En İyi Kına Organizasyon Firması ve 2022 Fiyatları

kina-organizasyon-2

Kültürümüzün ve tarihimizin önemli adetlerinden biri olan kına organizasyon, günümüzde modern konseptler ile gerçekleştirilmeye devam ediyor. Gelin kızların baba evinden ayrılmasına müteakip arkadaşlar arası sıkça yapılmakta. Geçmişteki konseptler göz önünde bulundurulunca günümüzün organizasyonları daha profesyonel ve daha kalabalık geçiyor. Çünkü böylesine özel bir gecede gelinin sevenleri onu yalnız bırakmak istemiyor, duygusal anlarında duygulanmak, mutlu olduğu anda da ona ortak olmak isteniyor.

Kına organizasyonlarının önemi her geçen gün artan bir ivme kazandı. Öyle ki bugün çok profesyonel bir şekilde gerçekleştirildiğinde düğünü dahi geri planda bıraktığını söyleyebiliriz. Zaten bugünün trendleri de artık tamamen bu yöne kaymış durumda. Hatta düğünden vazgeçip sadece kına gecesi eğlencesiyle süreci tamamlamak isteyenlerin sayısı hiç de azımsanacak düzeyde değil. Bunda çok sayıda sebep görülmekte. Özellikle düğün organizasyonları haddinden fazla pahalanmış durumda. Bakıldığı zaman kına ile düğünü birleştirmek en makul seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Peki kına organizasyon nedir? Nasıl yapılır? ve en önemlisi de fiyatları ne kadar oldu? Hepsi ve çok daha fazlası yazının devamında. Keyifli okumalar.

kina-organizasyon-1
Kına Organizasyon

Kına Organizasyon Nedir?

Kına gecesi çok popüler bir geleneğimiz olsa da köken ve yapılış amacı çoğu kişi tarafından bilinmiyor. Evveliyatı binlerce yıl öncesine, Hz. İbrahim yıllarına kadar dayanıyor. Rivayet odur ki İbrahim peygamber oğlunu kurban edeceği zaman gökten kınalı bir koç gelir ve oğlu yerine bu hayvanın adak yapılması istenir. İşte kına gecelerinin de gerçekleştirilme nedeni aslında buraya dayandırılır. Çünkü kına, bir tür adanmışlığı temsil eder. Bu tanrı için sunulan bir koç da olabilir ya da bir kızın kendini sevdiğine adaması da olabilir.

Evlilik öncesi kına yakmalar son 30 – 40 yıla kadar basit temalar ile gerçekleştiriliyordu. Bazen bir sokak arasında ya da gelinin evinde yapılmaktaydı. Ancak son yıllara bakıldığında artık bir eğlencenin, gösterişin ve ihtişamın simgesi haline geldi. Her aile bütçe durumuna orantılı bir kına organizasyon gecesi düzenliyor. Kına gecesini ise kız tarafı düzenler. Bugün bazen erkek taraflarının da dahil olduğunu görüyoruz. Ancak geleneklerimiz gelin kısmının böyle bir kültürel etkinlik içinde olmasını uygun görmektedir.

Kına etkinlikleri her yörenin geleneklerine göre farklı konseptlere düzenlenir. Kına organizasyon firması ülkemizdeki tüm yöresel gelenek ve adetlere hakim olmalı. Böylece gelinlerin taleplerine en sağlıklı çözümleri üretebilir. Örneğin Doğu kültürü ile Batı kültürünün arasında dağlar kadar fark var. Bu farklar kına gecelerine de yansımaktadır. Eğer organizasyon firması yaptığı ve hazırladığı detaylar ile gelinin bölgesel adetlerini yansıtamaz ise hoş olmayan bir durum yaratılmış olacaktır. Seçimler yapılırken bu husus mutlaka göz önünde bulundurulmalı.

kina-organizasyon-3

Kına Organizasyon Firması

Gelin kızlar baba evinden ayrılmadan evvel kına etkinliği ile veda ederler. Genelde arkadaş ve akraba ağırlıklı bir katılım olur. Kah ağlanır kah gülünür. Ama gerçek olan şudur ki bir insanın ömründe en unutulmayacak gecedir bu dakikalar. Elbiseden ayakkabıya, duvaktan tepsiye, müzikten dansa, mumlardan ikramlıklara kadar her detay kusursuz şekilde önceden hazır edilmesi gerekiyor. Çünkü böyle anlarda aslında gelin tarafı, sevdiklerine verdiği değeri de gösteriyor bir nevi. Kına organizasyon firması da istenmeyen durumlar yaşanmasın diye profesyonel bir süreç yönetimi yapmaktadır.

