sorunu ve mutsuzluk bunların başında gelmektedir. Kedi rahatlatıcı müzikler ile bu durumu tam tersine çevirmek mümkün. Üstelik bilim adamları tarafından da kabul görmüş bir yöntemdir. Hangi şarkıların onları neşelendireceğini merak edenler için yazının devamında harika bir liste sunduk.

kedileri-sakinlestiren-muzikler-1
Kedileri Sakinleştiren Müzikler

Kedileri mutlu etmenin yollarını arıyorsanız aslında çözüm çok da uzağınızda değil. Onlara bol bol müzik dinletin. Gevşemelerine ve huzurlu bir hale gelmelerine büyük katkıda bulunmaktadır. Sadece alanı klasik müzikle de sınırlamayın. Zira ABD’li bilim adamları hareketli müziklere de tüylü dostlarımızın olumlu tepki verdiklerini söylüyor. Eğer ki radyoda bir şarkı çaldığında kediniz yanınıza geliyor ve tebessümlü bir yüz ifadesiyle size bakıyorsa, onun için en doğru şarkıyı buldunuz demektir.

2022’nin kedi rahatlatıcı müzikleri:

 • Opus for Oliver – David Teie
 • Maurice’s melody – David Teie
 • Penelope’s Nocturne – David Teie
 • Potato’s Song – David Teie
 • For I Will Consider My Cat Jeoffry – David Teie
 • Luna and June’s Purrfect Harmony – David Teie

Dünyaca ünlü sanatçı David Teie sadece kedileri sakinleştiren müzikler adı altında özel bir albüm hazırladı. 2020 yılında çıkan bu albüm dünya genelinde tüm müzik listelerinde büyük ilgi gördü. Milyonlarca birey minik patilere bu şarkıları dinletti ve olumlu geri dönüşler aldı. Siz de yaşam alanınızı paylaştığınız dostunuz için bu listeyi mutlaka çalın. Ondaki pozitif değişimi kesinlikle hissedeceksiniz.

Kedilerin En Sevdiği Şarkılar

Evcil hayvanları sakinleştirmek sadece onların evdeki stresli anlarında bizlere lazım olmaz. Aynı zamanda uzun araba yolculuklarında da fazlasıyla müziğin gücüne ihtiyaç duyarız. Çünkü onlar araba yolculuklarından hiç hoşlanmaz ve bu süreçte aşırı gerdin bir yapıya bürünürler. Kedilerin en çok sevdiği şarkılar arabada çalındığında süreç sizin için daha makul seviyelere düşecektir. Minik dostunuz arka koltukta keyifli bir şekilde uyurken size de yolun tadını çıkarmak kalacak.

Hangi şarkıdan başlayacağınız hakkında bir fikriniz yok mu? O hal de kedi rahatlatıcı müzikler listesini bir deneyin. Her biri uzman kişiler tarafından hazırlandı. Hazırlanma aşamasında kedilerin nasıl tepkiler verdikleri gözlemlendi ve ortaya en iyi şarkılar çıktı. Yani kısacası sizin de evcil hayvanınız bu şarkılardan kesinlikle hoşlanacak.

Araba yolculukları için kedi şarkıları:

 • Tigerlili and Mimi’s Mewsical
 • Katey Catwalk
 • Scooter Bere’s Aria
 • Simon Says
 • Musica para Ojos

Kızgın Kediler İçin Rahatlatıcı Müzikler

Uzman hekimlere göre kızgın yapıdaki kedileri uysallaştırmak için onların üzerine gitmek çok büyük bir yanlıştır. Zira kedileri eğitmek mümkün değildir. Ne kadar katı ve disiplinli davranılırsa davranılsın kızgın kediler sakinleştirilemezler. Bunun için daha özel, daha soft bir şey gerekli. Elbette kedileri sakinleştiren müzikler sayesinde minik dostlarımızın rahatlamasında yardımcı olabiliriz. Müziğin gücü tıpkı insanlarda olduğu gibi kedilerde de geçerlidir.

kedileri-sakinlestiren-muzikler-2
Kedileri Sakinleştiren Müzikler

Uyuyamayan kedilerin sayısı günümüzde hayli yüksek seviyede. Bir evcil hayvanın günde 15 – 17 saat uyuması gerektiği düşünüldüğünde onları rahatlamamızda fayda var. Terapi sayesinde bu başarılıyor. Doğru şarkılar dinletildiğinde evcil hayvanların ciddi anlamda pozitif bir tepki verdiği görülüyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi bir kedi için hangi şarkının doğru olacağını bilmek ne yazık ki mümkün değil. Genel olarak klasik müzikten keyif aldıkları, gevşedikleri biliniyor. Fakat elbette çok sayıda istisnai durumlar da yaşanmaktadır. Aslında bizlerin bu konuda tavsiyesi, çok farklı tarzların olduğu bir albüm hazırlamak olacak. Böylece parçalar ardı ardına çalarken minik dostunuzun hangisine en güzel tepkiyi verdiğini keşfedebilirsiniz.

Kedime Hangi Müziği Çalmalıyım?

İşe klasik müzik ile başlayabilirsiniz. Büyük oranda evcil hayvanlar bu soundları çok seviyor. Elbette Mozart parçaları bu alanda harika bir alternatif oluşturuyor. Diğer yandan biraz daha tempolu müziklere de yönelebilirsiniz. Zira kedileri sakinleştiren müzikler arasında 2022 yılı itibariyle hareketli şarkılar da eklendi. Chill-Out bu konuda iyi bir seçenek olacaktır.

kedileri-sakinlestiren-muzikler-3
Kedileri Sakinleştiren Müzikler

Klasik Müzik Kediyi Sakinleştirir mi?

Günümüzde biz insanlar için klasik müziğin ruhsal gevşemede etkisi herkesçe malum bir konu. Aynı şeyin kedilerde de yaşanabilme ihtimali araştırıyoruz çoğu zaman. Öncelikle belirtmeliyiz ki minik dostlarımız için kesinlikle rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etkisi var. Yapılan araştırmalara göre klasik müzik dinleyen her 5 kediden 3’ü pozitif bir davranış sergiliyor. Ayrıca bu türü uyumaları için de tercih edebilirsiniz. Etkilerini kısa sürede göreceksiniz.

 

İlginizi çekebilir: Kedi Isırması – Kedi Isırınca Enfeksiyon Kapar mı?

Similar Posts