Siyam Kedi Fiyatları | 6 Büyükşehir İçin Fiyat Listesi

siyam-kedi-fiyatlari-1

Ücretli sahiplenme yapmak isteyen aileler Siyam kedi fiyatları konusunda her dönem arayışta oluyor. 2022 yılında ülkemizde çok sayıda Siyam kedisi sahiplendirilmesi yapıldı. Bunların %90’dan fazla kısmı ücret karşılığında gerçekleştir. Bu patilerin kimisi 2.500 TL gibi bir rakamdan verilirken bazı bölgelerde 4.000 – 5.000 TL aralığında a gerçekleştirildi. Peki ama güncel rakamları neler? Kaç TL’ye Siyam sahiplenilir? Dişi ve erkek yavruların fiyatı ne kadar?

Dünyada en asil kedi ırkları arasında gösterilen siyamlar, ilk olarak Tayland bölgesinde görüldü. Buradaki bir yerleşkeden ismini aldı. Siyam kedisi ırkı ve özellikleri ile alakalı kapsamlı anlatım yaptığımız yazımızı okuyabilirsiniz. Bilindiği üzere günümüzde özel ırklarda ücretsiz sahiplenmeler çok az seviyede olmaktadır. Kedi Sevgisi platformu olarak bu tür bir duruma karşı olsak da çoğu pati dostu aile bu yöntem ile satın alma yaptığı için konuyu açıklama gereği hissettik. Keyifli okumalar.

siyam-kedi-fiyatlari-2
Siyam Kedi Fiyatları

Siyam kedi fiyatları ne kadar? Irk kalitesine göre farklı rakamlarda görülür. Bu tür kedilerde kendi ırkı içerisinde de kalite derecesi bulunmaktadır. 1. sınıf kalitedeki bir siyamın fiyatı kimi zaman 5.000 TL üzerindedir. Orta seviyelileri de 3.000 TL dolaylarındadır. Ne kadar sorusuna bu genellemeyle cevap verebiliriz. Elbette detaylar bunlarla sınırlı değil. Daha rakam konusunda çok farklı bileşenler var. Şimdi onları teker teker detaylandıracağız.

Siyam kedisinin sahiplenme fiyatı listesi:

  • Siyam kedisi dişi yavru fiyatı – 3.000 TL
  • Siyam kedi erkek yavru fiyatı – 3.500 TL
  • Siyam kedisi Bursa fiyatı – 3.250 TL
  • Siyam kedi Denizli fiyatı – 3.750 TL
  • Siyam kedi Ankara fiyatı – 3.400 TL
  • Siyam kedisi İstanbul fiyatları – 3.100 TL
  • Siyam kedilerinin İzmir fiyatı – 2.900 TL

Siyam Kedisi Fiyatları

Cins kediler yavruyken sahiplenilir. Yetişkin halde alınanlarının yeni yaşam alanına ve buradaki insanlara adaptasyonu zor olmaktadır. Uzmanlar bu konuda en iyi sahiplendirme yaşının 2 ay ile 3 ay arası olduğunu söylüyor. Bu süreçte sütten kesilen kedileri satın alabilirsiniz. Elbette barınaklardan sahiplenmenizdir en doğru olan. Ancak ülkemizdeki barınaklarda siyam kedisi bulmak ne yazık ki mümkün değil. Fiyatları da bu nedenle çok aratılıyor arama motorlarında. Bir göz atalım kaç TL’ymiş.

Görünümlerinden dolayı siyamlara 7’den 70’e kadar herkes hayran. Bugün evcil kedilerin %30’dan fazlasını bu ırk oluşturuyor. Gerçekten ilginin ne derece yoğun olduğunu gözler önüne seren bir tablo. Ücretlendirme karşılığında herkes kolaylıkla sahiplenebiliyor. Siyam kedi fiyatları renk, tüy, ırk kalitesine göre belirleniyor. Sağlıklı ve en iyi kalitede olanı 6-7 bin TL bandında. Bunun üstünde rakamlara da denk gelebilmeniz mümkün. Zira şehir şehir rakamlarda değişimler yaşanıyor. İstanbul’daki bir kedi ile Denizli’deki bir kedi aynı fiyat değil.

siyam-kedi-fiyatlari-3
Siyam Kedi Fiyatları

Siyam Kedisi Fiyat Bursa

Bursa şehrinde kedi sahiplenme oranları çok yüksek. Siyam ırkları da bunların arasında en önde kabul edilir. Tüy rengi, farklı yüz şekli, bakışlarında sevecenlik her bireyin gönlünü çeler. Siyam kedi fiyatları arasında Bursa için rakamlar 2.500 TL’den başlıyor ve yükselerek devam ediyor. Barınaklardan bulabilirseniz daha güzel olur. Ailenize yeni bir üye katılır ve evinizin neşesi artar. Mutluluk seviyenizi arttırır bu kediler.

Siyam Kedisi Yavru Fiyat

Yavruyken sahiplenen siyam ırkı, evdeki bireylere daha çok duygusal açıdan bağlanır. Çocuklar ile de çok güzel bir bağ kurarlar zamanla. Ayrıca yaşadıkları alanı da sahiplenir ve benimserler. Bu onların mutluluğu için çok değerlidir. Ne kadara sahiplenirim diye düşünüyorsanız 3.000 TL gibi bir rakam ideal olanıdır. Öncelikle internet sitelerinden ücretsiz olan türü deneyiniz.