Görev ve sorumlulukları incelendiğinde kına gecesi organizasyonu düzenleyen firmaların çok önemli bir misyona sahip olduğunu görürüz. Gecenin öncesindeki tüm hazırlıkları yönettiği gibi aynı zamanda süreç içerisinde de kusursuzluğu yakalama mücadelesi vardır. Çünkü sizler eğlenirken arka plandaki gelişmeler ve ufak tefek detaylar ile uğraşmak istemezsiniz. Ömrünüzün ilk ve tek gecesi. Anın tadını çıkarmak en çok sizin hakkınız. Firmalar her şey mükemmel olsun diye kalabalık bir ekip ile gece bitene kadar faaliyet gösterir. Ne gibi işlere imza attıklarına bakalım.

Kına organizasyonunda firmaların sorumluluk ve iş alanları:

 • Gecenin düzenleneceği mekana öncesinde giderek gerekli dekor ve süsleme işlemlerini yapar.
 • Dans, müzik, eğlence ve kıyafet gibi programları hazırlar.
 • Misafirlerin kapıda en güzel şekilde karşılanmasını sağlar.
 • Misafirlere hoş geldin hediyeleri verir.
 • Gece boyunca yiyecek ve içecek ikramlarında bulunur.
 • Geline kına yakılmasını organize eder.
 • Tüm geceyi fotoğraf ve video ile kayıt altına alır.

Görüleceği üzere kına deyip geçmemek lazım. O geceki 3-4 saatlik süreçte çok sayıda gerçekleştirilmesi gereken faktör bulunuyor. Bireylerin kendi imkanları ile bunları yapması mümkün değil. Eğer ki kına organizasyon firması ne iş yapar diye merak ediyorsanız bunun yanıtı her şey olacak. A’dan Z’ye tüm süreç profesyonel bir misyon ile yönetilmektedir.

kina-organizasyon-4

İzmir Kına Organizasyon

Ülkemizde en sık evliliklerin görüldüğü ve buna paralel olarak geleneklerin en çok öne çıktığı şehirdir İzmir. İnciraltı, Karşıyaka, Gaziemir ve Güzelbahçe gibi lokasyonlardaki özel mekanlarda hemen her gece bir kına etkinliği görülür. Kimi ultra konsept sergilerken kimi de mütevazi tasarımları ve sunumları tercih eder. Fakat herkes, hayalindeki kınayı bütçesine oranla en iyi şekilde yapmak ister. İzmir kına organizasyon da bu talepler için var. Çok sayıda şirket, A’dan Z’ye süreç yönetimi yaparak gelinlerin üzerinden tüm yükü alıyor. Hangileri güvenilir ve tavsiye edilir kısmına kısaca değinelim.

İzmir’de kına organizasyonu firma tavsiyeleri:

 1. Smokin kına gecesi organizasyonu – 0 555 585 24 70
 2. Rüyam organizasyon – 0 536 894 58 64
 3. İnce Events
 4. You & Me Organizasyon – 0 507 824 16 12
 5. Şatsim organizasyon – 0 554 551 55 56
 6. görDüğüngibi organizasyon – 0 553 995 54 58
 7. Elan 35 – 0 232 421 11 82
 8. Aymer Organizasyon – 0 546 469 31 22
 9. 2M Organizasyon
 10. Thrya organizasyon – 0 506 195 42 22

İzmir firmaları kına gecesi etkinliklerini düzenleme konusunda deneyim sahibiler. Uzun yıllardır bu sektörde faaliyet gösteriyorlar. Gelinler eğer doğru firma ile çözüm ortaklığına giderse bu özel geceleri eşsiz bir şekilde geçiyor. Salon dekorları, kına müzikleri, dans programları, misafir karşılanması ve çok daha fazlası paket halinde sunuluyor. Talep edildiğinde yiyecek ve içecek ayarlaması da yapılmaktadır.

