Koku Yapmayan Kedi Kumu | En iyi 7 Kedi Kumu Markası

koku-yapmayan-kedi-kumu-2

Koku yapmayan kedi kumu konusunda doğru seçim, mama tercihlerinden sonra en önemli detaylardan birisidir. Tüylü dostlarımız bizlerle aynı yaşam alanı paylaşırken, ortak mutlu bir şekilde yaşayabilmek için birtakım önlemlere başvurmak gerekli. Tuvaletlerini yapmaları için daha yavruluk dönemlerinde tuvalete alıştırırız. Nadir durumlar dışında ömürleri boyunca kedi tuvaletlerinin içerisine dışkılarını bırakırlar. Genelde de bu dışkıları kumun altına gömerler. Ancak evde ya da iş yerinde kötü kokular yayılmaması için mutlaka kaliteli kumlar seçmeliyiz.

En iyi koku yapmayan kedi kumu konusunda sahiplerin karşısında çok fazla seçenek var. Bu çeşitlilik çoğu zaman bireyleri hataya yönelmeye teşvik edebiliyor. Günümüzde üretilen birtakım kumlar kedi dışkılarını hapsetmiyor ve haliyle ev içerisinde kötü kokular duymak kaçınılmaz oluyor. Kedi Sevgisi platformu olarak bu yazımızda konuyu detaylandırdık ve doğru çözümler sunduk. Yazının devamında kokuyu hapseden kedi kumları tavsiyelerinde bulunacağız. Keyifli okumalar dileriz.

koku-yapmayan-kedi-kumu-3
Koku Yapmayan Kedi Kumu

En İyi Koku Yapmayan Kedi Kumu

Kediler her ne kadar doğal iç güdülere sahip canlılar olsa da hijyen konusuna çok önem vermektedir. Tuvaletlerini yaptıktan sonra dışkıyı toprak altına gömme arzusu da bundan kaynaklanmaktadır. Kötü kokulardan tıpkı biz insanlar gibi minik patiler de rahatsız olur. Eğer bir tuvalet hijyenik değilse çoğu zaman kediler bu tuvaleti kullanmaz ve evin farklı bölgelerinde ihtiyaçlarını gidermeye kalkarlar. Sahiplerin en son karşılaşmak isteyeceği bir sorunsaldır bu. Peki en iyi koku yapmayan kedi kumu markaları hangileri? En iyi kedi kumu için hangi ürünlere yönelmeli? İşte detaylar…

1)      2022’nin En İyi Kedi Kumu Markaları

Kedi kumları için birçok marka farklı alternatifler sunmaktadır. Elbette kalitenin belli bir fiyat karşılığı var. Günümüzde uygun fiyatlara satılan kumların çoğunluğu ne yazık ki kokuyu hapsedici bir özelliğe sahip değil. Kediler de kalitesiz kumlardan rahatsız olmaktadır. Kedi Sevgisi platformu olarak gönül rahatlığıyla önerdiğimi kumlardan bazıları şunlardır:

  • Proline
  • Mırmır
  • Reflex Plus
  • Vancat
  • Pisi Pisi
  • Akkum
  • Biocats

Yukarıda belirttiğimi markaların ürünleri kesinlikle koku yapmayan kedi kumu kategorisinde yer almaktadır. Tercihleriniz bu doğrultuda olursa yaşam alanlarınızda bir kedi tuvaleti olduğunu bile fark etmezsiniz. Kedileriniz de hem sağlıklı bir tuvalete hem de güzel kokulu bir kuma kavuşur. Ayrıca markalar hakkındaki yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

a)      Proline Kedi Kumu

Günümüzde kedi kumları arasında en çok tercih edilen markalardan birisidir Proline firması. Piyasaya girdikleri ilk günden bu yana kalitelerinden hiç ödün vermediler. İnce kumlu yapıdadır. İdrar sıvısına karşı hızlı topaklanma gerçekleştirir. Farklı koku türlerine sahip modelleri bulunmaktadır. Sabun kokulu olanları ise sevilerek kullanılıyor. Elma kokulu, lavanta kokulu, bebek pudralı ve Marsilya sabunlu versiyonlarını sizler de kesinlikle seveceksiniz.

Proline Kedi Kumu Fiyatı 2022: 38 ile 120 TL aralığında değişmektedir.

Proline LT Aralığı: 3.8 LT ile 10 LT aralığında üretilmektedir.

b)      Reflex Plus Kedi Kumu

2022 yılının en seçkin kedi kumu markalarından birisi olan Reflex Plus, makul fiyatları ve üstün performansı ile sevilerek kullanılmaya devam ediyor. Ürün yelpazesi oldukça geniş. İnce ve kalın kum taneli türlerine ulaşmak mümkün. Ambalajı çok hoştur ve kolayca taşınabilecek bir tasarıma sahiptir. Özellikle iri taneli olanını tavsiye ediyoruz. Dağılma problemi yaşayanlar bu kum ile sorunsalı giderebilirler. Ayrıca koku yapmayan kedi kumu listemizde özel bir konuma sahip. Kokusuz kumlardan oluşsa da dışkıyı hapsettiği için dışarıya kötü bir koku vermiyor.

Reflex Plus Kedi Kumu Fiyatı 2022: 70 ile 120 TL aralığında satılmaktadır.

Reflex Plus LT Aralığı: 6 LT ve 10 LT olarak üretilmektedir.

koku-yapmayan-kedi-kumu-1
2022’nin En İyi Kedi Kumu Markaları

2)      Kedi Tuvaleti Neden Kokar?

Bazı dönemlerde evin içerisinde farklı ve rahatsız edici bir koku ile karşılaşırız. Olağan dışı bu durum eğer kedinin sağlık problemi yok ise kesinlikle tuvaletinde tercih edilen kumun kalitesizliğindendir. Ayrıca tuvaletin yeteri miktarda kum ile doldurulması önemli bir detay. Bu tür sorunsal yaşayanlar için en iyi çözüm koku yapmayan kedi kumu markalarını tercih etmek olacak. Böylelikle hem siz hem de tüylü dostunuz mutlu olacak.

 

İlginizi çekebilir: Ev Kedileri Dışarı Çıkarılmalı mı? 6 Maddede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Similar Posts