Siyam Kedisi Fiyat Denizli

Ücretsiz siyam sahiplenmek isteyenler için Denizli’de sınırlı sayıda seçenek var. Eğer bulamazsanız da 3-4 bin civarına bulabiliyorsunuz. Siyam kedi fiyatları Denizli bölgesinde biraz pahalı. Çünkü burada kaliteli bir ırk bulmak zor bir durum. Bu konuda en yakın petshop mağazasından ya da veterinerinizden destek alabilirsiniz. Özellikle veterinerlerin kedi portföyü fazla olduğu için çiftleşen siyamların sahiplerini biliyorlar ve ücretsiz olarak bulma şansınız bu durumda daha da artıyor. Tavsiye ederiz. Ayrıca satın almadan önce mutlaka en yakınınızdaki barınağa bir bakmanız doğru olacaktır. Her zaman para ödeyerek kedi sahiplenme en son şık olmalıdır.

Siyam Kedisi Fiyat İstanbul

İstanbul, yoğun nüfus popülasyonundan dolayı ülkemizin en fazla evcil kedisinin olduğu şehridir. Özellikle entelektüel seviyesi fazla olduğu için insanlar muhakkak yaşam alanlarında bir ya da birden fazla kedi bulunduruyor. Bu özel cins kedileri evinizde bulundurduğunuzda psikoloji ve huzur olarak farklı bir boyuta geçiyorsunuz. Alandaki stresi adeta emiyor pati dostlarımız. Peki ama Siyam nereden alınır? İstanbul’da fiyatları ne kadar? Beykoz, Kadıköy, Başakşehir, Ümraniye ve Beşiktaş bölgelerinde Siyam fiyatları 2.500 TL’den başlıyor. Liste rakamları kademe kademe 4.000 TL’ye kadar yükseliyor. Bütçenize göre sağlıklı bir pati tercih edebilir ve hayatınızın bundan sonraki döneminde evinizde yeni bir dosta yer açabilirsiniz.

Siyam Kedisi Fiyat Ankara

Ankara’da siyam kedi fiyatları merak edenler muhtemelen bu canlıları evine konuk etmeyi planlıyor demektir. Ancak sahiplenmeden önce muhakkak bu masum canlılara bakabilecek sorumluluğa sahip olup olmadığınızdan emin olmalısınız. Unutmayın ki kedi sahiplenmek çok kolay, iş asıl bundan sonra başlıyor. Yemekleri suyu, sağlık kontrolleri, mutlulukları, ilgileri ve alakalı hiç aksatılmamalıdır. Tüm bunlara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız o zaman Ankara için ortalama 3.500 TL ödeme yaparak bir yavruyu evinize konuk edebilirsiniz. Konuk dediysek de kısa sürede evin sahibi olacağından hiç şüpheniz olmasın.

siyam-kedi-fiyatlari-4
Siyam Kedi Fiyatları

Siyam Kedisi Fiyat İzmir

Entelektüel birikimi en yüksek illerimizden biri olan İzmir, kedi sahiplenmelerinde de her zaman liste başı olmuştur. Bugün İzmir’e gittiğinizde neredeyse hemen her apartmanda birden fazla kedinin yaşadığı ev görürsünüz. Sokaklarında gezerken başınızı havaya kaldırdığınızda muhakkak bir pencereden bir kedinin size baktığına tanık olacaksınız. Peki ama siyam kedi fiyatları İzmir’de kaç TL? Çok çeşitli rakamlar dönüyor. Kimi zamanda 2.500’e de karşılaşıyorsunuz kimi zaman da 3.500 TL’ye. Detaylı bir araştırma yaparsanız makul fiyatlara muhakkak sahip olabilirsiniz.

Siyam Kedi Fiyat Antalya

Bir siyam kedisini istediğiniz zaman sevemezsiniz. Çok asil canlılardır. Sadece kendileri istediklerinde sizlerin sevmesine müsaade ederler. Farklı davranış ve karakterlerinin yanı sıra çok özel bir görünümleri vardır. Öylesine sevimlidirler ki hiç kucağınızdan indirmek istemezsiniz. Ama bu patiler ile aynı evde yaşamak için öncelikle sahiplenme yapmanız gerekecek. Antalya’da yaşıyorsanız ve evinize yeni bir üye katmak istiyorsanız kaç TL’ye sahipleneceğinizi merak ediyorsunuz muhtemelen. Net bir rakam olmasa da 3.250 TL verirseniz kaliteli bir ırk bulabilirsiniz. Pet shoplar bu konuda yardımcı olacaktır sizlere.

Son olarak kesin olarak belirtmeliyiz ki her zaman ilk tercihiniz sokaktan ya da barınaktan sahiplenme yapmak olmalıdır. Çünkü buradaki kediler ilgiye, sevgiye ve şevkate ihtiyaç duyuyorlar. Onların sorumluluğunu üstlenmek asil bir davranış olacaktır ve size yakışan da budur. İyi günler diliyoruz kedi sevgisi olarak.

 

İlginizi çekebilir: Bengal Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Similar Posts