İstanbul Kına Organizasyon

Genç kızların en büyük hayalidir bir yuva kurmak. Bu Anadolu insanının köklerinden gelen duygudur. Mutlu bir yuva, huzurlu bir hayatın kapılarını aralar örf ve geleneklerimize göre. Eskiden kızlar reşit olunca kınalar yakılır, evlilikler gerçekleştirilirdi. Günümüzde böyle bir yaş aralığı yok. Bireyler ister 18 olsun isterse de 60, sazlı sözlü kınalı bir süreç yaşamak istiyor. İstanbul kına organizasyon işlerinde bu tür taleplere yanıt veriliyor. Çünkü kına geceleri zor bir süreç. Çok fazla kalem ayrıntıya sahip. Ve bazen en basit görünen bir detay aslında çok daha büyük bir sorunsala sebep olabilir.

kina-organizasyon-5

İstanbul büyük bir nüfusa sahip. Firmaların sayısı da çok haliyle. Bazen çok çeşitlilik iyi ile kötünün ayırt edilmesinde zorluk yaşanmasına sebep olabiliyor. Kötü bir kına organizasyoncusu, gelinlerin isteyeceği son şeydir. Başta verilen vaatler zamanı geldiğinde gerçekleştirilmez ise ömür boyu unutulmayacak tatsız anılar kalır geriye. Bizler de detaylı bir araştırma yaptık. Bugün kına gecesi yaptıracak bireyler için en güzel ve profesyonel İstanbul kınacılarını derledik.

İstanbul’da en iyi kına organizasyonu yapan şirketler:

 1. Abes organizasyon – 0 530 409 69 66
 2. Halil Güney organizasyon şirketi – 0 507 479 79 94
 3. Vision Kına organizasyon
 4. Kınacım kına organizasyon şirketi – 0 533 560 13 18
 5. Serce organizasyon – 0 212 674 45 81
 6. Frezya organizasyon – 0 555 340 22 78
 7. Pembe İmza Kına – 0 536 395 61 64
 8. Mavişim Kına organizasyon – 0 551 654 79 62

İstanbul’da evlenecekler kına gecelerini emanet edecekleri firma için karar verirken ilk önce deneyim ve müşteri yorumlarını göz önünde bulundursun. Zira bu hizmet sektöründe profesyonellik çok önemli. Her türlü detay kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmeli. Gelin ve arkadaşlarının en iyi şekilde ağırlanması için çalışma yürütmeleri gerekiyor. Unutmayın, kına organizasyon bir defa talep edeceğiniz bir hizmet türü. Gecenizin nasıl geçeceği yapacağınız seçimin doğruluğuna bağlı.

Ankara Kına Organizasyon

Yeni yılda da Ankara bölgesinde evlilikler hız kesmeden devam ediyor. Günümüz evliliklerinde artık kına geceleri için düğünlerin bile önüne geçtiğini söyleyebiliriz. Gelin tarafı için çok özel bir gece. Her şey mükemmel seviyesine ulaşmalı. Peki hangi şirket seçilmeli? Kim işinde en iyi seviyede? Kına gecesinin emanet edileceği kişilerde deneyim aranır. Daha önce yapılan işlerdeki görsel ve video sunumları incelenir. Bir Ankara kına organizasyon şirketinde en azı 3 yıl tecrübe ve 50’den fazla organizasyon olmalı. Böylece gönül rahatlığıyla süreç emanet edilebilir. Aksi durumlar, gelin tarafının üzüntüsüyle sonuçlanacaktır. Sizlere birkaç tavsiyemiz olacak. Değerlendirebilirsiniz.

