Sokak Hayvanlarına Mama Bağışı: 3 Güvenilir Bağış Yeri

sokak-hayvanlarina-mama-bagisi

Sokak hayvanlarına mama bağışı yapmak isteyen kedi sevgisine sahip bireyler, çoğu zaman bu işlemin nasıl yapılacağını bilmiyor. Günümüzde ülkemizin her sokağında onlarca kedi mevcut. Belediyeler her ne kadar mama bağışı desteğinde bulunsa da çoğu zaman bu yetersiz kalıyor. Özellikle de soğuk kış aylarında minik dostlarımız temel ihtiyaçlarını gidermekte oldukça zorlanıyor. Tam da bu nokta biz kedi sevdalılarına özel bir sorumluluk düşüyor. Bu yazımızda kedilere mama bağışı yapabileceğiniz yöntemleri detaylıca anlattık…

sokak-hayvanlarina-mama-bagisi
Sokak Hayvanlarına Mama Bağışı

Kediler İçin Nereye Bağış Yapılabilir?

Günümüzde sokak hayvanlarına mama bağışı yapılabilen birçok kurum ve platform bulunuyor. Güvenilir mama bağışı yapabileceğiniz bu platformlar, toplanan paralarla sokak hayvanları için mama alıyor ve dağıtımını üstleniyor. Bu sayede yardıma muhtaç minik patiler temel ihtiyaçlarından biri olan beslenmeyi karşılayabiliyorlar. Sizler için sertifikalı mama bağışı hizmeti sağlayan gönüllü platformlardan önde gelenleri derledik.

HAYTAP Mama Bağışı

HAYTAP, ülkemizin Hayvan Hakları Federasyonu kurumunun kısaltılmış halidir. Hayvanların haklarını korumak adına kurulmuş ilk federasyon özelliğine sahip. Bu kurum çatısında emekliliğe ayrılmış sokak canlılarının barındığı özel barınaklar bulunuyor. Aynı zamanda sokak hayvanları için bağış yapma imkanına sahipsiniz. Kurum yetkilileri ülke genelinde ihtiyaç olan her noktaya mama dağıtımında bulunuyor. Sokak hayvanlarına mama bağışı yapmak gibi bir düşünceniz var ise HAYTAP en ideal tercihtir.

Kedilere mama bağışı konusunda HAYTAP tüm yetkinlik sertifikalarına sahip. Bu da güvenle bağış yaparak minik patileri destekleyeceğiniz anlamına geliyor. HAYTAP sitesinde ‘Bağış Yap’ kısmından dilediğiniz tutarda kedi maması alabilirsiniz.

Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Mama Bağışı

Sokak hayvanlarına mama bağışı konusunda en köklü kurumlardan birisi de Türkiye Hayvanları Koruma Derneğidir. Kısa ismiyle de THKD olarak bilinir. Sadece kedilere değil, sokakta yardıma muhtaç tüm canlılara bu kurum mama hizmeti sağlıyor. Kuş ve köpekler de buna dahil. ‘Ölmek için doğmasınlar’ mottosuyla çıktıkları bu yola hala aynı ilkelere bağlı kalarak devam ediyorlar.

Hediye mama bağışı ülkemizde sıkça tercih ediliyor. THKD ile bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. ‘Bağış Yap’ sayfası üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek mümkün. Ayrıca buraya yapacağınız bağışların ardından sizlere bir sertifika gönderiyorlar.

sokak-hayvanlarina-mama-bagisi
Güvenilir Mama Bağışı

TÜMYAD Mama Bağışı

Sertifikalı mama bağışı seçenekleri arasında TÜMYAD, yani Tüm Yardımlaşma Derneği de bulunuyor. 2015 senesinden günümüze kadar sokaklarda yaşayan kimsesiz canlılar için gece gündüz çalışmalarını sürdürüyorlar. Sizler de ‘Bağış Yap’ kısmından tek seferlik ya da düzenli olarak bağış işleminde bulunabilirsiniz. Unutmayın ki kimsesiz dostlarımız sizlerin ilgisine ve yardımına muhtaç.

TÜMYAD üzerinden sokak hayvanlarına mama bağışı yaptığınızda bir adet sertifikaya sahip oluyorsunuz. Bu sertifika adresinize geliyor. ‘Hediye Sertifika Bağışı’ olarak da isimlendirilen bu belgeye sahip olmak için minimum 300 TL tutarında bir yardımda bulunmanız gerekiyor.

Unutulmamalıdır ki yaptığınız her bağış sokaklarda aç, hasta ve tedaviye muhtaç canlıların imdadına koşuyor. Bu sebeple 10 TL dahi olsa kedilere mama bağışı yapmayı esirgemeyin. Minik dostlarımız sayenizde mutlu bir yaşam sürsün.

 

İlginizi Çekebilir: 2022’nin En İyi Kedi Maması Markaları