Parke Fiyatları 2022 | 3+1 Daireye Ne Kadar Parke Gider?

parke-fiyatlari-2022-3

Parke fiyatları 2022 yılında ev dekorasyonuna başlayan bireyler için önemli bir detay. Günümüzde yaşam alanını estetiğe kavuşturmak için girilen tadilatlarda şüphesiz üzerine düşülmesi gereken alanların başında zemin döşeme ürünleri geliyor. Gerek modern gerek de geleneksel motifleriyle döşendikleri her alana zarafeti getiriyor bu ürünler. Böylesine popüler bir kullanıma sahip oluşu, ne kadar kaç TL gibi konuları gündeme getiriyor. Bu yazımızda metrekare hesabıyla parkeleri alacağınız fiyatları detaylandırdık.

Her parkenin kalitesinin farklı olacağı gibi fiyatlarında da farklı oranlar görmek mümkün. 2022 yılında bu rakamların ortalamasını alırsak 245 TL gibi bir rakam çıkıyor. Kimi laminat 160 TL dolaylarında iken kimi lamine parke de 220 TL aralığında fiyatlandırılmaktadır. Pahalı mı diye düşünenler elbette vardır. Ancak buna karar verecek olan hesap yöntemi, fiyat ve ürün performansının karşılaştırılmasıyla mümkün. Yani bir ürünü ne kadara aldığınız fark etmez, asıl önemli olan o ürünün size sağladığı avantajlar ve estetik düzeyidir.

Parke döşeme fiyatları güncel listesi:

Ürün Grubu1 M2 Birim Fiyatı
Laminat parke konut tipi (8 mm)124,00 TL
Lamine parke konut tipi (8 mm)128,00 TL
Laminat parke iş yeri tipi (10 mm)119,00 TL
Modern laminat parke (10 mm)128,00 TL
Modern lamine parke (10 mm)131,00 TL
Geleneksel parke (8 mm)114,00 TL
parke-fiyatlari-2022-1
Parke Fiyatları 2022

Yukarıda belirttiğimiz parke fiyatları 2022 listesi, ürün gruplarının ortalaması alınarak belirlenmiş olup, her üründe farklı fiyat olduğunu belirtmeliyiz. Kimi markada 1 m2 birim fiyatı 200 TL üzerine de çıkabiliyor. Bu bilgi ışığında siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Laminat Parke m2 Fiyatları 2022

Günümüzde tüm markalardaki laminat parkeler paketler halinde satışa sunulur. Farklı ölçüler olsa da 1 parke paketinin içerisinde genelde 8 tane levha bulunmaktadır. Bu levhalar ile yaşam alanında 1,84 m2 alan döşenebilir. Doğru ve güvenilir bir parke siparişi vermek için bireylerin ilk olarak döşenecek alanın hesabını çıkarması gerekiyor. Böylece kaç levha ya da kaç paket parkenin satın alınması gerektiği daha net ortaya çıkacak.

Laminat parke m2 fiyatları, sıfır bir projeden ev satın alan kullanıcıların gündeminde. 2022 yılında zemin dekorasyonunda modernliğin simgesi olarak parkeler gösteriliyor. Kimi zaman belli bir oda döşetilecekken bazen de evin tamamına bu ürünleri uygulama ihtiyacı doğuyor. Hatta son yıllarda özel olarak üretilen ve suya karşı yüksek direnci olan ürünler ile banyo zeminlerini de döşeme imkanı doğuyor. Güncel listelerde 8 mm laminatlar ortalama 119,00 TL fiyatıyla satılıyor. 10 mm olan türleri ise 124,00 TL’lere çıkıyor.

30 m2 alana ne kadar parke gider? sorusu da sıkça kullanıcılar tarafından telaffuz ediliyor. Alana ne kadar levha gideceği bilinirse, ne kadar fiyat gideceği de hesaplanabilir. Burada 15 milimlik bir boşluk bırakıldığı göz önünde bulundurulmalı. Bununla hesapla yaptığımızda yaklaşık 30 metrekarelik bir parkeye ihtiyaç duyulur. Bunun da fiyatı 1000 TL üzerinde olacaktır. Parke fiyatları 2022 listesi bu doğrultuda hesaplanabilir.

2+1 Daire Parke Fiyatları

2022 yılında üretilen 2+1 daireler büyük oranda 90 metrekare standardına göre üretiliyor. Eski yapılarda ise bu ölçüler 100 metrekare üzerine çıkabiliyor. Böyle bir alana ne kadar parke döşeneceği ve kaç TL olacağını merak edenler için ortalama bir hesap çıkarmak mümkün. Burada banyo hariç tüm odaların zeminlerine ürünleri döşettiğimizi var sayalım. Yaklaşık net alan hacmi 70 m2 olacaktır. Bunun da işçilik dahil ücreti ortalama 15,000 TL üzerinde tutacaktır. Elbette ürün ve işçilik kalitesine göre bu rakamlar artabilir ya da azabilir. Ama pahalı olmadığını kesin olarak belirtebiliriz. Zira gerek zarafeti olsun gerekse de kullanışlı yapısı olsun kullanıcılara çok yönlü bir avantaj sağlar.