Ankara’daki en iyi kına organizasyonları yapan şirket listesi:

 1. Tatlı Telaşe kına gecesi organizasyonu – 0 535 738 85 09
 2. Gülen Yüz organizasyon – 0 505 550 59 92
 3. Ay Kına organizasyon şirketi – 0 531 481 51 61
 4. Aymer organizasyon – 0 546 469 31 22
 5. The Beyoğlu organizasyon – 0 530 112 45 09

Ankara şehrinde çok sayıda organizasyon şirketi olsa da aralarında en güvenilir olanları listeledik. Çalışma koşulları ve yöntemlerini iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca fiyat ve paket fırsatları da var. Size en uygun olanı seçerek kına gecenizde en mükemmel seviyelere ulaşabilirsiniz. Bu sizin geceniz. Her şey harikulade olacak.

kina-organizasyon-6

Kına Organizasyon Fiyatları

Baba evinden ayrılmak, gelin kızların en çok zorlandığı süreçler arasında yer almaktadır. Kına gecesi bir nevi bu hüznü temsil etmekte. Zaten tarihe baktığımızda da adanmışlığı simgeler kına yakmak. Baba evinden çıkıp eşe adanma hikayesi. Böylesine önemli ve bir o kadar da duygusal anların olduğu bir etkinlikte hazırlanacak konsept de gelinin gelenek ve göreneklerine uygun olmalı. Bulunduğu yörenin örf ve adetlerini temsil etmeli. Yani bir organizasyon şirketi tek bir konsepte sahip olarak çok sayıda etkinliğe imza atamaz. Profesyonellik bunu gerektirir. Elbette iyi bir şirket ile anlaşmanın da bir hizmet bedeli bulunuyor. Kına organizasyon fiyatları 2022 yılında bulunduğumuz şu günlerde merak ediliyor. Hatta 2023 yılı için düğün tarihi oluşturanlar da piyasanın ne kadar olacağını merak ediyor. Detaylara geçelim.

2022’nin kına gecesi fiyat listesi:

 • Osmanlı motifli kına gecesi fiyatı – 8,000 TL ile 12,000 TL aralığında
 • Modern konseptli kına gecesi fiyatı – 12,000 TL ile 15,000 TL aralığında
 • Kır konsept kına fiyatı – 9,000 TL ile 13,000 TL aralığında
 • Doğu konseptli kına gecesi – 7,000 TL ile 10,000 TL aralığında
 • Batı konseptli kına gecesi – 13,000 TL ile 16,000 TL aralığında
 • Ultra lüks kına – 20,000 TL ile 30,000 TL aralığında
 • Yemekli alkollü kına gecesi fiyatı – 35,000 TL ile 50,000 TL aralığında
 • Sade kına gecesi – 3,000 TL ile 6,000 TL aralığında
 • Geleneksel kına organizasyonu fiyatı – 13,000 TL ile 16,000 TL aralığında
 • Denize sıfır kına gecesi – 25,000 TL ile 35,000 TL aralığında
 • Doğa ile iç içe kına gecesi – 20,000 TL ile 30,000 TL aralığında
 • Her şey dahil kına gecesi fiyatı – 15,000 TL ile 20,000 TL aralığında

Kına Organizasyonu Kaça Mal Olur?

Gelinler ve babaları ödeyeceği için kaça mal olacağını merak ediyor. 2022 ve 2023 yıllarında kına gecesi fiyatları çok farklılık gösteriyor. Çünkü herkesin istediği tarz ve konsept farklı. Kimi geleneksel kültürlerimizi yansıtan bir gece düzenlemek isterken kimi de sade ama şık bir gece olsa yeter diyor. Haliyle ücret değişiklikleri de görülüyor. Genel olarak 10,000 TL gibi ideal bir orana güzel bir gece düzenlenebilir. Biraz daha yükseltip her şey dahil kına gecesi istenirse de yaklaşık 30,000 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor.

Eğer sadece bir kına gecesi isterseniz size böyle bir etkinlik 5,000 TL’ye de mal olur. Ama ben ömrümde bir defa evleniyorum ve her şeyin en iyisini istiyorum diyorsanız da 50,000 TL’yi de aşabilir. Önemli olan sizin bütçeniz ve buna en uygun ve güzel konsepti sunan firma ile anlaşmanız. Bu sayede geceniz özel bir hal alabilir. İllere göre de bir fiyat listesi sunmak mümkün.

