Kediye Nasıl Masaj Yapılır? 4 Harika Masaj Tekniği

kediye-nasil-masaj-yapilir-2

Tıpkı bizlerin olduğu gibi rahatlamak evcil hayvanların da hakkıdır. Bunun için kediye nasıl masaj yapılır? sorusunun uygulamalı yanıtını bilmelisiniz. Minik patilerin en çok sevdiği ve huzur bulduğu aktivitelerin başında masaj yapılması geliyor. Ama doğru teknikler uygulanmadığında bu keyfi alamazlar ve çabuk sıkılarak kucağınızdan gitmek isterler. Ayrıca masaj demek sadece onun sırtını kaşımak anlamına gelmez. Bu yazımızda sevimli dostunuzu rahatlatacak harika uygulamalardan bahsettik.

Masajda uzman olan kişiler genelde kedilerine şiatsu tekniklerini uygular. Bu teknik tamamen baskılama yönteminin öne çıkmasıdır. Ama bilmeyenler için önerilen bir yöntem değil şiatsu. Kedinizi kısa sürede sıkılmaya sürükleyebilirsiniz. Daha çok temel masaj yöntemlerine odaklanmanızda fayda var. Basit ama etkili kedi masajının püf noktaları birkaç başlıkta toplandı. İşte onlar…

Kediye masaj nasıl yapılır?

  • Kediye kulak masajı yapılır.
  • Kediye baş masajı yapılır.
  • Kediye sırt masajı yapılır.
  • Kediye pati masajı yapılır.
kediye-nasil-masaj-yapilir-3
Kediye Nasıl Masaj Yapılır?

Yavru ve Yetişkin Kediye Nasıl Masaj Yapılır?

Eğer imkanınız var ise kedinize masaj yaptırmak için uzman bir kişiden hizmet alabilirsiniz. Birçok pet kuaför ve veteriner bu konuda profesyonel masaj imkanı sunmaktadır. Ama evde kendi imkanlarınızla da gerçekleştirebileceğiniz ve etkisi büyük teknikler de mevcut. Yazının devamında tam olarak bunlara değineceğiz. İşte yavru ve yetişkin kediye nasıl masaj yapılır? sorusunun detaylı yanıtı.

Kedinize Kulak Masajı Yaparak İşe Başlayın

Masaja başlamadan önce süresinin kedinin keyfine göre belirlenmesi gerektiğini unutmayın. Sıkıldığı andan itibaren masaja son verin. Diretirseniz aldığı keyif yerini mutsuzluğa bırakacaktır. Şimdi patilerin en çok sevdiği masaj türü olan kulak tekniklerine odaklanacağız. Evcil hayvanları kısa sürede rahatlatmanın en pratik yoludur kulaklar. Burayı avuçlarınızla okşayarak hafif bir yoğurma hareketi yaparsanız, onun rahatladığını ve stres attığını göreceksiniz.

Baş Masajını Kediler Çok Sever

Kediye nasıl masaj yapılır? sorusunun etkili cevaplarından birisi de baş bölgesine uygulanan masaj yöntemleridir. Kediler bundan aşırı derecede hoşlanır ve hiç bitmesin isterler adeta. Bunu yaparken enseye doğru değil de göz bölgesine doğru odaklanmalısınız. Baş parmaklarınız ile hafifçe göz bölgesini ovunuz. Etkisini hemen göreceksiniz.

Kediler Sırt Masajına Bayılır

Şimdi de sırt masajına geçin. Bu aşama onların en çok bayıldığı evre. Parmak uçlarınızda hareketli baskılar uygulayın sırtına. Böylece hem büyük bir rahatlama hissedecekler hem de kusma durumu yaşıyorlar mideleri büyük oranda rahatlayacak.

Pati Masajı Kediyi Rahatlatır

İnsanlar gibi kediler de ayak masajı sonrasında aşırı bir rahatlama yaşarlar. Sürekli patilerinin üstünde bulundukları için gün boyu bir yorgunluk çekerler. Minik patilerini avucunuzun içine alarak yavaş yavaş ovun. Bunu yaparken de ona güzel sözler söylemeyi ihmal etmeyin.

kediye-nasil-masaj-yapilir-1
Kediye Nasıl Masaj Yapılır?

Kediye Masaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kediye nasıl masaj yapılır? sorusu kadar dikkat etmeniz gerekenlere de odaklanmalısınız. Öncelikle ona masaj için güzel bir ortam hazırlayın. Sakin bir köşe bulmanız önemli. Uzanmaları için de bir yoga matı ya da yumuşak bir kumaş iyi bir tercih olur. Kucağınıza da alabilirsiniz elbet ama bundan çabuk sıkılabilirler. Diğer bir husus da pozisyon yönlendirmesinde bulunmayın. Ne kadar diretirseniz diretin o yine kendi bildiğini uygulayacaktır. Bırakın nasıl rahat hissediyorsa o pozisyonda dursun. Siz bu esnada masajınızı uygulayabilirsiniz. Son olarak masaj boyunca herhangi bir kimyevi madde kullanmayın. Krem ya da solüsyonlardan bahsediyoruz. Ciltlerine zarar vermeniz kaçınılmaz olacaktır. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: Yetişkin ve Yavru Kedinin Gözü Neden Akar? 5 Temel Sebep

Similar Posts