2+1 Daireye Ne Kadar Parke Gider?

Diğer klasik ölçü alma yöntemlerinde olduğu gibi 2+1 daireye ne kadar parke gideceği hesaplanırken 15 milimetrelik bir boşluk payı bırakılır. Bu sayede ortaya en sağlıklı ve net bir sonuç çıkar. Genel mühendislik ölçülerinde 80 metrekarelik bir yaşam alanı olduğu düşünüldüğünde 85 m2 bir parkeye ihtiyacınız olacak. Her zaman için 2-3 m2 fazladan levha almak, sürecin aksamaması için önemli bir püf noktası.

3+1 Daireye Kaç m2 Parke Gider?

Parke fiyatları 2022 yılında hesaplanırken kullanıcılar genelde mülkün kaç odası olduğuna göre bir plan yürütüyor. 3+1 evlerin de yaygın bir inşaat yapısı olduğu düşünüldüğünde parke döşeme ücretlerinde sıkça gündemde yer ediniyor. Oda sayısıyla fiyat hesaplamak bizleri hataya düşürebilir. Kolonlar, süpürgelikler, eğimler ve kuytu köşeler olacağı için, en sağlıklı ölçme yöntemi, m2 üzerinden yürünmesidir. Örneğin 90 m2 bir 3+1 evde ücret çıkarılırken 15,000 TL gibi bir oran çıkarken, 1 metrekareye kaç levha gider tekniğiyle hesaplandığında 13 bin TL çıkabiliyor.

parke-fiyatlari-2022-2
Parke Fiyatları 2022

3+1 daireye 100 m2 olduğunu baz alırsak yaklaşık 50 paket lamine parke gidecektir. Parke fiyatları 2022 listesinde belirlediğimiz oranlar ile bu rakamı çarparak net bir sonuca ulaşmanız mümkün. Dilerseniz Yeşil Parke online satış mağazası üzerinden güvenilir, güncel ve samimi fiyatlandırmalara ulaşabilirsiniz. En güncel ve trendleri belirleyen ürünler Yeşil Parke markasının koleksiyonunda mevcut.

Fabrikadan Laminat Parke Fiyatları

Online satışta fabrika üretimine sahip firmalardan parke satın almak her zaman için en avantajlı yöntemdir. Çarşı pazarlardaki parkeciler aracı niteliği gördüğü için her zaman komisyonlu satış gerçekleştirir. Fabrikalar ise doğrudan satışa sahiptir ve makul oranlarda satış imkanı sunar. Çarşıdan alacağınız 1 m2 parkenin ücreti 200 TL dolaylarına çıkabilecekken fabrikada bu oranlar 160 TL bandına düşmektedir. Özellikle de geniş alanların zeminleri döşetilmek istendiğinde bu satış kanalını seçmenizi öneriyoruz.

parke-fiyatlari-2022-4
Parke Fiyatları 2022

Parke fiyatları 2022 yılında fabrikalarda gayet makul oranlar ile halka ulaştırılıyor. Üretici konumdaki işletmeler, kullanıcılara en cazip oranları sunarak bütçe dostu bir sipariş sürecini başlatıyor. İster modern parkeler olsun isterse de geleneksel tasarım, her çeşidi bulmak mümkün. Mutfak, çocuk odası, yemek odası, yatak odası ve hatta çoğu zaman balkonlara döşetilen parkeler, şıklığın ve zarafetin imzasını taşıyor. Yeni yıl trendleriyle modern yapıya kavuşan evler ve ofisler, aynı zamanda kullanışlı yapısıyla birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Nitelikli ve eşsiz ürünleri bugünden satın alın siz de yaşam alanlarınıza şıklık katın.

Suya Dayanıklı Laminat Parke Fiyatları 2022

Teknolojik gelişmeler parke mimarisinde de çok sayıda değişikliğe sebep oldu. Suya dayanıklı ürünler bunlardan biri. Banyo ve balkon gibi su teması yüksek alanlar bu sayede parkelere kavuştu. Bilindiği üzere normal parkeler neme ve suya karşı hassastır. Uzun süreli temasta deforme olur hatta kabarma yaparlar. Suya dayanıklı modeller ise bu gibi etkilerden çok az etkilenir. Suya dayanıklı parke fiyatları 2022 yılında diğer ürünlere göre biraz daha yüksekten işlem görüyor. Satın almalarınızda bu detayı göz önünde bulundurmanızda fayda var. Şimdiden dekoratif süreçlerinizin sonunda estetik bir yaşam alanına kavuşmanızı diliyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Kuşadası Festival 2022

Similar Posts