Türkiye genelinde kına organizasyon güncel fiyat listesi:

 • İstanbul kına gecesi fiyatı 10,000 TL – 50,000 TL
 • İzmir kına gecesi fiyatı 6,000 TL – 30,000 TL
 • Ankara kına gecesi fiyatı 8,000 TL – 35,000 TL
 • Bursa kına organizasyon fiyatı 8,000 TL – 40,000 TL
 • Eskişehir kına gecesi fiyatları 7,000 TL – 36,000 TL
 • Manisa kına organizasyonları ücret 6,000 – 25,000 TL
 • Aydın kına gecesi ücret 5,000 TL – 20,000 TL
 • Muğla kına gecesi fiyatları 10,000 TL – 45,000 TL
 • Adana kına organizasyonları fiyat 9,000 TL – 24,000 TL
 • Kayseri kına gecesi ücretleri 11,000 TL – 32,000 TL
 • Bolu kınaları fiyat 4,000 TL – 17,000 TL
 • Adıyaman kına gecesi ücret – 8,000 TL – 20,000 TL

kina-organizasyon-7

Kına Organizasyonu Pahalı mı?

Günümüzde hayat pahalılığı herkesçe malum bir durum. Evlilik sürecinde de aileler temkinli davranıp olabildiğince makul seviyelere kına gecesi düzenleme isteğinde. Aslında pahalı gibi görünse de hayatta bir kez deneyimleneceği için belirlenen fiyatlar ödenebiliyor. 5,000 TL’den başlayan fiyatlar taleplere göre 50,000 TL’ye kadar yükselebiliyor. Bu size bağlı. Çok fazla ekstralarınız var ise pahalı bir sürece hazır olun. Ama makul bir beklenti içindeyseniz bütçeniz hiç zorlanmayacak.

Kına Organizasyon Malzemeleri

Kına gecesinde kullanılacak malzeme sayısı oldukça fazladır. Kına organizasyon malzemeleri karşılayan şirketlerine bu sebeple ihtiyaç duyulur. Tek bir paket altında tüm ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Kimi zaman ise bu ürünleri bireyler kendileri karşılamak ister ki bu mümkün bir seçenek. Ancak uzun bir temin süreci yaşayacağınızı hatırlatalım. Tamamen kınaya hazır olmak için yaklaşık 30 günlük bir zaman gerekiyor. Eğer benim bu kadar vaktim yok diyorsanız organizatörlere güvenebilirsiniz. Peki hangi malzemeler gerekli? Listede neler var? İşte detaylar…

Kına için gerekli malzemeler:

 • Kına mumları – 12 tane
 • Kına tepsisi – 1 tane
 • Nedime tacı – 12 tane
 • Kına tefi – 12 tane
 • Kına gecesi hediyelikleri – ortalama 100 tane
 • Kına duvağı – 1 tane
 • Kına kesesi – ortalama 100 tane
 • Kına kemeri – 1 tane
 • Kına yelpazesi – 1 tane
 • Kına sepeti – 1 tane
 • Kına tacı – 1 tane
 • Hediyelik kına – ortalama 100 tane

Bunlar en temel kına malzemeleridir. Olmazsa olmaz öneme sahipler. Listeye daha onlarca kalem eklenebilir ancak bu kişinin taleplerine bağlıdır. Konseptin büyüklüğüne ve katılımcı sayısına göre adetler revize edilebilir. Alışverişe başlamadan önce mutlaka ortalama bir katılımcı sayısı bilgisine sahip olmalısınız. Bu sayede süreç daha sağlıklı ilerleyecek. Ama bizlerin tavsiye ettiği seçenek ise elbette işi uzmanlara bırakmak. Böylece hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Kına Organizasyon Paketleri

Evlenecek çiftler için kına özel bir detay. Özellikle de gelin ve sevdikleri için unutulmayacak bir gece yaşanıyor. Kusursuzluk herkesin hakkı. İster standart bir konsept olsun isterse de her şey dahil ultra konsept bir gece olsun fark etmez. Kına organizasyon paketleri içerisinde hangisi seçildiyse tüm bireyler en mükemmel hizmeti hak eder. Günümüz şirketleri bütçelere özel paket tarifeleri uyguluyor. Bunlar kampanya ve fırsat olarak servis ediliyor. Gerçekten de öyle. Neden mi? Gelin detaylara bakalım…

