Kedilerin Sevdiği Şeyler | Bu 3 Şeye Kediniz Bayılacak

kedilerin-sevdigi-seyler-2

Kedilerin sevdiği şeyler konusuna önem veririz. Zira minik patiler ile aramızdaki duygusal bağ, onların mutlu olmasını sağlamayı tetikler. Tıpkı bir insanın, bir çocuğun mutlu olması gibi kedilerin de mutlu olması için elimizden geleni yaparız. Peki bu konuda uyguladığımız yöntemler ne kadar doğru? Örneğin kedilerin sevdiği müzikler nelerdir? Bu yazımızda belirttiğimiz 3 şeye kediniz bayılacak…

Kediler davranışsal bakımdan diğer evcil canlılara oranla farklıdırlar. Durumlara karşı verdikleri tepki farklı olduğu gibi aynı şekilde mutluluk anlayışları da farklıdır. Kedilerin sevdiği şeyler bazen keyifli bir uyku olabilirken bazı zamanlarda da lezzetli bir mamaya bayılırlar. Bu yazımızda genel olarak minik patilerin bayıldığı şeylere değineceğiz. Keyifli okumalar…

kedilerin-sevdigi-seyler-3
Kedilerin sevdiği müzikler

Kedilerin En Sevdiği Şeyler

Tıpkı biz insanlarda olduğu üzere kedileri de heyecanlandıran, mutlu eden, eğlendiren faktörler mevcut. Onların bu tür taleplerine belli dönemlerde karşılık verirseniz, sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmesini sağlamış olursunuz. Her ne kadar bunlar farklılık gösterse de genel olarak kedilerin sevdiği şeyler ortaktır. İşte detaylar…

Şekerleme Yapmak

Deliksiz bir uyku çekmek, tüm kedilerin sevdiği bir olaydır. Bu sebeple gününü büyük bir bölümünü minik patiler uyuyarak geçirir. Fakat keyifli bir uyku çekmek için sessiz ve sakin bir alan hazırlamanızda fayda var. Kalabalık ortamlarda kediler kesik kesik uyku gerçekleştirir. Bu da onlara keyif vermez.

Temizlik ve Bakım

Kediler, kendilerini temizleyebilen canlılardır. Dillerinin yüzeyindeki bir sıvı sayesinde vücutlarının her alanında hijyeni sağlarlar. Uyanık olduklarında çoğunlukla bu işlemi gerçekleştirirler. Sizler de bu sürece katkıda bulunabilirsiniz. Yaz aylarında banyo yaptırmak, tüylerini düzenli olarak taramak bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Her Zaman İçin Taze Su

Kediler her ne kadar evcil hayata alışmış olsalar da hala içlerinde doğal güdüler bulunur. Kökenlerinde doğada yaşadıklarında sürekli olarak taze suya sahiptiler. Bu sebeple kaplardaki su tazeliğini yitirdiğinde ya da içine toz kaçtığında o suyu içmezler. Zaten suyunu yenilediğinizde doğruca kaba koşmaları, onların mutluluğunun bir göstergesidir.

Kedilerin Sevdiği Müzikler

Kedilerin sevdiği şeyler arasında en çok bilinen şeylerden birisidir müzikler. Günümüzde klasik müzik öne çıksa da son dönemde ABD’de yapılan bir araştırmayla, minik patilerin tempolu müziklerden hoşlandığı ortaya çıktı. Ayrıca kedilerin sevdiği müzikler arasında kendi seslerinden oluşan haraketli sesler de mevcut. Bir diğer araştırmaya göre de minik dostlarımız Mozart bestelerinden çok hoşlanıyor.

kedilerin-sevdigi-seyler-1
Kedilerin Sevdiği Oyuncaklar

Kedilerin Sevdiği Oyunlar

Kediler oyuncu canlılardır. Üstelik hayli garip şeylerle vakit geçirmekten mutlu olurlar. Günümüzde kedilerin sevdiği oyunlar konusunda başlıca olanları birkaç maddede belirtmek mümkün:

  • Kediler kağıt top ile oynamaktan çok keyif alır.
  • Kedi tünelleri oyuncakları minik patiler için harika bir seçenek.
  • En popüler kedi oyunlarından birisi de kedi oltalarıdır.
  • Herkesin tahmin edeceği üzere lazer oyuncaklar, kedilerin en çok sevdiği oyunlar arasında yer alıyor.

Kedilerin sevdiği şeyler arasına yukarıda belirttiğimiz unsurlara daha onlarca çeşit eklemek mümkün. Her kedinin zevk anlayışının farklı olduğu muhakkaktır. Siz de kedinizin sevdiği şeyleri Instagram hesabımızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Antik Mısır’da Kediler – Kedici Medeniyet Hakkında 4 Bilinmeyen

Similar Posts