Kına ürünleri tek tek satın almak istenildiği zaman maliyetler biraz daha artıyor. Tek kalemler her zaman için bütçe dostu olmayan bir seçenek. Fakat organizasyon şirketlerinin paket programları dahilinde buna sahip olunursa gayet makul seviyelere düşüyor. Çünkü şirketler toplu olarak satın alımı gerçekleştirdiği için bu makullük müşterileri de yansıyor. En popüler 3 paketin var. Ekonomik, standart ve lüks. Şimdi bunları detaylandıracağız.

Ekonomik Kına Paketi

Günümüzün en makul fiyatlı kına gecesi paketidir. Bu sebeple çok sık tercih ediliyor. Aslında içeriğine bakıldığında istenilen tüm materyallerin olduğunu görüyoruz. Sadece ve ideal bir konsepti düşünenler için gerçekten de çok iyi bir alternatif. Hizmet ekibi 4 kişiden oluşur. Bunların üçü nedime ekibiyken bir kişi de sorumlu olandır. Fiyat konusuna değinecek olursak da her ilde farklı tarifeler görmekteyiz. Başlıca şehirlerimizin liste aralıklarını yazalım.

2022’nin ekonomik kına paketi fiyat listesi:

 1. İstanbul ekonomik kına paketi 3,000 TL – 10,000 TL
 2. İzmir ekonomik kına paket fiyatı 3,000 TL – 8,000 TL
 3. Ankara ekonomik kına paketi 4,000 TL – 10,000 TL
 4. Bursa ekonomik kına gecesi paketi 3,000 TL – 10,000 TL
 5. Antalya ekonomik kına paketleri 3,000 TL – 9,000 TL

Standart Kına Paketi

Bu kına gecesi paketi mükemmele biraz daha yakın olan içeriklere sahip. Konsept biraz daha genişliyor ve kullanılan görsel, ikram gibi malzemeler daha da çeşitleniyor. Ara bir hizmet tarifesi olduğu için de çok sık tercih görüyor. Kına organizasyonları araştırıyorsanız ve orta halli bir bütçeye sahipseniz isteklerinizi fazlasıyla karşılayacak. Dilerseniz bu listeye geleneksel ve Osmanlı motifli bir hava da katma imkanını var. Çoğu şirket bu tür talepleri göz önünde bulunduruyor.

2022’nin Standart kına paketi fiyatları:

 1. İstanbul standart kına paketi 5,000 TL – 15,000 TL
 2. İzmir standart kına paket fiyatı 5,000 TL – 13,000 TL
 3. Ankara standart kına paketi 5,000 TL – 15,000 TL
 4. Bursa standart kına gecesi paketi 5,000 TL – 15,000 TL
 5. Antalya standart kına paketleri 5,000 TL – 14,000 TL

Lüks Kına Paketi

Kimi insan için evlilik süreci her yönüyle mükemmel seviyesine ulaşmalı. Kına gecesi de bu işin en özel evresi olduğu için keseler biraz açılabiliyor. Kına paketleri arasında görebileceğiniz en lüks ve VİP uygulamalar yer almaktadır. Kullanılan dekorlar, ürünler ve ikramlıklarda en üst kalite tercih edilir. Gelen misafirler gece bitse de uzun süre sizi konuşmaya devam eder. Elbette daha iyi hizmetler de var ancak paket kapsamına girmez. Bireysel bir hizmete girer ki onun da maliyeti yüksektir. Fakat kusursuzluğu arayanlar için bu paket fazlasıyla talepleri karşılayacak nitelikte. Gönül rahatlığıyla tercihinizi bu yöne çevirebilirsiniz.

2022’nin Lüks kına gecesi paketi fiyatları:

 1. İstanbul lüks kına paketi 10,000 TL – 25,000 TL
 2. İzmir lüks kına paket fiyatı 10,000 TL – 22,000 TL
 3. Ankara lüks kına paketi 10,000 TL – 25,000 TL
 4. Bursa lüks kına gecesi paketi 10,000 TL – 25,000 TL
 5. Antalya lüks kına paketleri 10,000 TL – 24,000 TL

Kına Organizasyon Akışı

Kına gecelerinde program akışlarını profesyonel şirketler genelde belirler. Fakat talep edilmesi durumunda bireyler de kendi programını oluşturabiliyor. Kimisi standart akışları uygulamak istemiyor. Peki ama kına organizasyon akışı nasıl olmalı? Önemli bir detay. Çünkü her şey usule ve sırasına uygun olarak ilerlemeli. Böylece güzel bir bütün sağlanabilir. Müziğin giriş, ikramlıkların sunulması, kına yakarken çalacak müzik ve sergilenecek dans koreografisi gibi çok sayıda detay bulunuyor. Kendisi bir akış oluşturmak isteyenler için önemli bir liste hazırladık. Bu akış örneği sayesinde siz de gecenizin programını belirleyebilir, unutulmaz bir gecenin kapılarını aralayabilirsiniz. İşte detaylar…

kina-organizasyon-8

Kına gecesi için en ideal akış listesi:

 1. Müzik eşliğinde katılımcılar kapıda karşılanır.
 2. Özel ikramlar misafirlere sunulur.
 3. Kına yakılmadan önce eğlence tertiplenir.
 4. Gelin ve arkadaşları alana giriş yapar.
 5. Kına merasimi başlar.
 6. Kültürümüzde yer alan kına türküleri seslendirilir.
 7. Kına yakımı yapılır.
 8. Gelini ağlatma işlemi başlar.
 9. Dans ekibi çiftetelli gösterisi yapar.
 10. Misafirler karşılıklı oynar.
 11. Gecenin sona ermesi.

Bu liste genelde çok sık uygulanan bir program. Ama firma ve konsepte göre değişiklikler muhakkak yaşanacaktır. Ayrıca bireyler de kendi özel taleplerini organizasyon şirketine iletebilir ve akışı değiştirebilir. Fakat ekstra isteklerin ek ücretlere sebep olacağını da hatırlatalım.

Kişiye Özel Kına Organizasyon Hizmeti

Son olarak kişiye özel kına organizasyon hizmeti hakkında bilgi aktaralım. Bu tür uygulamalar tamamen paket programların dışındadır ve gelin ile karşılıklı istihareler sayesinde bir program oluşturulur. Gecenin akışından neler kullanılacağına, tüketilecek yiyeceklerden çalacak müziklere kadar her detay en ince ayrıntısıyla hesaplanır. Konsepte göre bir yol haritası çiziliyor. Hayalinizdeki gece ise eksiksiz olarak yaşatılıyor.

Ekonomik, standart veya lüks kına paketlerinin içeriklerinden hoşnut olmayanlar için özel bir hizmettir bu. Çünkü bazı kişiler uzun yıllar aklında çok özel ve özgün bir kına gecesi planlar. Hangi paketi önüne getirseniz de hiçbir zaman istenilen seviyeye ulaşılamaz ve gelinde heyecan yaratmaz. Bu yüzden profesyonel bir ekiple çözüm ortaklığına gidilir. Süreç en başından son anına kadar teker teker baştan oluşturulur. Her türlü ihtimal hesaplanır ve seçenekler oluşturulur. Ta ki gelin hanım son kararını verip ‘kesinlikle aradığım şey bu’ diyene kadar.

Sizler de özel gecelerinizin şimdiden heyecanını yaşıyorsunuz. Haklısınız, böyle bir gece ömür boyu unutulmayacak. Ömrünüzün geri kalanında içinizde ukde kalmaması için her şeyi çok ince düşünmenizi öneriyoruz. Ancak bu şekilde hayalinizin seviyesine ulaşabilirsiniz. Elbette tüm bunların içinde bütçenizi de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Çünkü her bütçenin bir hizmet karşılığı var. Fazlasını talep etmek ve sahip olamamak üzücü bir detay olarak karşınıza çıkacaktır. Kedi Sevgisi ailesi olarak sizlere şimdiden bir ömür mutluluklar diliyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Kedileri Sakinleştiren Müzikler

Similar Posts